Sezer: "Türkiye'yi İki Kutuplu Siyasete Mahkum Etmek İstiyorlar"

Sezer: "Türkiye'yi İki Kutuplu Siyasete Mahkum Etmek İstiyorlar"

Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkanı Zeki Sezer, İki Kutuplu Siyasetin Türkiye'ye Dayatıldığını Belirterek, "Al Birini Vur Ötekine. Biri İnanç Üzerinden Siyaset Yapıyor, Diğeri de Onun Karşıtı Siyaset Yapıyor" Dedi.

Sezer:

Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkanı Zeki Sezer, iki kutuplu siyasetin Türkiye'ye dayatıldığını belirterek, "Al birini vur ötekine. Biri inanç üzerinden siyaset yapıyor, diğeri de onun karşıtı siyaset yapıyor" dedi.

İzmir'de DSP Konak İlçe Teşkilatı'nın Eskiizmir semti Kartal Parkı'nda düzenlediği rozet takma şenliğine katılan Sezer, burada gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Toplumun, inanç üzerinden siyaset yapanlar ve bunun karşıtı siyaset yapanlar yüzünden bölündüğünü ifade eden Sezer, "İşte demokratik solun da işlevi burada başlıyor. Bu alanda çok sayıda kadın var. Kadınlarımızın kiminin başı örtülü kiminin ise açık. Aranızda, aramızda bir sorun varmı? Hayır yok. Bizim aramızda, sizin aranızda böyle bir sorun yok. Bu sorunu kim yapıyor? Kirli siyasetçiler, pis siyasetçiler, siyaseti yozlaştıranlar yapıyor" diye konuştu.

Türkiye'nin, insanların tertemiz duygularının sömürülmeye kalkmasıyla bunalımlı bir dönemden geçtiğini aktaran Sezer, bunalımı ortaya çıkaranlardan Türkiye'yi kurtaracaklarını kaydetti. Türkiye'de vatandaşların, 'başlarını örten-örtmeyen' diye parçalara ayrılmaya çalışıldığını ileri süren Sezer, "Bizim böyle bir sorunumuz yok. Başını örten de bizim, örtmeyende bizim. Kimse bize dinimizi, inancımızı, kültürümüzü öğretmeye kalkmasın. Biz onu onlardan daha iyi biliriz. Biz ışığımızı Hoca Ahmet Yesevi'den, Hacı Bektaş Veli'den, Mevlana'dan, Yunus Emre'den, Atatürk'ten aldık. Bize bunların söyledikleri vız gelir vız" dedi.

Sezer, konuşmasının ardından partisine katılan vatandaşlara parti rozetlerini taktı.