Shell&turcas Petrol'den Sermaye Artırımı

Shell&turcas Petrol'den Sermaye Artırımı

Shell&turcas Petrol'den Sermaye Artırımı
ANKA - Haberler | Güncel

Shell&turcas Petrol, Ödenmiş Sermayesini 528 Milyon 117 Bin 650 YTL'den 528 Milyon 117 Bin 660 YTL'ye Artırmak İçin Sermaye Piyasası Kurulu'na (SPK) Başvurdu. SPK, Nominal Değerli Payların Kayda Alınmasına İlişkin Belgenin, Genel Kurul Kararları ile Birlikte İletilmesinin Ardından Karar Verecek.

Shell&Turcas Petrol, ödenmiş sermayesini 528 milyon 117 bin 650 YTL'den 528 milyon 117 bin 660 YTL'ye artırmak için Sermaye Piyasası Kurulu'na (SPK) başvurdu. SPK, nominal değerli payların kayda alınmasına ilişkin belgenin, genel kurul kararları ile birlikte iletilmesinin ardından karar verecek.

SPK'nın haftalık bültenine göre; Shell&Turcas Petrol'ün ödenmiş sermayesini artırması nedeniyle ihraç edilecek, 3 YTL'lik kısmı nominal değer üzerinden Turcas Petrol A.Ş'ye, 7 YTL'lik kısmı ise primli olarak 37 milyon 107 bin 856 YTL karşılığında The Shell Company of Turkey Limited Türkiye Şubesi Merkezi Londra'ya satılacak 10 YTL nominal değerli payların kayda alınmasına ilişkin belgenin, genel kurul evrakları ile sermayenin ödendiğine ilişkin raporun SPK'ya iletilmesinden sonra şirkete verilmesi kararı alınacak.

SPK ayrıca, şirketin sermaye artırımı ve sermaye piyasası mevzuatına uyum sağlamak amacıyla esas sözleşmesinin ilgili maddelerinin tadili için uygun görüş verdi.

Öte yandan, SPK, HSBC Bank Büyüme Amaçlı A Tipi Hisse Senedi Fonu'nun, HSCB Bank A Tipi Varlık Yönetimi Hizmeti Hisse Senedi Fonu'na dönüştürülmesi nedeniyle yapılacak içtüzük değişikliğine izin verilmesine de karar verdi. HSBC Yatırım Menkul Değerler Sirius B Tipi Değişken Fon'un, HSCB Yatırım Menkul Değerler B Tipi Varlık Yönetimi Hizmeti Değişken Fonu'na dönüştürülmesi nedeniyle yapılacak içtüzük değişikliğine izin verilmesi kararı da alındı.

İşlem yasaklı Reşat Urgancı'nın Kurul kaydından çıkarılmış bulunan, Borusan Yatırım ve Pazarlama, Kartonsan Karton Sanayi ve Ticaret, Migros Türk ve Asya Katılım Bankası'ndaki kaydi paylarının Kurul kaydına alınmasına ve SPK onay yazısının tebliğinden itibaren bir aylık sürede İMKB'de satışına izin verilmesine karar verildi.

Akfen Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı'nın, şirket ortaklarından Afken Holding'in şirket sermayesinin 444 bin 900 YTL'sini temsil eden 445 bin 900 adet D Grubu payının, Afken İnşaat'ın ise, şirket sermayesinin 354 bin 100 YTL'sini temsil eden 354 bin 100 adet D grubu payının, şirketin mevcut ortaklarından İbrahim Süha Güçsav'a devredilmesine izin verilmesi talebi olumlu karşılandı.

İsviçre Portföy Yönetimi'nin esas sözleşme değişikliğine ilişkin başvurusunun olumlu karşılanmasına karar verilirken, bu kapsamda şirketin "İsviçre Portföy Yönetimi Anonim Şirketi" olan ticaret ünvanının "ERGOİSVİÇRE Portföy Yönetimi Anonim Şirketi" olarak değiştirilmesine izin verildi.

-Morgan Stanley Menkul Değerler A.Ş'nin, "Morgan Stanley" ibaresini işletme adı olarak kullanılması talebi olumlu karşılandı.(ANKA)

Kaynak: ANKA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Çok Okunan Haberler

title