Sgc'den Sivas'taki Basın Mensuplarına İftar Yemeği

Sgc'den Sivas'taki Basın Mensuplarına İftar Yemeği

Sivas Gazeteciler Cemiyeti (Sgc) Tarafından Verilen İftar Yemeğinde, Sivas'ta Görev Yapan Gazeteciler Bir Araya Geldi.

Sgc'den Sivas'taki Basın Mensuplarına İftar Yemeği

Sivas Gazeteciler Cemiyeti (SGC) tarafından verilen iftar yemeğinde, Sivas'ta görev yapan gazeteciler bir araya geldi.

SGC Sosyal Tesisleri'nde düzenlenen iftar yemeğinde konuşan Başkan Fikret Ünsal, Ramazan ayı nedeniyle basın mensuplarını iftar yemeğinde buluşturduklarını söyledi. Ünsal, iftar yemeğine katılan basın mensuplarına teşekkür ederek, bu birlikteliğin her zaman devam etmesi dileğinde bulundu. Konuşmasında, Sivas'taki basın camiasının Ramazan ayının bolluk ve bereket içerisinde geçmesini dileyen Ünsal, "Önümüzdeki Ramazan Bayramı'nı da şimdiden kutluyorum" dedi.

Açıklamasında, bazı törenlerde çok ciddi işler yapan ve halkı bilinçlendiren gazetecilerin unutulmasından yakınan Ünsal, "Sivas Belediyesi tarafından düzenlenen havuzun açılış törenine katıldım. Orada gördüğüm manzara beni gerçektenden fevkalade üzmüştür. İlimizin değerli yöneticileri oraya çıkıp konuşma yaparken, herkese teşekkür ederken, orada hep gazetecileri atlamaları beni cidden çok üzmüştür. Oysa yıllardır 12 Eylül dönemi dahil gazeteciler bu tür olaylarda onore edilirdi. Ama ben o gün orada

hiçbir konuşmacının gazetecileri anmadığını gördüm. Acaba biz gazeteciler olarak irtifa mı kaybettik, yoksa başlarımız mı irtifa kaybettiler? Orada siz ne kadar konuşursanız konuşun, kim olursanız olun, makamınız, mevkiniz hiç fark etmez neticede orada bulunan topluluk 10 bin olur, 30 bin olur, sadece onlar duyar. Ama gazeteciler olmazsa milyonlara ulaşma şansınız yoktur. Hele hele bir eser meydana getiriyorsanız, oranın açılışını yapıyorsanız gazetecilerin de mutlaka bir katkısı vardır diye düşünüyorum"

diye konuştu

"Yetkililerin konuşmalarında en azından kuru kuruya da olsa basın mensuplarına teşekkür etmeleri alışkanlığını kazanmaları gerekir" diye devam eden Ünsal, "Biz onlardan ekmek de istemiyoruz, su da istemiyoruz, sadece onure edilmek istiyoruz. Bu olayı resmen ve alenen kınıyorum" ifadelerini kullandı.

İftar yemeğine Anadolu Basın Birliği Genel Başkan Yardımcısı Kemal Çağlayan ve kentte yayın yapan gazeteler ile televizyonların temsilcileri ve sahipleri katıldı.

(İG-OK-Y)