Shumpert Darbesi

Siyah Beyazlılar 15 Sayı Öne Geçtiği, Son Çeyrekte Farkın 1'e İndiği Maçı 31 Sayıyla Tamamlayan Shumpert'le Kazandı. Ev Sahibi Takımda 46 Sayıya İmza Atan Ersin-ricardo İkilisi Sonucu Değiştiremedi.

Shumpert Darbesi

Siyah beyazlılar 15 sayı öne geçtiği, son çeyrekte farkın 1’e indiği maçı 31 sayıyla tamamlayan Shumpert’le kazandı. Ev sahibi takımda 46 sayıya imza atan Ersin-Ricardo ikilisi sonucu değiştiremedi.

BEKO Basketbol Ligi’nde haftanın önemli maçında Antalya Büyükşehir Belediyespor, sahasında Beşiktaş Cola Turka’ya teslim oldu: 99-92. Maça, Can Akın ve Ricardo Marsh’ın sayıları ile başlayan Antalya Büyükşehir Belediye’ye Beşiktaş Cola Turka Sandro Nicevic ve Kaya Peker ile cevap vererek 4-4’lük eşitliği sağladı. İlk dakikalarda Kaya Peker ve Christian Dalmau ile etkili olan konuk ekip, bu oyuncuların bulduğu sayılarla skoru 20-7’ye taşıdı. Son dakika içinde Ricardo Marsh ile skor üreten Antalya Büyükşehir Belediye ilk periyodu 27-15 geride tamamladı.

İkinci periyoda Beşiktaş Cola Turka Apodaca’nın sayısı ile başlarken, ev sahibi ekip de Mustafa Kemal Bitim’in 3 sayılık basketi ile rakibine cevap verdi. Kaya Peker ve Christian Dalmau ile skor üretmeye devam eden siyah beyazlılar, devrenin bitimine 6.32 dakika kala farkı 15 sayıya kadar çıkardı (35-20), devreyi de 50-42 önde tamamladı.

Şahin maçı izledi

İkinci devreye Ricardo Marsh’ın sayısı ile başlayan Antalya Büyükşehir Belediye 25. dakikada skoru 62-52’ye getirdi. Ersin Görkem, Ricardo Marsh ve Nedim Yücel ile skor üreten evsahibi takım, periyodun bitimine 8 saniye kala skoru 72-71’ye getirdi. Son saniyelerde Nicevic ile bir kez daha basket bulan konuk ekip, maçın final periyoduna 74-71 önde girdi.

Son periyot nefesleri kesti. Antalya Büyükşehir, Ersin’in sayılarıyla rakibine yanıt verirken, Beşiktaş Cola Turka günün yıldızı Shumpert ile etkili oldu. Can Arat’ın kasti faulü sonrası sayılar bulan siyah beyazlılar zorlu maçtan 99-92 galip ayrıldı. Karşılaşmayı Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin ile Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ile birlikte izledi.

á SALON: Atatürk

á HAKEMLER: Recep Ankaralı (***), Tunçtan Durmuşcan (***), Yener Yılmaz (***)

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR: Ricardo (***) 28, Nedim Yücel (**) 8, Can Akın (**) 4, Arda (**), Hadi (*), Mustafa Kemal (**) 6, Martin (**) 4, Douthit (**) 10, Ersin (***) 18, Jamon Lucas (**) 14

BEŞİKTAŞ COLA TURKA: Mehmet Yağmur (**) 6, Erkan (**) 2, Shumbert (****) 31, Cevher (*), Dalmau (***) 15, Niceviç (***) 15, Onur (*), Kaya (***) 21, Apodaca (**) 7, Sinan (**) 2

á 1.PERİYOT: 15-27

á DEVRE: 42-50 (Beşiktaş)

á 3.PERİYOT: 71-74

á BEŞ FAULLE ÇIKAN: Kaya Peker

Kaynak: DHA