Şiddet Haberleri

Şiddet haber, Şiddet son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Şiddet - 17.9.2020
Fıstık gibi kebap
Fıstık gibi kebap Gastronomi kentinin yeşil altını kebaba da lezzet katıyor Yeni mahsul Antep fıstığı kebaba hem renk hem lezzet veriyor GAZİANTEP - Gastronomi kenti Gaziantep'te, bir kebapçı yeni mahsul yeşil altın Antep fıstığı ile kebabı birleştirdi. Yeni kebap türü hem görüntüsüyle hem de lezzetiyle kebap ve fıstık müdavimlerini mest etti. Türk mutfağı denince akla ilk gelen şehirlerden biri olan gastronomi kenti Gaziantep'te, bir kebapçı yeşil altın diye tabir edilen yeni mahsul Antep fıstığı ile kebabı birleştirdi, ortaya fıstık gibi bir kebap çıktı. Özellikle yeni mahsul fıstıkla yapılan inovasyon kebap, yapanları da yiyenleri de mest etti. Antep fıstığı, kaburga eti ve tuz birleşiminden yapılan fıstıklı kebap, önce zırhtan geçiriliyor sonra da şişlere dizilip mangal ateşinde harlanıyor. "Yeşil altını kebapla birleştirdik" Gastronomi kentinde yeşil altın olarak bilinen Antep fıstığını kebapta kullandıklarını söyleyen Kebapçı Yalçın, "Gündemde iki çeşit altın var. Biri sarı altın biri de yeşil altın. Sarı altını herkes biliyor zaten. Yeşil altın ise bizim Antep fıstığıdır. Fıstığı en kalitelisi ise kuş boku diye tabir edilen fıstık türüdür. Şimdi de bu yeşil altın fıstığı kebaplarda kullanmaya başladık. Bu fıstığı zırhla ufaltıp, kaburga etimizi de kıyma haline getiriyoruz. Sonrasında iki lezzeti birleştirip şişe saplıyoruz. Ocağa satıp pişirdikten sonra da müşterilerimize güzel bir sunum yapıyoruz. Bu şekilde ortaya farklı ve çok güzel bir lezzet çıkıyor" dedi. "Özellikle yeni mahsul Antep fıstığı kullanıyoruz" Fıstıklı kebapta özellikle yeni mahsul Antep fıstığı kullandıkların da belirten Kebapçı, "Biz bunu yaparken özellikle yeni mahsul Antep fıstığı kullanıyoruz. Çünkü fıstığın bir yıl var zamanı bir yıl da yok zamanı vardır. Bu yıl fıstığın var zamanı ve bu zamanda fıstığın lezzeti de kalitesi de daha iyi oluyor. O yüzden biz de kebapta yeni mahsul Antep fıstığı kullanıyoruz. Çünkü böyle daha lezzetli oluyor. Hem yeşil fıstık görüntüsü hem de pişmiş et görüntüsü güzel bir birliktelik oluşturuyor ve birinci sınıf bir lezzet oluyor. Herkese bu lezzeti şiddetle tavsiye ediyoruz" ifadelerini kullandı.
Şiddet - 17.9.2020
Uzmanından idrar kaçıran çocukların ailelerine uyarılar - ZONGULDAK
Pişkin, altını ıslatmanın sık görülen ancak altta yatan hastalıklar olabileceğini, özellikle 5 yaşından sonra ve eşlik eden başka bir bulgu varsa mutlaka ailelerin bir çocuk doktoruna başvurması gerektiğini belirterek, şunları kaydetti: "Aileler özellikle çocukların kendi istemleriyle bunu yapmadıklarını bilmeliler. Ailelerin kızma, bağırma, şiddet uygulama gibi durumlardan mutlaka kaçınmaları lazım.
Şiddet - 17.9.2020
Endonezya'da heyelan: 2 ölü
Ulusal Afet Ajansı Yönetimi'nin (BNPB) açıklamasına göre, eyaletin Sorong kentinde dün aralıksız devam eden şiddetli yağışlar heyelana neden oldu.
Şiddet - 17.9.2020
Nijerya'da sellerde hayatını kaybedenlerin sayısı 77'ye çıktı
Nijerya Acil Durum Yönetimi Ajansının (SEMA) Katsina Eyaleti Sözcüsü Umar Muhammed, yaptığı açıklamada, eyalette devam şiddetli yağışların yol açtığı sellerde 8 kişinin öldüğünü, 17 kişinin yaralandığını belirtti.
Şiddet - 17.9.2020
Son dakika haber... Nijerya'da Boko Haram saldırısında 11 köylü öldürüldü
Nijerya'da 2000'li yılların başından bu yana varlık gösteren terör örgütü Boko Haram'ın 2009'dan beri yaptığı kitlesel şiddet eylemlerinde 20 binden fazla kişi hayatını kaybetti.
Şiddet - 17.9.2020
Kadir Şeker'e 12 yıl hapis talebi
Konya'da parkta şiddet gördüğünü düşündüğü bir kadına yardım etmek isterken kadının sevgilisinin ölümüne neden olmaktan yargılanan Kadir Şeker'in, haksız tahrik altında kasten öldürme suçundan cezalandırılarak alt sınır olan 12 yıl hapis cezası istendi.
Şiddet - 16.9.2020
Almanya'da Neo Nazi paylaşımları nedeniyle 29 polis görevden alındı
Almanya'da 29 polis memuru, WhatsApp gruplarında Adolf Hitler'in görüntülerini ve göçmenlerin gaz odalarındaki şiddet içeren videoları paylaşarak propaganda yaptıkları gerekçesiyle görevden alındı.
Şiddet - 16.9.2020
Son dakika... Kosova'da kadın aktivistler Başbakanı Hoti'yi protesto etti
Kosova Başbakanı Avdullah Hoti, STK'ların temsilcileriyle düzenlenen bir oturumda yaptığı konuşma sırasında bir grup kadın eylemci tarafından protesto edildi. Sosyal Demokrat Parti (PSD) üyesi olduğu belirlenen kadın protestocular kadına şiddete dikkat çekmek amacıyla, ıslık çalarak ve broşür fırlatarak Hoti'nin sözünü kesti.
Şiddet - 16.9.2020
ABD'nin güney eyaletleri Sally kasırgasının etkisinde
ABD'nin güney eyaletleri Florida-Alabama hattını vuran Sally kasırgası, şiddetli fırtına ve aşırı yağışlarla hayatı olumsuz etkilemeye devam ediyor.
Şiddet - 16.9.2020
Aktivistler, Delhi polisini Vatandaşlık Yasası'ndaki değişikliğe karşı konuşanları hedef almakla...
Grup tarafından yapılan yazılı açıklamada, Delhi polisinin, başkentte yılın başında çıkan şiddet olaylarına ilişkin soruşturmayı Vatandaşlık Yasası'ndaki değişikliğe karşı düzenlenen gösterilerin sorgusuna çevirdiği, bu kapsamda gözaltına alınan öğrenci lideri Umar Halid'in de "anayasayı savunan ve bugün siyasi suçlu olan" genç sesler arasında yer aldığı bildirildi.
Şiddet - 16.9.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 19
MUŞ'TAKİ DEPREMLE İLGİLİ BAKAN SOYLU'DAN AÇIKLAMA Muş'ta merkez üssü Korkut ilçesi olan Richter ölçeğine göre 4.7 büyüklüğündeki depreme ilişkin İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Twitter hesabından açıklama yaptı. Bakan Soylu, "Muş'un Korkut ilçesinde saat 17.48'de 4,7 büyüklüğünde gerçekleşen depremde valiliğimizden aldığımız bilgiler çerçevesinde hasara yönelik ihbar yok. Taramalara AFAD ekipleri ve Jandarmamız tarafından devam ediliyor" dedi.  Muş'un Korkut ilçesinde meydana gelen 4.7 büyüklüğünde deprem nedeniyle valilik tarafından yazılı bir açıklama yapıldı. Valilikten yapılan açıklamada, "Saat 17.48'de Korkut ilçemiz merkezli 4.7 şiddetli deprem meydana gelmiştir.
Şiddet - 16.9.2020
Burundi'de iki yeni toplu mezar bulundu
Şimdiye kadar 51 kişinin cesedinin çıkarıldığı, toplu mezarlarda 150'den fazla ceset olabileceği ifade edildi. İki yeni toplu mezarla 1972 Hutu Soykırımı'na ait olduğu tespit edilebilen toplu mezar sayısı 10'na ulaştı. -1972 Hutu Soykırımı Burundu Ordusu'nda görevli 450 Hutu'nun 1972'de görevden uzaklaştırılmasıyla başlayan sokak eylemleri şiddet eylemlerine dönüşmüştü.
Şiddet - 16.9.2020
Yemen'deki çatışmalarda 22 Husi milis öldü
Yemen'de Husiler ile ordu güçleri arasında ağustos ayından bu yana şiddetli çatışmalar yaşanıyor.
Şiddet - 16.9.2020
FLAŞ
MUŞ VALİLİĞİ: Saat 17: 48'de Korkut ilçemiz merkezli 4.7 şiddetli deprem meydana gelmiştir.
Şiddet - 16.9.2020
Malatya Valiliğinden maske takmayan 2 kişiye müdahale eden bekçilerle ilgili açıklama Açıklaması
Malatya Valiliği, bir televizyon kanalında yayımlanan tartışma programında "Malatya'da Bekçi Şiddeti" başlığı altında gündeme getirilen iddialarla ilgili konunun Cumhuriyet Başsavcılığına intikal ettirildiğini ve adli tahkikatın devam ettiğini bildirdi.
Şiddet - 16.9.2020
Son Dakika: Fransa'da İngiliz yolcuya gözaltı sırasında polis şiddeti
Son dakika gündem haberi... Fransa'nın Fleury-les-Aubrais kentindeki tren istasyonunda bir yolcu maske takmayı reddettiği gerekçesiyle gözaltına alındığı sırada polis şiddetine maruz kaldı.
Şiddet - 16.9.2020
Filistin Alimler Birliği Başkanı: "İsrail'le normalleşme haramdır"
Filistinli yöneticiler ve gruplar anlaşmayı şiddetle kınamış ve reddetmişti.
Şiddet - 16.9.2020
Sudan'da sel nedeniyle okullar 2 ay geç açılacak
Sel ve taşkınlarda 114 kişi hayatını kaybetti İçişleri Bakanlığı verilerine göre, ülkede birkaç aydır devam eden şiddetli yağışların yol açtığı sellerde 114 kişi hayatını kaybetti.
Şiddet - 16.9.2020
Kum fırtınası farklı sağlık sorunlarına yol açabilir
Meteoroloji Genel Müdürlüğünce hazırlanan "2019 Yılı İklim Değerlendirmesi Raporu"nda, 935 şiddetli yağış-sel, fırtına, yıldırım, şiddetli kar ve heyelan gibi gelişmeyle "ekstrem hava olayları"nın en fazla yaşandığı yıl olduğunun belirtildiğini aktaran Bayram, şunları kaydetti: "Ülkenin 2019 yılı ortalama sıcaklığı 14,7 derece olurken, söz konusu yıl 1971'den bu yana ölçülen en sıcak 4'üncü yıl olarak değerlendirilmiştir.
Şiddet - 16.9.2020
Hafter milisleri göstericileri keyfi olarak alıkoyuyor
Merc ve Bingazi kentinde, ağırlaşan yaşam şartlarını protesto için bir süredir gösteriler düzenleniyor. Göstericileri şiddet kullanarak bastırmaya çalışan Hafter güçleri ise şimdiye kadar bir göstericiyi öldürdü, bir çoğunu da yaraladı.
Şiddet - 16.9.2020
Eğitim-Bir-Sen Soma Temsilciliğinden, Mütercimler hakkında suç duyurusu
Mütercimler'i şiddetle kınadıklarını belirten Kahraman, "28 Şubat zihniyetindeki bu faşist düşüncelere hiçbir zaman müsaade etmeyeceğimizi ve tüm bu iftiralara hakaretlere karşı tepkisiz kalmayacağımızı belirtiyoruz.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Şiddet Haberleri | Şiddet Haber - Haberler - Sayfa 8 - Şiddet haberleri, son dakika şiddet haber ve gelişmeleri burada. Son dakika haberleri! Şanlıurfa'da çocuklarına şiddet uyguladığı iddia edilen baba gözaltına alındı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 23.9.2020 00:53:56. #1.15#
title