Şiddetin Kaynağında İçki Var

Şiddetin Kaynağında İçki Var

Eskişehir Müftü Vekili Ali Osman Orum, Kadına Yönelik Şiddetin Kaynağında Alkol Kullanımının Yattığını Öne Sürdü. Orum, Kadına Yönelik Şiddet ile İslam Dinini Özdeşleştirmesinin Son Derece Yanlış Olduğunu Söyledi.

Şiddetin Kaynağında İçki Var
07.02.2009 02:17 | Son Güncelleme: 07.02.2009 02:17

ESKİŞEHİR Müftü Vekili Ali Osman Orum, kadına yönelik şiddetin kaynağında alkol kullanımının yattığını öne sürdü. Orum, kadına yönelik şiddet ile İslam dinini özdeşleştirmesinin son derece yanlış olduğunu söyledi. Kadına yönelik şiddetin kesinlikle islamiyete mal edilemeceğinin altının çizen Orum şöyle devam etti: "İçki denilen şeyin olduğu yerde akıl gider. Akıl gittiği zamanda hiç bir şey kalmaz. O zaman kaba kuvvet ve şiddet gündeme gelir. Kadına şiddetin kaynağı içkidir. Bunun için toplumumuzu bilinçlendirmemiz lazım. Şiddeti doğuran bir çok sebep vardır. Polis, karı-koca kavgalarında hep göz yumar. Kadına yönelik şiddetin mücadelesini hep kadınlar veriyor. Aslında kadına yönelik şiddetin mücadelesini erkeklerin vermesi lazım. İslamiyetin anlayışı ve bakışı da budur. Kadına yönelik şiddet kabul edilecek değil, lanet edilecek bir olaydır."

Kaynak: DHA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title