Siirt Polis Meslek Yüksek Okulu, Yaz Aylarında Misafir Ettiği Öğrencileri Uğurladı

Siirt Polis Meslek Yüksek Okulu, Yaz Aylarında Misafir Ettiği Öğrencileri Uğurladı

Siirt Polis Meslek Yüksek Okulu Yaz Aylarında Misafir Ettiği Öğrencileri Uğurladı. İçişleri Bakanlığı'nın Koordinatörlüğünde Yürütülen Projeden Yararlanan 160 Genç, Birer Hafta Süreyle Polis Meslek Yüksek Okulu'nda Misafir Edildi.

Siirt Polis Meslek Yüksek Okulu, Yaz Aylarında Misafir Ettiği Öğrencileri Uğurladı

Siirt Polis Meslek Yüksek Okulu yaz aylarında misafir ettiği öğrencileri uğurladı. İçişleri Bakanlığı'nın koordinatörlüğünde yürütülen projeden yararlanan 160 genç, birer hafta süreyle Polis Meslek Yüksek Okulu'nda misafir edildi.

Son grubun ağırlanması dolayısıyla okulda düzenlenen törende konuşan Polis Meslek Yüksek Okulu Müdür Vekili Zafer Urgancı, gençleri okullarında ağırlamaktan ve beraber olmaktan büyük mutluluk duyduklarını belirtti.

Urgancı, İçişleri Bakanlığı'nın koordinatörlüğünde yürütülen "İç Göç Özel Uygulama Planı" kapsamında 5 yıl süreyle Polis Meslek Yüksek Okullarında haftalık yaz programları düzenlenmesine karar verildiğini belirterek, "Kampa katılacak öğrenciler Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından en başarılı öğrenciler arasından tespit edilmiş ve bütçesi Sosyal Hizmetler Vakfımız tarafından sağlanmıştır. 30 Haziran-29 Ağustos tarihleri arasında hafta içi beşer gün olmak üzere 8 grup halinde 160 genç kardeşimiz okulumuzda misafir edilmiştir." dedi.

Uygulamada görev almaktan mutluluk duyduklarını kaydeden Urgancı, "Kampa katılan öğrencilerle çok güzel zaman geçirdik. Bizler için de çocuklar için de unutulmayacak güzel anılar kalacağına inanıyorum. Kampta müzik, resim, bilgisayar, kendini ifade etme gibi konularda bol bol hem eğlendik ve hem de öğrendik. Okulumuzda mevcut bulunan internet salonu, frizbi, futbol, voleybol, dart, masa tenisi, hatta bilardo bile çocukların kullanımına açık oldu. Bu sayede çocuklar çok daha kısa bir sürede birbirleriyle ve bizlerle kaynaştılar." diye konuştu.

Program kapsamında öğrencilerle şehir turu yaptıklarını anlatan Zafer Urgancı, "Emniyet müdürlüğümüzün çeşitli birimlerine topluca ziyaretler yaptık. Her kamp döneminin sonunda öğrencilerimizi katılım sertifikası ve hediyelerle uğurladık. Çocuklar bu kampı ve bizleri çok sevdi. Misafir ettiğimiz öğrencilerden sürekli memnuniyetlerini ve tekrar gelmek istediklerini belirten mektuplar ve elektronik postalar almaktayız. Bizler de onları çok sevdik ve okullar açılır açılmaz kendilerini ziyaret edeceğiz, irtibatımızı devam ettireceğiz. Bu projede en önemli husus polisi ve polis teşkilatını daha iyi tanıma fırsatları oldu. Türk polisine olan güvenleri çok arttığı gibi biz de bu gençlerin polise, devletine ve milletine daha çok sevecek ve güveneceğine inanıyoruz." şeklinde konuştu.

Törende daha sonra öğrencilere sertifikalarının yanı sıra çeşitli hediyeler verildi. (CİHAN)

Kaynak: CHA