Sezer: 'Parti Kapatmaya ve Darbeye Karşıyız'

Sezer: 'Parti Kapatmaya ve Darbeye Karşıyız'

DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, 'Parti Kapatmaya ve Her Türlü Darbeye Karşıyız, Ama (Ben Yüzde 47 ile Seçildim) Diyerek de Suç İşleme Özgürlüğüne Sahip Değilsiniz' Dedi.

Sezer: 'Parti Kapatmaya ve Darbeye Karşıyız'

DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, ''Parti kapatmaya ve her türlü darbeye karşıyız, ama (ben yüzde 47 ile seçildim) diyerek de suç işleme özgürlüğüne sahip değilsiniz'' dedi.

Zeki Sezer, Hatay'ın Samandağ ilçesine bağlı Tavla ve Uzunbağ beldesinin DSP'li belediye başkanlarını ziyaret etti.

Ülkenin zor bir dönemden geçmesine rağmen, hükümetin ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın başka işlerle meşgul olduğunu öne süren Sezer, şunları kaydetti:

''Ülkede hizmet ve yatırımların konuşulacağı yerde, inançlar üzerinden siyaset yapılarak, gerilim ile kutuplaşmayı artırıyorlar. Bu topraklarda yüzlerce yıldır her kökenden ve her inançtan insan bir arada yaşadı. Herkes başkasının inancına saygı duydu. Din, iman ve inanç üzerinden siyaset yaparak oy toplamaya çalışılıyor. Başörtüsü meselesi ile toplumu ikiye böldüler. Bırakın bu işleri, benim başörtülü de başörtüsüz de insanıma, çocuklarına iş bulun, aş bulun. Herkesin diniyle, imanıyla uğraşmayı bırakın artık.''

-''Darbeye karşıyız, ama''-

''Başbakan Erdoğan, kendi kendine hayali kavga ve rakipler yaratarak, masum rolleri oynuyor'' diyen Sezer, konuşmasına şöyle devam etti:

''Gençlerimiz hak ettikleri eğitimi alamıyor, işsizlik artıyor. Bütün bunlar yaşanırken, Başbakan hayali kavga ve rakipler peşinde. Laf siyaseti yapıyor. Ülkemizin bölünmez bütünlüğü tehlike altında. Parti kapatmaya ve her türlü darbeye karşıyız, ama (ben yüzde 47 ile seçildim) diyerek de suç işleme özgürlüğüne sahip değilsiniz.''

Kaynak: AA