Seyyah Ulu Çınarın İzinde Hareketlilik Projesi Ağrıda Start Aldı
Haberler » Güncel » Seyyah Ulu Çınarın İzinde Hareketlilik Projesi Ağrıda Start Aldı - Haber

Seyyah Ulu Çınarın İzinde Hareketlilik Projesi Ağrıda Start Aldı

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen "Seyyah-Ulu Çınarın İzinde" hareketlilik projesinin ilk adımı Ağrı ilinde start aldı.

Seyyah Ulu Çınarın İzinde Hareketlilik Projesi Ağrıda Start Aldı

Gençlik ve Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen "Seyyah-Ulu Çınarın İzinde" hareketlilik projesinin ilk adımı ilinde start aldı.

Proje kapsamında 1000 Ağrı'lı genç , ve Rize illerine 4 günlük geziler düzenleyecek. Gezi süresince ulaşım, konaklama ve yemek ücretleri Ağrı Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından karşılanacaktır.

15 Nisan spor salonu önünde gerçekleşen uğurlama töreni ile projenin ilk etabı gerçekleşti. Doğubayazıt, Diyadin,Taşlıçay ve Ağrı merkezdeki 120 kişilik gençler Trabzon, Malatya ve Rize illerine hareket ettiler.

Uğurlama törenine katılan Ağrı Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mehmetşafi ERİM; " Gençlik ve Spor Bakanlığımızın başlatmış olduğu "Seyyah-Ulu Çınarın İzinde" hareketlilik projesinin startını vermiş bulunmaktayız. Proje kapsamında Rize, Trabzon, Malatya illerimizi gezip görmek için yola koyuldunuz.

Başınızda ki liderlerin, size öncülük eden hocalarınızın sözünden çıkmamanız sizin için daha verimli olacaktır. En güzel şekilde yola çıkıp bir an önce bu güzel seyahatinizi yol boyunca en verimli bir şekilde geçirmenizi temenni ediyorum.

Gideceğiniz illerden sizden önce yaşayan insanların ne kadar güzel eserler bıraktığını göreceksiniz.

Ağrı' da bin tane genç bu yıl bu projeye katılıp bunu için farklı illeri dolaşacaklar. Seyahat boyunca gruplarınızdan ayrılmamanızı, liderlerinizin sözünden çıkmamanızı istiyoruz. Şimdiden yolunuz açık olsun, güzel keyifli bir seyahat geçirmenizi temmeni ediyorum dedi.

Gençlere gezilerde yanlarında bulundurması üzere not defter, kalem, çanta ve Gençlik Spor Bakanlığını çıkarmış olduğu "Gençlerle Başbaşa" kitabı hediye edildi. Gezide en güzel anısı yazan not eden ilk on gence İPad (aypet) hediye edilecek.

Konuşma sonrasında çekilen halaylar eşliğinde gençler otobüslere binerek yola koyuldular.

Gençler ise;" böyle bir projede bulundukları için mutlu olduklarını belirterek, Ağrı Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne teşekkür ettiler.

Kaynak: Bültenler