Siirt: Siirt Valisi, Savaş Alanına Dönen Okulda İncelemelerde Bulundu

Siirt: Siirt Valisi, Savaş Alanına Dönen Okulda İncelemelerde Bulundu

Siirt Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Geçtiğimiz Hafta Öğrenciler Arasında Sınıf Değiştirme Yüzünden Çıkan ve Görüntü Almak İsteyen 1 Gazeteci ile 5 Öğrencinin Yaralandığı, 13 Öğrencinin İse Gözaltına Alındığı Kavgada Adı Geçen Selami Değer Lisesi'ne Giderek İncelemelerde Bulundu. Vali Mutlu, Olayı Gerçekleştiren Öğrencilerin En Ağır Cezaya Çarptırılmasını İstediğini Belirterek, "Bu Öğrenciler Hakkı...

Siirt: Siirt Valisi, Savaş Alanına Dönen Okulda İncelemelerde Bulundu

Siirt Valisi Hüseyin Avni Mutlu, geçtiğimiz hafta öğrenciler arasında sınıf değiştirme yüzünden çıkan ve görüntü almak isteyen 1 gazeteci ile 5 öğrencinin yaralandığı, 13 öğrencinin ise gözaltına alındığı kavgada adı geçen Selami Değer Lisesi'ne giderek incelemelerde bulundu. Vali Mutlu, olayı gerçekleştiren öğrencilerin en ağır cezaya çarptırılmasını istediğini belirterek, "Bu öğrenciler hakkında disiplin hükümleri sonuna kadar uygulanacak, en ağır şekilde cezalandırılacaklardır" dedi.

Milli Eğitim İl Müdürü Şerafettin Demirci ve Emniyet Müdürü Cuma Ali Aydın'la birlikte olayın yaşandığı okula giden Vali Mutlu, burada öğrencilerle bir süre görüştü. Olayda öğrenciler tarafından bıçakla tehdit edilen okul müdürü Nurettin Kebapçı'dan bilgi alan Vali Mutlu, okulda gerekli disiplin anlayışının hakim olması için talimat verdi.

Olayı gerçekleştiren öğrenciler hakkında yasal işlemlerin yapılmasını isteyen Mutlu, "Birkaç öğrenci, bu okulun imajını bozmaya, etkilemeye yönelik olumsuz tavırlarını, öğrenci kimliğiyle bağdaştırmaya çalışmıştır. Okulun huzurunu bozmaya sebep teşkil edecek olan kim olursa olsun hakkında işlemler süratle okul idaresi tarafından yapılacaktır. Hiç kimsenin bir başkasının huzuru bozmaya asla hakkı yoktur. Huzuru bozanların her zaman takipçisi olacağız. Okul idaremiz, bu konuyla ilgili gerekli yasal işlemleri yapacaktır. Bu tür öğrencilerin, derslerinde başarı gösteren ve istikballeri için çaba sarf eden öğrencilerimizin arasında bulunması söz konusu bile değildir. Bunlarla ilgili disiplin hükümleri sonuna kadar çalıştırılacak ve en ağır şekilde cezalandırılacaktır. İlin valisi olarak bunun bizzat takipçisi olacağım. Bu konuyla ilgili gereken tüm talimatları Milli Eğitim Müdürümüze ve okul müdürlerine söyledim. Bu olaya karışmış birkaç öğrencinin, eğitim öğretimin dışına yaygın öğretime intikal ettirilecek şekilde haklarında disiplin işlemlerinin tamamlanmasını bekliyorum" diye konuştu.