Şiddet Haberleri

Şiddet haber, Şiddet son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Şiddet - 15.9.2020
ABD'de siyahi Amerikalının gözaltına alınırken ölümü nedeniyle polis şefi kovuldu
ABD, bir süredir mayıs ayında Minnesota eyaletinin Minneapolis kentinde siyahi Amerikalı George Floyd'un polis şiddeti sonucu hayatını kaybetmesi ve son olarak Wisconsin'in Kenosha kentinde siyahi Jacob Blake'in polis tarafından çocuklarının gözü önünde 7 kez ateş açılarak vurulması, ülke genelinde protestolara ve yeniden alevlenen siyahilere yönelik polis şiddeti tartışmalarına sahne oluyor.
Şiddet - 15.9.2020
Son dakika haberi | Gelibolu'da korkutan yangın
Şiddetli rüzgarın etkisiyle büyüyen alevlere Çanakkale Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri, havadan ve karadan müdahale ediyor.
Şiddet - 15.9.2020
Fildişi Sahili'nde cumhurbaşkanlığı adaylıkları reddedilen sürgündeki 2 siyasetçiden karara tepki
Soro, "Anayasa Konseyinin aldığı haksız ve asılsız karara şiddetle itiraz ediyorum.
Şiddet - 15.9.2020
"İslam İşbirliği Teşkilatından Kur'an-ı Kerim yakma provokasyonlarına tepki" haberimizde İİT...
Kur'an-ı Kerim yakılmasına sert tepki Hashmi, İİT'nin saygı duyulan dini kişiliklerin ve sembollerin aşağılamasına neden olan artan yabancı düşmanlığı ve İslamofobiden derin endişe duyduğunu vurgulayarak şunları kaydetti: "Dini metnin yakılması ve dini şahsiyetlerle alay edilmesi gibi son olaylar, şiddet olaylarının fitilini ateşler.
Şiddet - 15.9.2020
Trump yönetimi, 4 ülkeden sığınmacıları sınır dışı edebilir
Bu arada ACLU'dan yapılan açıklamada, "Kararın yürürlükte kalması durumunda, ülkeleri şiddete ve doğal afetlere gömüldüğü için burada uzun zamandır yaşayanlar geri gönderilebilir.
Şiddet - 15.9.2020
Belarus'ta muhalif lider Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine başvuruyor
Belarus'ta 9 Ağustos'ta yapılan seçimleri ülkeyi 26 yıldır yöneten Aleksandr Lukaşenko kazanırken, tartışmalar ve sokak çatışmaları da beraberinde geldi. Hemen hemen her gün protestoların yaşandığı ülkede muhalefetin önemli isimleri yeni hamlelerle Lukaşenko'yu köşeye sıkıştırarak görevi bırakmasını sağlamaya çalışıyor. Son hamle ise 9 Ağustos'taki seçimlerde aday olmasına izin verilmeyen Valery Tsepkalo'dan geldi. Tsepkalo, protestolar sırasında şiddet ve işkence yapıldığına dair birçok delil ve belgelerin toplandığını ve avukatlarının Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine (AİHM) başvuru yapacaklarını söyledi.
Şiddet - 15.9.2020
Avrasya ülkelerinde Kovid-19'la ilgili gelişmeler
Karantina uygulamasının 1 Kasım'a kadar uzatıldığı Ukrayna'da bölgelerin salgının şiddetine göre "yeşil", "sarı", "turuncu" ve "kırmızı"ya ayrılmasına yönelik uygulama devam ediyor.
Şiddet - 15.9.2020
Türk doktorların Kovid-19'a yakalanan prostat hastalarıyla ilgili çalışması DSÖ ile paylaşıldı
Çalışma sonuçlarının tıp camiası ve halk için önemli olacağını dile getiren Cinislioğlu, şunları kaydetti: "Bu çalışmada özelikle Kovid-19 tanılı erkek hastalarda KOAH, astım ve kronik hastalar gibi prostatın iyi huylu büyümesinde de bu hastalık grubundaki erkeklerin Kovid-19'a daha fazla yakalandığını ve hastalığın daha şiddetli seyrettiğini izledik.
Şiddet - 15.9.2020
Üreticiye gelir kaybına uğramaması için "tarım sigortası" önerildi
TARSİM sistemi ve uygulamalarının yanı sıra Trabzon'da tarım sigortalarının son durumu hakkında Hacısalihoğlu'na bilgi aktaran Günal, değişen iklim şartları ve doğal afetlerin de etkisiyle şiddetini ve frekansını artıran risklere karşı üretici ve yetiştiricilerin mağdur olmaması için tarım sigortasını ihmal etmemesi gerektiğine dikkati çekti.
Şiddet - 15.9.2020
Bakü'nün kurtuluşunun 102. yıl dönümü
Gence'ye ulaşan Kafkas İslam Ordusu'ndaki asker sayısı, Azerbaycan kolordusundan yapılan bin kişilik takviyeyle 12 bine ulaştı. Güzergahındaki Göyçay, Salyan, Ağsu ve Kürdemir'i de Bolşevik birlikleri ve Ermeni çetelerinden temizleyen ordu, 15 Eylül 1918'de 30 saat süren şiddetli muharebelerden sonra Bakü'yü kurtardı.
Şiddet - 15.9.2020
Sarıgöl'de kurutulacak üzümler futbol sahasına serildi
Sarıgöl Ziraat Odası Başkanı Ali İhsan Ülgen, gazetecilere Sarıgöl ve çevresinde 130 bin dekarlık alanda bağcılık yapıldığını belirterek, "Bu yıl fırtına, şiddetli yağmur ve dolu bağlara zarar verdi.
Şiddet - 15.9.2020
MÜSLÜMANLARI AŞAĞILADIĞI İDDİASIYLA HAKİM KARŞISINA ÇIKAN KADIN TUTUKLANDI
PİŞMANIM Mehtap B., paylaşımının ironi ve mizah amaçlı olduğunu öne sürerek "Herhangi bir dernek, sendika, siyasi parti gibi oluşumlara üyeliklerim yok. İfade etmek istediklerimin çok yanlış anlaşıldığını düşünüyorum Başka yerlere çekildi. Pişmanım, üzerime atılı suçlamayı kabul etmiyorum" dedi. Mehtap B.,  savcılık ifadesinde de "Dinimizin merhamet dini olduğunu düşünüyorum. Bunu şiddete çeken insanlara sitem amacıyla böyle bir paylaşım yaptım.
Şiddet - 15.9.2020
"Lenfoma ile Kovid-19 bulguları benzerlik gösterebiliyor" uyarısı
Açıklamada, lenfomanın çocukluk çağında en sık 5-10 yaş aralığında görüldüğü belirtilerek, şu bilgilere yer verildi: "Hodgkin lenfoma erkeklerde daha çok görülürken, özellikle genç erişkinlik olarak tabir edilen 15-34 yaş aralığı ile 55 yaş ve üstünde daha sık ortaya çıkıyor. Hodgkin dışı lenfomalar ise yaş ilerledikçe daha sık görülen hastalıklardan biri olarak karşımıza çıkıyor. Lenfoma beyaz ırkta, Afrika-Amerikalılara ve Asyalılara göre daha fazla görülüyor." "Lenfoma tedavi edilebilir bir kanser türüdür" Açıklamada, klinik olarak lenf bezelerinde büyümeyle kendini gösteren lenfomada, büyüyen lenf bezeleri boyunda, koltuk altında veya kasıkta tespit edilebildiği kaydedilerek, şu ifadeler kullanıldı: "Lenfomanın diğer belirtileri arasında ateş (38 dereceyi aşan), kilo kaybı (son altı ayda yüzde 10'dan fazla) ve gece terlemesi (çamaşır veya çarşaf değiştirmeyi gerektirecek şiddette) bulunuyor.
Şiddet - 15.9.2020
Nijerya'da silahlı çetelerin rehin aldığı 28 kişi kurtarıldı
Hayvancılıkla meşgul olan Fulaniler ile çiftçilikle geçinen bazı kabileler arasında zaman zaman şiddetli çatışmalar yaşanıyor.
Şiddet - 15.9.2020
Karısına kurşun yağdıran sanığın yeniden yargılanmasına devam edildi
"Seni öldürür 10 yıl yatar çıkarım" Duruşmada beyanda bulunan maktül Nisa Ece İnçke'nin müşteki kardeşi Hasan Ece, kız kardeşine sanık tarafından sürekli şiddet uygulandığını söyleyerek "Bir kez kız kardeşim sanığa 'Bana sürekli şiddet uyguluyorsun seni boşayacağım' dedi.
Şiddet - 15.9.2020
Son dakika haber... Mustafakemalpaşa'da selin zarar verdiği mağduriyetler giderilecek
Mustafakemalpaşa'nın yüksek kesimlerinde aniden bastıran şiddetli yağış Yenice mahallesinde sele neden olurken yollar, bazı tarım arazileri, saman ve silajlık mısır dolu depolar zarar gördü.
Şiddet - 15.9.2020
ABD heyetinden, Pakistan'ın Taliban ile Afganlar arası müzakere sürecindeki rolüne övgü
ABD ile Taliban arasında Aralık 2019'da yeniden başlayan görüşmeler, "şiddetin azaltılması" adı verilen fiili ateşkes kararıyla sonuçlandı.
Şiddet - 14.9.2020
ABD'nin güney eyaletleri Sally Kasırgası'na hazırlanıyor
Sally Kasırgası'nı "yavaş hareket eden tehlikeli bir kasırga" olarak niteleyen yetkililer, söz konusu eyaletlerde 2-3 gün devam edecek şiddetli yağış ve fırtınalar nedeniyle sel felaketlerinin yaşanabileceği uyarısında bulundu.
Şiddet - 14.9.2020
Girit Adası açıklarında düzensiz göçmenleri taşıyan tekne battı
Arama kurtarma çalışmalarının şiddetli rüzgar nedeniyle güçlükle sürdürüldüğü kaydedildi.
Şiddet - 14.9.2020
Son dakika haber... Görüntülerde şiddet gören engelli, dayaktan yoğun bakımda yatmış
Son dakika gelişmesine göre Isparta'da birlikte yaşadığı yaşları 44, 53 ve 61 olan zihinsel engelli 3 çocuğundan birini döverken komşuları tarafından görüntülenen ve polis tarafından gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılan baba A.A.'nın (82) komşuları, açıklamalarda bulundu.
Şiddet - 14.9.2020
ABD'den Nijerya'da eyalet seçimlerine müdahale eden kişilere yaptırım
ABD'nin sandığa giden Nijeryalıları takdirle karşıladığını belirten Ortagus, "Edo ve Ondo eyaletleri seçimleri yaklaşırken Bağımsız Ulusal Seçim Komisyonu, siyasi partiler ve güvenlik birimlerine demokrasi prensiplerine uymaları, serbest ve adil seçimlerin şeffaf ve şiddetsiz bir şekilde yapılmasını sağlamaları çağrısında bulunuyoruz.
Şiddet - 14.9.2020
Yemen ordusu, Marib'te bir bölgeyi Husilerden kurtardı
Yemen'de son haftalarda Marib ve Cevf başta olmak üzere bazı bölgelerde çatışmaların şiddetlendiği görülüyor.
Şiddet - 14.9.2020
Isparta'da babalarından şiddet gördükleri öne sürülen 3 engelli kardeşin korumaya alınması
Isparta'da babalarından şiddet gördükleri iddia edilen zihinsel engelli 3 kardeşin koruma altına alınmasına ilişkin mahalle sakinlerinden Mustafa Ersoy, "Vicdanımız el vermediği için Emniyet ve Sosyal Politikalar Müdürlüğüne bildirip çocukların orada güzel bir şekilde bakılması için...
Şiddet - 14.9.2020
Son dakika haberi... Nijerya'da sellerde ölenlerin sayısı 69'a çıktı
Nijerya Acil Durum Yönetimi Ajansının (SEMA) Kebbi Eyaleti Koordinatörü Alhaji Sani Dododo, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, eyalette cuma gününden bu yana devam eden şiddetli yağışların yol açtığı sellerde 32 kişinin hayatını kaybettiğini ve ülke genelinde ay başından bu yana sellerde ölenlerin sayısının 69'a yükseldiğini bildirdi.
Şiddet - 14.9.2020
ABD'de polis aracına saldıran kişinin yakalanması için 100 bin dolar ödül konuldu
Demokrat Başkan adayı Joe Biden da saldırıyı "vicdansızlık" olarak niteleyerek, polis memurlarına yönelik şiddetin kabul edilemez olduğunu kaydetmişti.
Şiddet - 14.9.2020
BM ve FIFA arasında futbolda yolsuzluk ve suç alanında iş birliği anlaşması
Waly, "UNODC ve FIFA'nın futbol ve spor etkinliklerini yolsuzluğa karşı korumak, gençlerin suçlarının önlenmesini teşvik etmek, çocukları ve genç sporcuları şiddet ve istismardan korumak için bu Mutabakat Zaptı'nı imzalayarak güçlerini birleştirmiş olmalarından çok memnunum.
Haberler.com Ios Uygulaması Haberler.com Android Uygulaması Haberler.com Huawei Uygulaması
Şu an buradasınız: Şiddet Haberleri | Şiddet Haber - Haberler - Sayfa 5 - Şiddet haberleri, son dakika şiddet haber ve gelişmeleri burada. İsrail ile BAE ve Bahreyn arasındaki normalleşme anlaşmaları Beyaz Saray'da imzalandı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 18.9.2020 17:39:13. #1.15#
title