Sezen Aksu'nun 'iç' Dünyası Klibinde Gösterilecek

Sezen Aksu'nun 'iç' Dünyası Klibinde Gösterilecek

21.09.2011 02:00 | Son Güncelleme: 21.09.2011 02:00
Sezen Aksu'nun 'iç' Dünyası Klibinde Gösterilecek

'Öptüm' adlı albümünün ikinci klibini 'Vay' adlı şarkıya çeken Sezen Aksu, 'iç' dünyasını gözler önüne serdi.

Sezen Aksu'nun, yakında İngiltere'de de yayınlanacak olan 'Öptüm' isimli albümünün ikinci klibi, 'Vay' adlı şarkıya çekildi. Son derece ilginç bir uygulamayla çekilen klipte, Sezen Aksu'nun evinin bire bir şekilde oluşturulmuş büyük boy bir maketi kullanıldı. Evin iç ve dış mekanlarındaki her türlü detayın, gerçeğine uygun şekilde yer aldığı makette; ünlü sanatçının da farklı dönemlerine ait sekiz adet kuklası bulunuyor. Klibin tüm hikaye örgüsü bu görseller üzerinden kurulurken, izleyiciler de yönetmenin gözünden Sezen Aksu'nun dünyasında seyirlik bir tura çıkıyor.

ÇOK KİŞİSEL OLDU

Üç ay gibi uzun bir sürede, geceli gündüzlü çalışılarak ortaya çıkarılan klibin yönetmenliğini Sinan Tuncay, sanat yönetmenliğini ise Sevil Kaynak yaptı. Tuncay ve Kaynak kliple ilgili şunları söyledi: "Vay'daki kederi, Sezen Aksu'nun kendi iç dünyasına tanıklık eden evindeki mobilyalar ve aksesuvarlar üzerinden anlatmak istedik. Sonuçta Sezen Aksu'nun görüntüsünü mümkün olduğunca az kullanarak, belki de hiç olmadığı kadar kişisel bir Sezen Aksu klibi ortaya çıkmış oldu."

"İKİNCİ BİR 'KISS' GELİYOR"

İngiliz The Guardian gazetesinin müzik eleştirmeni Robin Denselow, Sezen Aksu'nun yakında İngiltere'de yayınlanacak olan 'Öptüm' albümü için bir yazı kaleme aldı. Denselow yazısında; Nazan Öncel'in Sezen Aksu'ya verdiği 'Ballı' isimli şarkı için, Tarkan'ın seslendirdiği 'Şımarık' şarkısını kastederek "İkinci bir Kiss geliyor" yorumunu yaptı. Aksu da yazının müjdesini Öncel'e, şarkının adına gönderme yaparak, "Ballı adı gibi, Ballı Nazo'cum" diyerek verdi.

Sabah : http://www.sabah.com.tr

Sezen Aksu'nun 'iç' Dünyası Klibinde Gösterilecek

Kaynak: Sabah.com.tr

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet

Haberler

title