SHGM: Ülkemiz Bulgaristan'a giriş yasağından muaf ülkeler listesine dahil edilmiştir - Haberler
Haberi Paylaş

SHGM: Ülkemiz Bulgaristan'a giriş yasağından muaf ülkeler listesine dahil edilmiştir

Demirören Haber Ajansı - Haberler | Güncel
SHGM: Ülkemiz Bulgaristan'a giriş yasağından muaf ülkeler listesine dahil edilmiştir

SİVİL Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM), Bulgaristan Sağlık Bakanlığı'nın aldığı karar doğrultusunda ülkemizin, Bulgaristan'a giriş yasağından muaf ülkeler listesine girdiğini açıkladı.

SİVİL Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM), Bulgaristan Sağlık Bakanlığı'nın aldığı karar doğrultusunda ülkemizin,  Bulgaristan'a giriş yasağından muaf ülkeler listesine girdiğini açıkladı. Bu kararla birlikte Türk vatandaşları, koronavirüs testi ibraz etmeden Bulgaristan'a girebilecekler.

Konuyla ilgili olarak resmi twitter adresinden bir açıklama yapan SHGM, "Bulgaristan Sağlık Bakanlığı'nın 31 Ağustos 2020 tarihli Genelgesiyle; ülkemiz Bulgaristan'a giriş yasağından muaf ülkeler listesine dahil edilmiştir. Vatandaşlarımız artık PCR testi ibraz etmeden veya Karantinaya tabi tutulmadan Bulgaristan'a girebileceklerdir. 30 Eylül tarihine kadar bir ay süreyle geçerli olacak bu genelge ile transit geçiş için getirilen sınırlamalar da tamamen kaldırılmış olup, gelişmelere göre Genelge'nin geçerlilik tarihinin yenilenebileceği belirtilmiştir" dedi.


- İstanbul

Demirören Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri
500
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Haber: SHGM: Ülkemiz Bulgaristan'a giriş yasağından muaf ülkeler listesine dahil edilmiştir - Haberler
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 16.10.2021 19:28:59. #1.12#