Siirt, Eruh ve Kurtalan Belediyelerindeki "Yolsuzluk" Operasyonu

Siirt, Eruh ve Kurtalan Belediyelerindeki "Yolsuzluk" Operasyonu

19.01.2012 15:40 | Son Güncelleme: 19.01.2012 15:40
Siirt, Eruh ve Kurtalan Belediyelerindeki

Siirt Belediye Başkanı Selim Sadak, söz konusu belediyelerde "yolsuzluk" yapıldığı iddiasıyla düzenlenen operasyonla ilgili olarak, "Bu insanların gözaltına alınması bir hırsızlık, bir yolsuzluk sonucu değildir" dedi.

Siirt Belediye Başkanı Selim Sadak, Siirt, Eruh ve Kurtalan belediyelerinde "yolsuzluk" yapıldığı iddiasıyla düzenlenen operasyonla ilgili olarak, "Bu insanların gözaltına alınması bir hırsızlık, bir yolsuzluk sonucu değildir" dedi.

Belediye Başkanı Selim Sadak, belediye önünde bir grup ile yaptığı basın açıklamasında, Siirt, Eruh ve Kurtalan belediyelerinde "yolsuzluk" yapıldığı iddiasıyla operasyon düzenlendiğini hatırlattı.

Göreve seçildiği günden bu yana Siirt Belediyesi'ne "şeffaf yönetim" anlayışı getirdiklerini savunan Sadak, "Bu insanların gözaltına alınması bir hırsızlık, bir yolsuzluk sonucu değildir. Esasen mesele şudur; siyasal sistem 'Türkiye'ye şeffaflığı getirmek sana mı düştü.' diyor, 'Sende ye, sen de etrafına dağıt.' diyorlar. Ben de inadına şeffaf belediyecilik diyorum. Ben, şeffaf belediyeciliğe devam, rantçılığa ve hırsızlığa karşı mücadele. diyorum. İnsanlar oğlumun göz altına alınmasını merak ediyor. Mühendisim Selahattin Kara, telefonla evimi arıyor oğluma evde olup olmadığımı soruyor. Benimle görüşmek isteyen biriyle görüşmemi oğlum sağlamayacakta kim sağlayacak-"

Siirt Cumhuriyet Başsavcılığı'nca, Siirt, Kurtalan ve Eruh Belediyelerine yönelik olarak, "ihaleye fesat karıştırma, rüşvet, nitelikli dolandırıcılık ve imar konularında yolsuzluk" suçlarından yürütülen soruşturmada 37 kişi gözaltına alınmıştı.

- SİİRT

Kaynak: Anadolu Ajansı

Manşet

Haberler

Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Siirt, Eruh ve Kurtalan Belediyelerindeki "Yolsuzluk" Operasyonu - Haber
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 1.10.2020 23:36:45. #1.15#
title