Şiddetli Rüzgarla Kopan Çatı Yaşlı Kadının Üzerine Düştü

Şiddetli Rüzgarla Kopan Çatı Yaşlı Kadının Üzerine Düştü

Sivas - (dha)sivas'ta Akşam Saatlerinde Aniden Ortaya Çıkan Şiddetli Rüzgar Etkili Oldu. Çok Sayıda Binanı Çatısı Uçarken, Bazı Ağaçlar Kırıldı. Çan Çatılardan Biri Yaşlı Bir Kadının Üzerine Düştü.akşam Saatlerinde Bastıran Etkili Rüzgar Ve Toz Bulutu Sivaslıları Zor Durumda Bıraktı. Etkili Rüzga...

Şiddetli Rüzgarla Kopan Çatı Yaşlı Kadının Üzerine Düştü

SİVAS - (DHA)Sivas`ta akşam saatlerinde aniden ortaya çıkan şiddetli rüzgar etkili oldu. Çok sayıda binanı çatısı uçarken, bazı ağaçlar kırıldı. çan çatılardan biri yaşlı bir kadının üzerine düştü.
Akşam saatlerinde bastıran etkili rüzgar ve toz bulutu Sivaslıları zor durumda bıraktı. Etkili rüzgar nedeni ile Mehmet Paşa mahallesi Kongre sokakta bulunan Karapolatgil apartmanının çatısı uçtu. Çatının parçaları bahçede yemek yiyen Hatice Sile isimli apartman sakininin üzerine düştü. Hafif yaralanan kadın hastaneye kaldırılırken olay yerine gelen itfaiye ekipleri ve polis memurları itfaiye merdiveni ile çatıya çıkarak kopan parçaları temizledi. Apartmanın önünde güvenlik önlemi alan polis memurları yoldan geçen vatandaşları uyararak apartman çevresini boşattı. Çatıya çıkarak kopan parçaları temizlemeye çalışan itfaiye ekipleri şiddetli rüzgarın devam etmesi nedeniyle zor anlar yaşadı. Rüzgar nedeni ile kent merkezinde bazı binaların çatısı uçtu. Çatıların saçak bölümlerinde bulunan sıvalar döküldü, ağaç dalları kırıldı. Yağmur yağışının da başlamasıyla yaklaşık yarım saat etkili olan rüzgar Sivaslılar`a zor anlar yaşattı.