Seyitgazi'de Orköy Bereketi

Seyitgazi'de Orköy Bereketi
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel

Orman ve Köy İlişkileri (ORKÖY) projesi kapsamında gerçekleşen hibe seracılık desteği ile teşvik alan Seyitgazi’de üreticiler halinden memnun.

Orman ve Köy İlişkileri (ORKÖY) projesi kapsamında gerçekleşen hibe seracılık desteği ile teşvik alan Seyitgazi'de üreticiler halinden memnun.

ORKÖY projesi kapsamında hibe kredi seracılık desteği alan; yazın domates ve salatalık, kışın ise marul ve roka yetiştirilen seradaki ürünlerin normal şartlara göre yaklaşık 1,5 ay öncesinden yetişmesi üreticilerin yüzünü güldürüyor. Seralarda üreticileri ziyaret eden Seyitgazi Belediye Başkanı Hasan Kalın, üreticilere bol ve bereketli ürünler almalarını dileyerek, günün teknolojisine uygun ve modern bir sera projesinin ilçede giderek artması için girişimleri hızlandırdıklarını ifade etti.

ORKÖY desteği ile seracılık yapan Bekir Cemal Özkan ise, "Orman köylülerini destekleme projeleri gerçekleştiren ve bizleri teşviklendiren Orman ve Su İşleri Bakanımız Veysel Eroğlu başta olmak üzere milletvekillerimize, Orman Bölge Müdürlüğümüze ve desteğini esirgemeyen Seyitgazi Belediye Başkanımız Hasan Kalın'a teşekkür ediyorum. Kendi işimin patronu oldum. Bu projenin meyvelerini almaya başladık çok şükür" dedi. - ESKİŞEHİR

Seyitgazi'de Orköy Bereketi
Seyitgazi'de Orköy Bereketi
Seyitgazi'de Orköy Bereketi

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title