Sezer: 'Atatürk Işık Olmaya Devam Ediyor'

Sezer: 'Atatürk Işık Olmaya Devam Ediyor'

Sezer, Başbakan Erdoğan'ın Wall Street Journal Gazetesiyle Yaptığı Röportajda Atatürk'le İlgili Bir Soruya 'Happened (Yaşandı)' Yanıtı Vermesini Eleştirdi.

Sezer: 'Atatürk Işık Olmaya Devam Ediyor'

-DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, Başbakan Erdoğan'ın Wall Street Journal gazetesiyle yaptığı röportajda Atatürk'le ilgili bir soruya "Happened (Yaşandı)" yanıtı vermesini eleştirdi. Sezer, "Atatürk yaşandı ve bitti değil, Atatürk yaşanıyor, yaşanacak. Atatürk ışık olmaya devam ediyor. Başbakan bunu böyle bilmeli" dedi.

ANKARA (ANKA) - DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, Başbakan Erdoğan'ın Wall Street Journal gazetesiyle yaptığı röportajda Atatürk'le ilgili bir soruya "Happened (Yaşandı)" yanıtı vermesini eleştirdi. Sezer, "Atatürk yaşandı ve bitti değil, Atatürk yaşanıyor, yaşanacak. Atatürk ışık olmaya devam ediyor. Başbakan bunu böyle bilmeli" dedi.

DSP Parti Meclisi toplantısında konuşan Genel Başkan Sezer, ülke gündeminin sadece anayasa çalışmalarına kilitlendiğini ve diğer sorunların unutulduğunu belirti. Sezer, "Türkiye'de işsizlik artıyormuş ne gam, açlık artıyormuş ne gam! Varsa yoksa AKP'nin dayatmaya çalıştığı anayasa. Oysa Türkiye büyük bir ülke çok önemli sorunları aynı zamanda imkanları var. Bunların da değerlendirmelerini tartışmalarını yapabilmeliydik" diye konuştu.

Zeki Sezer, Türkiye ve Irak İçişleri Bakanları'nın imzaladığı Terörle Mücadelede İşbirliği Anlaşması'nı da değinerek, söz konusu anlaşma kapsamında PKK'nın terör örgütü olarak tanındığını ancak bunun yeterli olmadığını ifade etti. Sezer, 1946 yılında Irak'la imzalanan Dostluk ve İyi Komşuluk Anlaşması'nın maddelerinin, şimdi imzalanan anlaşma ile aşağı yukarı aynı maddeleri kaydederek ileriye gidişin olmadığını söyledi. Sezer, "Belli ki bu anlaşma da ABD ile kurulan ortak komisyon gibi sadece Türkiye'yi bir süre daha oyalayacaktır. Halk deyimiyle, kuru kuru kurbanın olam anlaşması" dedi.

-"ATATÜRK IŞIK OLMAYA DEVAM EDİYOR"-

Sezer, BM Genel Kurul toplantısı için ABD'ye giden Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Wall Street Journal'le yaptığı röportajda Atatürk'le ilgili bir soruya "Happened (Yaşandı)" şeklinde yanıt verdiğini hatırlattı. Sezer, şöyle konuştu: