Siirt'te 15 Şubat Alarmı

Siirt'te 15 Şubat Alarmı

Siirt'te 15 Şubat Alarmı Veren İl Emniyet Müdürlüğü'ne Bağlı Polis Ekiplerine Göstericiler Taş ve Molotof Kokteyli Attı. Saldırılar Sırasında Bir Polis Memuru Yaralandı.

Siirt'te 15 Şubat Alarmı

Siirt'te 15 Şubat alarmı veren İl Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı polis ekiplerine göstericiler taş ve molotof kokteyli attı. Saldırılar sırasında bir polis memuru yaralandı.

Edinilen bilgilere göre, bölücü terör örgütü PKK-KONGRA-GEL elebaşısı Abdullah Öcalan'ın Kenya'dan yakalanıp Türkiye'ye getirilişinin yıl dönümü münasebetiyle eylem ve gösteri planlayan terör örgütü yandaşlarına yönelik geniş çaplı operasyon başlatıldı. Polis ekipleri, kentin kenar mahallelerinde Öcalan lehine slogan atıp ateş yakan bazı gruplara operasyon düzenledi. Günün ilk saatlerinden itibaren adeta kuş uçurtmayan güvenlik güçleri, gece de önlemlerini sürdürdü. Kentin bazı mahallerinde devriye gezen polis ekipleri, ellerinde kalkan ve coplarıyla ara sokakları didik didik aradı.

Siirt'in Çakmak Mahallesi'nde de tedbir alan güvenlik güçleri, göstericilerin taş ve molotof saldırısına uğradı. Saldırıda dudağından taş darbesi alan Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Çevik Kuvvetlerde görevli bir polis memuru yaralandı. Ekipteki arkadaşları tarafından Siirt Devlet Hastanesi'ne getirilen yaralı polis memuru tedavi altına alınırken, İl Emniyet Müdürü Cuma Ali Aydın, polis memurunu hastanede ziyaret ederek doktorlardan bilgi aldı. Polis memurunun saldırı sonucunda dudağında patlama meydana geldiği ve 3 dişinin kırıldığını bildirildi. Kentte gergin hava devam ediyor.

(İA-RO-RO-Y)

Kaynak: İHA