Şiddetli Yağış Bartın'da Yaşamı Felç Etti

Şiddetli Yağış Bartın'da Yaşamı Felç Etti

Bartın'da Etkisini Artırarak Devam Eden Yağışlar Nedeniyle Göl ve Irmaklar Taştı. Kentte Su Baskınları ve Heyelanlar Nedeniyle Ulaşım Büyük Ölçüde Aksadı.

Şiddetli Yağış Bartın'da Yaşamı Felç Etti

Bartın'da etkisini artırarak devam eden yağışlar nedeniyle göl ve ırmaklar taştı. Kentte su baskınları ve heyelanlar nedeniyle ulaşım büyük ölçüde aksadı.

Bartın'da yağışlar nedeniyle su seviyesi yükselen Bartın Irmağı, Pot mevkiindeki kısmından taştı. Bartın'ın ilçeler ve şehirlerarası ulaşımını sağlayan karayolları adeta derelere dönüştü. Karayollarında ve Kirazlık köprü barajının inşaat sahasında büyük ve küçük çaplı çok sayıda heyelan meydana geldi. Bartın-Karabük karayolu tamamen trafiğe kapandı. Yaklaşık 1.5 saattir ulaşımın sağlanamadığı yolda karayolları ekipleri çalışmalarını sürdürüyor. Bartın'daki Öküz Gölü de Bartın-Karabük Karayolu'nun 20.

kilometresinde bulunan kısmından taştı. Gölün çevresinde bulunan çok sayıda köy yolu da, suyla dolması nedeniyle ulaşıma kapandı. Ulus ilçesinde yağmur nedeniyle zarar gören yüksek gerilim hatları nedeniyle elektrik kesintisi meydana geldi. Dereli, Emre köyü, Epçiler ve Saza Köyü'nün 1.5 saattir yollarının kapalı olduğu belirtildi.

Çok sayıda iş yeri ve evin de sular altında kaldığı Bartın'da şiddetli yağış sürüyor.

(MAO-ET-SD-OK-Y)

Kaynak: İHA