Siirt'te, Vergi Rekortmenleri Ödüllendirildi

Siirt'te 2009 Yılı Gelir ve Kurumlar Vergisi Rekortmenleri, Düzenlenen Törenle Ödüllerini Aldı.22.

Siirt'te, Vergi Rekortmenleri Ödüllendirildi

Siirt'te 2009 yılı Gelir ve Kurumlar Vergisi rekortmenleri, düzenlenen törenle ödüllerini aldı. 22. Vergi Haftası münasebetiyle, Siirt Öğretmenevi'nde düzenlenen Vergi Rekortmenleri Onur Belgesi takdim töreni programına, Siirt Valisi Musa Çolak, Belediye Başkanı Selim Sadak, Siirt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Recep Ziyadanoğulları, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Karamık, Adalet Komisyonu Başkanı Yıldırım Şafak, Baro başkanı Cemal Acar, İl Defterdarı Musa Avcu, Meslek odaları başkanları, Sivil toplum örgütleri, işadamları ve mükellefler katıldı.

Gelir İdaresi Başkanlığı'nca vergi haftasına yönelik hazırlanan tanıtım filminin izlenmesinin ardından açılış konuşmasını yapan Siirt Defterdarı Musa Avcun, "Vergi haftasının kutlama amacının, sağlıklı bir vergi bilincinin oluşturulması, verginin toplumun tüm kesimlerine benimsetilmesi, verginin gönüllü olarak ödeme alışkanlığının artırılması geleceğimizin teminatı öğrencilerimize, çocuklarımıza vergi bilincinin yerleştirilmesi ve mükellef idare ilişkilerinin uyumlu bir hale getirilmesini amaçladıklarını ifade etti.

Siirt'te Kurumlar vergisi alanında; birinciliği Kuzu Toplu Konut İnşaat Ltd. Şti., ikinciliği Aysan tarım Ziraat Oto Gıda Dağıtım Ltd. Şti., üçüncülüğü ise Garipoğlu Turizm inşaat İth. İhr. Ltd. Şiti. elde etti.

Gelir Vergisi Rekortmenlerinde ise Turhan Korkutan birinci, Zekeriya Batğı ikinci, Avukat Mehmet Ali Özel de üçüncü oldu.

Gelir Vergisi ve Kurumlar Vergisi rekortmenlerinin ödüllerinin takdim edilmesinin ardından SİSKAV sanatçıları bir konser verdi. - SİİRT

Kaynak: CHA