Siirt'te Sığınak İçerisinde Silah ve Mühimmat Ele Geçirildi

Siirt'te Sığınak İçerisinde Silah ve Mühimmat Ele Geçirildi

SİİRT'te merkeze bağlı Sağırsu köyü yakınlarında jandarma özel harekat birliklerinin de katıldığı operasyonda bulunan bir sığınak içerisinde Rusya menşeli SKS model 1 tüfek ile mühimmat ele geçirildi.

Siirt'te Sığınak İçerisinde Silah ve Mühimmat Ele Geçirildi

SİİRT'te merkeze bağlı Sağırsu köyü yakınlarında jandarma özel harekat birliklerinin de katıldığı operasyonda bulunan bir sığınak içerisinde Rusya menşeli SKS model 1 tüfek ile mühimmat ele geçirildi.

Operasyonla ilgili Siirt Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, "06-07 Aralık 2017 tarihlerinde Merkez İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı Sağırsu Köyü Jandarma Komutanlığı sorumluluk sahasında, İl Jandarma Komutanlığına bağlı jandarma özel harekat birliklerinin katılımıyla icra edilen 'Şehit Jandarma Ütğm. Ersan Yenice-03' operasyonu kapsamında yapılan arazi araması sırasında tespit edilen ve bölücü terör örgütü mensuplarınca kullanıldığı değerlendirilen bir mağara içerisinde yapılan aramada; 1 adet Rusya menşeili SKS model tüfek, 1 adet belçika menşeili fn-fal g model tüfek, 2 adet şarjör, 25 adet (7.62x54 mm) çapında fişek ele geçirilmiştir. Ele geçirilen malzemeler ile ilgili gerekli adli tahkikata başlanılmıştır" denildi.

- Siirt