BDP'li Sadak:Çalışanlar Hırsızlık Yapsa,Mahkemede Olmazlardı

BDP'li Sadak:Çalışanlar Hırsızlık Yapsa,Mahkemede Olmazlardı

24.09.2013 15:21 | Son Güncelleme: 25.09.2013 17:18
BDP'li Sadak:Çalışanlar Hırsızlık Yapsa,Mahkemede Olmazlardı

Siirt Belediye Başkanı Selim Sadak, birçok belediye çalışanının tek kuruş para çalmamalarına rağmen mahkemelik olduklarını ileri sürdü.

Siirt Belediye Başkanı Selim Sadak, birçok belediye çalışanının tek kuruş para çalmamalarına rağmen mahkemelik olduklarını ileri sürürek. "Hiçbirisi bir lokma hırsızlık yapmadı. Siirt halkı huzurunda yemin ediyorum, bunlar hırsızlık yapsa, Siirt Belediyesi'nin mallarını çalsa, hiçbirisi mahkemelik olmazlardı" dedi.

Belediye tarafından düzenlenecek Siirt Fıstık ve Doğa ile Buluşma Festivali için makamında basın toplantısı düzenleyen bağımsız Belediye Başkanı Selim Sadak, festivali çok önemsediklerini, kendilerinden önce belediyenin tek etkinlik bile düzenleyemediklerini söyledi. Sadak, şöyle dedi:

"Valiliğin düzenlediği etkinliklere gidip bir nefer gibi dikiliyor, katılıyor, ayrılıyorlardı. Siirt nedir, kültürü nedir, sosyolojisi nedir, yerel yöneticilik nedir siz buna bir bakın. Fakat biz iş başına geldikten sonra Siirt'in altyapısı ve üstyapısı ile birlikte sosyal yapısını da ele aldık. İlerki dönemlerde Kültür Müdürlüğü bünyesinde yalnız festivaller değil, tiyatrolar oluşturulacak, değişik sanat dallarında hocalar görevlendirilecek" dedi.

Başkan Selim Sadak, bugün Siirt'te bütün alan, sokak, caddelerde, değişik işler, istinat duvarlarından altyapı çalışmaları hatta antep taşı düzenlemelerine kadar halkın ihtiyaçlarını karşılamaya devam ettiklerini söyledi. Sadak, şöyle konuştu:

"En geç 10 güne kadar Siirt'te bir çukur, 'Toz savaşı' kalmayacak, tahrip edilen bütün yerler tertemiz edilip tertemiz bir şehre dönüşecek. Çünkü TEDAŞ, Telekom, Mobese kameralar için yerler kazılıyor altyapı çalışmaları için yollar kazılıyor bunları bu kadar kısa bir sürede kapatmak her belediyenin, her babayiğidin işi değildir."

Çalışma arkadaşlarından, teknik elemanlarından ve herkesten memnun olduğunu ve onlara teşekkür ettiğini söyleyen Sadak, şöyle devam etti:

"Fakat gel gör ki; bugün bütün birim müdürlerim ve mühendislerim mahkemededir. Hiçbirisi bir lokma hırsızlık yapmamalarına rağmen, yemin ediyorum. Siirt halkı huzurunda yemin ediyorum, bunlar hırsızlık yapsaydı bunlar hiçbirisi mahkemelik olmazlardı. Siirt belediyesinin mallarını çalsaydılar hiçbirisi mahkemelik olmazlardı. Peki soruyorum polisler bunu kaydetsinler. Geçen dönem doğrudan teminle alınan gübre alımlarında polis neredeydi, savcılar neredeydi? 200 bin liraya aldıkları araziyi 2 trilyona satmaya çalışırken polis neredeydi? Savcılar neredeydi? 1 otobüsü 24 milyara tamir edip 3,5 milyara satarlarken polis, savcılar neredeydi? Aynı gelir, aynı şehir bütçesi hiçbir şey yapmayan ve bütçeyi 93-95 trilyon borçlandırırken Siirt halkı, polisler neredeydi? Savcılar neredeydi? Ben hepsini mahkemede anlatacağım." - Siirt

BDP'li Sadak:Çalışanlar Hırsızlık Yapsa,Mahkemede Olmazlardı

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

Manşet

Haberler

Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: BDP'li Sadak:Çalışanlar Hırsızlık Yapsa,Mahkemede Olmazlardı - Haber
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 30.9.2020 00:21:41. #1.14#
title