Siirt Sinema Kültür Sineması Sezonu Açıyor

Siirt Sinema Kültür Sineması Sezonu Açıyor

Siirt Sinema Kültür Sineması Sezonu Açıyor
Anadolu Ajansı - Haberler | Yerel

Siirt'in tek sineması olan Sinema Kültür sezonu açıyor.

Siirt'in tek sineması olan Sinema Kültür sezonu açıyor.

Siirt İlim Kültür ve Spor Araştırmaları Vakfı (SİSKAV) Müdürü Remzi Uslu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bir kültür hizmeti olarak sinema işlettiklerini söyledi.

Vizyona giren yeni ve kaliteli filmlerin bütün Türkiye ile eş zamanlı olarak Siirt'te, gösterime girmesini sağlayacaklarını belirten Uslu, "Vizyondaki kaliteli filmleri getirtmek üzere planlamalarımızı ve hatta anlaşmalarımızı yaptık. Amacımız 30-40 yıl önce 4 sinemanın hizmet verdiği Siirt'te sinema kültürünü yaşatmak ve vatandaşlarımızın boş zamanlarını hem eğlenerek ve hem de bir şeyler öğrenerek geçirmelerini sağlamaktır. Şu anda ilde faaliyet gösteren tek sinemayız. Bu nedenle bilet fiyatlarımızı da çok düşük tutuyoruz. Öğrenciler 5 TL, büyükler ise 6 TL karşılığında vizyondaki filmleri izleyebilecekler. Gösterimlerimizi Kültür ve Turizm Müdürlüğünün 200 kişilik salonunda yapıyoruz" dedi.

Sinema Kültürün, 4 Kasım tarihinde yönetmenliğini Esin Orhan'ın yaptığı

"Allah'ın Sadık Kulu Barla" animasyon filmi ile hizmete başlayacağı bildirildi.

- SİİRT

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title