Sibernetik Haberleri

Sibernetik haber, Sibernetik son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Sibernetik - 26.09.2017
Türkiye'nin İlk Yenilenebilir Enerji Lisesi Eğitime Başladı
Okulun isminin sibernetik alanında çığır açan buluşlarıyla bilinen El-Cezeri'den geldiğini ifade eden Albayrak, El-Cezeri'nin bu toprakların bilimle, ilimle, fenle, tarihin her alanıyla ne kadar iç içe olduğunun göstergelerinden biri olduğunu dile getirdi.
Sibernetik - 14.04.2016
Bilim İnsanları Müzesi Açıldı
Dünya bilim tarihi açısından bugünkü sibernetik ve robot bilimi alanında çalışmalar yapan ilk bilim adamı olan El Cezeri'yi canlandıran 10.
Sibernetik - 11.03.2016
YÖK Başkanı Saraç Açıklaması
Saraç, çeşitli üniversitelerde planladıkları programlarda edebiyat, tarih, görsel sanatlar gibi konularda seçkin isimlerin katılacağı söyleşiler düzenleneceğini belirterek, "YÖK'ün temel varlık sebebi olan üniversitelerimiz ve öğrencilerimizle, global dünyanın güçlü unsurları olan yüksek teknoloji, inovasyon, sibernetik, dijital dünya gibi kavramlar dışında, kültür hayatınızı zenginleştirecek konularla sizlerle birlikte olmayı amaçlıyoruz" diye konuştu.
Sibernetik - 02.03.2016
Öğretmen Adayları Simülasyon Sınıflarda Ders Anlatıyor
Proje araştırmacısı ve ODTÜ Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Veysi İşler, AA muhabirine yaptığı açıklamada, TÜBİTAK destekli başlayan projenin amacının öğretmenlerin eğitimini oyunlu ortamlarda gerçekleştirmek olduğunu söyledi. Projenin birinci çalıştayının daha önce Ankara'da yapıldığını anlatan İşler, şöyle konuştu: "İkinci çalıştayı Siirt Üniversitesinde yaptık, artık projenin değerlendirmesini yapacağız. Bu projeyi üniversitelerde öğretmenlerin yetiştirilmesinde kullanılmasını planlıyoruz. Öncelikle bu projeyi üniversitelerde öğretmen yetiştiren bölümlerde kullanacağız. Şu an itibariyle kullanmaya da başladılar. Ardından da farklı alanlarda hem mevcut öğretmenlerin yetiştirilmesinde ve hizmet içi eğitimlerde de kullanılabilinecek. Milli Eğitim Bakanlığı da bu projeden haberdar. Bizim buradaki çalışmamız tamamlandıktan sonra başarısı kanıtlandıktan sonra onlar da kullanmayı elbette düşünebilirler." Bilgisayardan yapay sınıflarda öğrenci ve sınıf psikolojisi yönlendirileceğini aktaran İşler, şöyle devam etti: "Sistemin amacı, öğretmenlerin sanal öğrencileri üzerinde deney yapmasını sağlıyoruz, böylece gerçek öğrencilere herhangi bir zararı olmuyor. Hoca da orada öğretmenin hatalarını ona bildiriyor. Öğretmene ders sırasında yapması gerekenleri, öğrencilerin ve sınıfın durumu ile ilgili ne yapması gerektiğini sistem üzerinden bildiriyor." SİÜ Eğitim Fakültesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü Başkanı Doç. Dr. Mustafa Kahyaoğlu, proje çerçevesinde Siirt Üniversitesinde çalışmalar yaptıklarını, laboratuvarlarda öğretmen adaylarına geliştirilen projeyi ürün olarak denettiklerini söyledi. Kahyaoğlu, projenin amacına ilişkin şöyle dedi: "Bu sistem, öğretmen niteliğini artırmaya yönelik, öğretmen adayının uygulamayla sınıflardaki becerilerini geliştirmektir. Bir de atanan öğretmenlerin kendilerini güncelleme, öğrenciyi tanıma, öğrenciye derse dahil etme becerisi açısından değerlendirilen bir projedir. Proje, güzel, verimli olacak inşallah. Bu zaten FATİH projesi çerçevesinde TÜBİTAK 3001 projesidir. 300'ün üzerinden seçilmiş 9 projeden biridir" SİÜ El-Cezeri Sibernetik Araştırma Laboratuvarı Koordinatörü Yrd.
Sibernetik - 19.11.2015
YÖK Başkanı Kurumun Temel Varlık Nedenini Açıkladı
Bu kapsamda "yeni YÖK" anlayışıyla kültür ve sanat faaliyetlerinin yaşamı daha zenginleştireceğini düşünerek üniversitelerde öğrencilerle bir araya gelme kararı aldıklarını ifade eden Saraç, şöyle devam etti: "Her ay, bir üniversitede gerçekleştirmeyi planladığımız programlarda edebiyat, tarih, görsel sanatlar, müzik, sosyoloji, felsefe gibi konularda alanında seçkin isimlerin katılacağı söyleşiler düzenleyeceğiz. YÖK'ün temel varlık sebebi üniversitelerimiz ve öğrencilerimizle global dünyanın güçlü unsurları yüksek teknoloji, inovasyon, sibernetik, dijital dünya, bilginin ticarileşmesi gibi kavramlar dışında kültür hayatımızı da zenginleştirecek konularla birlikte olmayı amaçlıyoruz.
Sibernetik - 19.10.2015
Yeni Eğitim Bilişim Ağı Tanıtım Toplantısı
Bu yıl da takviye kursları için 4 milyon 300 bin öğrencinin başvurduğunu ifade eden Avcı, konuşmasını şöyle tamamladı: "Sadece matematik, fizik, kimya dersi değil, kültür, sanat, beden eğitim derslerinde de 10 öğrenci bir araya geldiği zaman ücretsiz olarak biz bu kursları açıyoruz. Dolayısıyla bir de EBA'da her türlü yardımcı eğitim materyali fazlasıyla var. Bütün bunlar tabii birilerinin ciddi manada tezgahını bozdu. O yüzden Milli Eğitim Bakanlığı'na yönelik sistematik bir kampanya yürüyor. Dezenformasyon, karalamaların arkasında bu var. Sizler bile yayın grubunuzda yarın ne tür haberler olacağını ön hazırlığını yapmadıysanız söyleyemezsiniz. Ama ben size belli bir yayın grubunun, paralel yayın organlarında önümüzdeki günlerde yayınlanacak haberleri şimdiden söyleyeyim. Örneğin, okullarda tezekli eğitim haberleri... EBA'yı bunun için bir kere daha ayrıntılı şekilde anlatmak istememizin bir sebebi de bu. Bu karalama kampanyalarına sizler aracılığıyla en etkili cevabı vermek." Bakan Avcı, konuşmasının sonunda şair Turgut Uyar'ın "Sibernetik" şiirinden dizeler okudu.
Sibernetik - 25.06.2015
Ciz Projesi
Siirt Üniversitesi (SİÜ) Bilgisayar Mühendisliği El-Cezeri Sibernetik ve Robotik Laboratuvarı tarafından geliştirilen Cezeri interaktif Zemin (CİZ) uygulaması Türkiye'deki reklamcılıkta yeni boyut kazandıracağı bildirildi.
Sibernetik - 27.03.2015
Amine Yaşın Ölümünün 6'ncı Yıl Dönümünde Törenle Anıldı
"CİZRE SIRTINDAKİ TORTUYU ATTIĞI ZAMAN ÖNÜNDE KİMSE DURAMAZ" Anma töreninde kısa bir konuşma yapan Cizre Kaymakamı Mehmet Şamil Horasanlı, Cizre'nin gururunun ayağa kalktığı ve Cizrelilerin de sırtındaki tortuyu silkinip attığı zaman kimsenin önlerinde duramayacağını belirtti. Kaymakam Horasanlı, "İlçeye geldiğimden beri sürekli vurguladığımız şey Cizre'nin gururu ayağa kalktığı zaman kimse önünde duramaz. Zira bu bin yıldan beri bu topraklarda var. Ama üzerindeki tortudan sıyrılırsa Cizre'nin, Cizrelilerin önünde kimse duramaz. Rahmetli Amine Yaşın, bunun sadece bir göstergesidir. Bin yıl önce Avrupalılar lavabonun yolunu bilmezken sibernetikte robot yapan Cizrelilerin dedesidir.
Sibernetik - 05.03.2015
YGS'de Başarılı Olmak İçin Nelere Dikkat Etmeli!
'21 Gün YGS' Formülü İle YGS Başarısı Artıyor Oğuzkaan Koleji olarak Türkiye'de ilk kez bizim hayata geçirdiğimiz ve 4 yıldır çok iyi sonuçlar aldığımız, öğrencilerimizin emeklerini güvence altına almak için her türlü sınav ortamına uyumlarını sağlayacak bir sınav kampı programı uyguluyoruz. Dr. Maxwell Maltz'ın psikosibernetik kuramına uygun olarak geliştirdiğimiz bu programa "21 Gün YGS" adını verdik.
Sibernetik - 16.02.2015
Tübitak Heyeti Kasımiye Medresesi'nde İncelemelerde Bulundu
Bilim ve Teknoloji Merkezine, dünya bilim tarihi açısından sibernetik ve robot biliminde çalışmalar yapan ilk bilim adamı olarak kabul edilen "El Cezeri'nin ismi verileceği belirtildi.
Sibernetik - 09.01.2015
2014'te Bunlar da Oldu!
Diğer büyük sibernetik buluşların arasında ise, araştırmacılar tarafından üretilen ve hissedebilen bir yapay el ile 10 özgürlük seviyesine sahip ilk zihin kontrollü protez el bulunmakta.
Sibernetik - 03.11.2014
Kişisel Çıkar Özgecilliğe Karşı Kitabı
Bu kelimelerin yazıldığı zaman, dünya hala İkinci Dünya Savaşından beri en uzun gerileme sürecini geçiriyor. Tüm dünyada on milyonlarca insan, işlerini, birikimlerini, evlerini ve en önemlisi gelecekleri için olan ümitlerini kaybettiler. Ancak krizler tarih boyunca sürekli olağandı. Bu krizi geçmiş krizlere kıyasla farklı kılan insanoğlunun şu anki gerginliğinin yapısıdır. Toplumumuz çatışma içeren iki uç noktaya doğru çekilmiştir - bir taraftan globalleşme ile gelen bağımlılık ve öteki taraftan da giderek büyüyen kişisel, sosyal ve politik narsizm. Bu koşul dünyanın daha önce hiç görmediği bir felaketin oluşumu! Bu karanlık geleceğin önüne geçebilmek için. Kişisel Çıkar Özgeciliğe Karşı, bu dönemde dünyanın önünde bulunan sorunlarına yeni bir perspektif getirerek, insanoğlunun bir dizi hatasına bağlamaktansa, gereklilikten büyüyen egoizminin sonucu olarak değerlendirmektedir. Bu anlayışla, kitap egomuzu bastırmak yerine, toplumun iyiliği için kullanmanın gerekliliğini dile getirmektedir. İlk bölümler genel olarak yaratılışın yapısına ve özellikle insanoğlunun dünyadaki var oluşuna bir anlayış kazandırmaktadır. Takip eden bölüm insanoğlunun tarih boyunca büyüyen egoizmine bir kuş bakış açısı sunmaktadır. Son bölümler güncel sosyal ve politik sorunları ele alarak egoist doğamızın geçmişte defalarca yaptığı gibi yıkımımıza doğru bizi götürmesinin yerine, olumlu yönde kullanarak çözebileceğimizi anlatmaktadır. Michael Laitman küresel bir düşünür olup. Ontoloji Profesörüdür ve doktorasını Felsefe ve Kabala üzerine tamamlamış ve Tıbbi Bio sibernetik konusunda MS diploması vardır.
123
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Sibernetik Haberleri | Sibernetik Haber - Haberler - Sayfa 2 - Sibernetik haberleri, son dakika sibernetik haber ve gelişmeleri burada. Koah Hastalarında Geleneksel ve Tamamlayıcı Tedaviler.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 3.8.2021 13:43:23. #1.16#

title