Siirt'te Trafik Kazası: 1 Asker Şehit Oldu, 7'si Asker 9 Kişi Yaralandı

Siirt'te Trafik Kazası: 1 Asker Şehit Oldu, 7'si Asker 9 Kişi Yaralandı

Siirt'te meydana gelen trafik kazasında 1 asker şehit oldu, 7'si asker 9 kişi yaralandı.

Siirt'te Trafik Kazası: 1 Asker Şehit Oldu, 7'si Asker 9 Kişi Yaralandı

Siirt'te meydana gelen trafik kazasında 1 asker şehit oldu, 7'si asker 9 kişi yaralandı. Şehit olan askerin Diyarbakır'ın Hani ilçesi nüfusuna kayıtlı Yusuf Yaşar olduğu belirtildi.

Siirt Valisi Musa Çolak ile 3. Komando Tugayı Komutanı Tuğgeneral Ali Şahin İşleyen ve Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Karamık hastaneye giderek yaralılar hakkında bilgi aldı.

Yeni Eruh karayolunda E Tipi Kapalı Cezaevi civarında A.Hâkim Aşan yönetimindeki 56 AR 200 plakalı minibüs, Recep Mandıra yönetimindeki askeri zırhlı araçla çarpıştı. Kazada minibüs sürücüsü A.Hâkim Aşan ve Halil Demir ile askerler Recep Mandıra Bülent Olgun, Hakan Payalan, Semih Talu Yusuf Yaşar, Abdüsselam Can ve Cihan Keskin yaralandı.

Yaralılar Siirt Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındı. Siirt Valisi Musa Çolak, 3.Komando Tugayı Komutanı Tuğgeneral Ali Şahin İşleyen, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Karamık ve Emniyet Müdürü Recep Güven hastaneye gelerek yetkililerden bilgi aldı.

Vali Çolak, "Bu gün meydana gelen kazada 7 jandarma askerimizin yaralandı. Aldığım bilgiye bu askerlerden bir tanesinin durumunun ağır diğerinin de orta derecede olduğu diğerlerinin ise durumları iyi. Devlet Hastanesi ve Tugay Komutanlığı uzman doktorları tedavilerini yapıyorlar." dedi.

Vali Çolak yaralılara geçmiş olsun dileklerini de iletti. Yaralılardan durumu ağır olan 1990 doğumlu Yusuf Yaşar isimli asker tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Diyarbakır'ın Hani ilçesinden olan şehit askerin cenazesi morga kaldırıldı. - SİİRT

Kaynak: CHA