Shaktar Donetks İstanbul'a Geldi

Beşiktaş'ın Eski Kaptanı Tayfur Havutçu'nun Jübilesi İçin İnönü Stadı'nda Siyah Beyazlı Takım İle Bir Hazırlık Maçı Yapacak Olan Ukranya'nın Shaktar Donetks Takımı Bugün Öğle Saatlerinde Türkiye'ye Geldi. Shaktar Donetks Teknik Direktörü Mircea Lucescu, Atatürk Havalimanı'nda Basın Mensuplarının ...

Shaktar Donetks İstanbul'a Geldi

Beşiktaş`ın eski kaptanı Tayfur Havutçu`nun jübilesi için İnönü Stadı`nda siyah beyazlı takım ile bir hazırlık maçı yapacak olan Ukranya`nın Shaktar Donetks takımı bugün öğle saatlerinde Türkiye`ye geldi. Shaktar Donetks Teknik Direktörü Mircea Lucescu, Atatürk Havalimanı`nda basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Rumen teknik adam, İtalya`da ortaya çıkan şike skandalının ardından Türkiye`de de bu tür olayların olduğunu ve bir gün çözülebileceğini söyledi.
Lucescu, İtalya`daki şike olaylarının kendisine hatırlatılması üzerine, ¨Evet ben böyle bir skandal bekliyordum. Brescia takımını çalıştırırken bu tip olaylarla karşılaştım. Orada görev yaptığım zaman bazı maçlarda şaibe vardı¨ diye konuştu.
Türkiye`de görev yaptığı süre içinde ve sonrasında şike ile ilgili yapmış olduğu açıklamaların hatırlatılması üzerine Rumen çalıştırıcı, ¨Özellikle Beşiktaş`taki ikinci yılımda bazı sorunlar oldu. Bazı garip olaylar yaşandı. Umarım bunlar birgün çözümlenirler¨ dedi.

Türkiye`de ilerleyen zamanlarda bir takım çalıştırmayı düşünmediğini vurgulayan Lucescu, ¨Artık ben kariyerimi Ukrayna`da tamamlamak istiyorum. Oğlumun Razvan Lucescu`nun Avrupa`daki başarılarını takip edeceğim¨ dedi.
Beşiktaş Kaptanı Tayfur`un çok iyi bir insan olduğunu kaydeden Lucescu, tecrübeli kaptan için şöyle konuştu: ¨Kendisi çok mükemmel bir kaptandı. Onunla iki yıl birlikte çalıştım. İkinci senesinde sakatlandı ama büyük bir insandı. Onun davetini hemen kabul ettim. Bu akşam İnönü Stadı`nda insanlar umarım güzel maç seyrederler¨

Shaktar Donetks takımı, Atatürk Havalimanı`nda ayrıldıktan sonra maç saatine kadar otele giderek istirahate çekildi.