Siirt, Kardeş Şehir Rize'yi Ağırlayacak - Haberler
Haberi Paylaş

Siirt, Kardeş Şehir Rize'yi Ağırlayacak

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel
Siirt, Kardeş Şehir Rize'yi Ağırlayacak

Siirt Valisi Ahmet Aydın’ın desteğiyle Siirt Gazeteciler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ve birçok sivil toplum kuruluşunun organize ettiği Rize’den bir heyet Siirt’e geliyor.

Siirt Valisi Ahmet Aydın'ın desteğiyle Siirt Gazeteciler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ve birçok sivil toplum kuruluşunun organize ettiği Rize'den bir heyet Siirt'e geliyor.

Haziran ayı başında Rize Valisi Nurullah Çakır'ın da katılacağı Rize Gazeteciler Cemiyeti üyelerinde oluşan yaklaşık 30 kişilik bir heyeti Siirt'e ağırlanacağını belirten Siirt Gazeteciler Yardımlaşma Derneği Başkanı Atilla Durak, bu etkinlikle Siirt ile Rize arasında karşılıklı dostluk ve hoşgörüyü pekiştirmek olduğunu söyledi. Durak, "Geçen hafta Denizli ve Aydın'dan gelen 40 kişilik gazeteci-yazarı ilimizde ağırladık. Son derece memnun ayrılan heyet, giderken yanlarında Siirt fıstığı ile birlikte ilimizi simgeleyen bazı hediyeleri yanlarına aldı. Gittikleri memleketlerinde Siirt izlenimlerini yazarak, bu şehrin sıcaklığı ve misafirperverliğini anlattılar. En güzel tanıtım budur. Yapılan organizasyonda maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen Sayın Valimiz Ahmet Aydın'ın dernek üyeleri adına teşekkür ediyorum" dedi.

Siirt için son dönemde yapılan tanıtım çalışmalarının meyvesini verdiğini belirten Durak, her ay bir veya iki tanıtım organizasyonu yapmayı hedeflediklerini söyledi. Durak, ilki geçen hafta olmak üzere, önümüzdeki ay Rize'den bir heyeti ağırlayacaklarını, bir sonraki ay ise Siirt Gazeteciler Derneği'nin de üyesi olduğu Gazeteciler Konfederasyonu'na bağılı 81 ilinden 120 gazetecinin Siirt'e geleceğini söyledi. Durak, çeşitli sosyal ve kültürel gezilerin yanı sıra toplantı ve panel yapılacağı organizasyonla karşılıklı hoşgörü iklimi oluşturularak Siirt'in tanıtımının sağlanması hedeflendiğini belirtti. - SİİRT

Siirt, Kardeş Şehir Rize'yi Ağırlayacak

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500