ŞEYH SABAH HABERLERİ

Şeyh Sabah haber, Şeyh Sabah son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Şeyh Sabah - 8.8.2019
Kuveyt Emiri El Subah'tan Afganistan Devlet Başkanı Gani'ye taziye mesajı
Kuveyt Emiri Şeyh Sabah El Cabir El Sabah, Afganistan Devlet Başkanı Eşref Gani'ye taziye mesajı gönderdi.
Şeyh Sabah - 6.8.2019
Arap ülkeleri, Kahire'deki terör saldırısını kınadı
Kuveyt Emiri Şeyh Sabah El Cabir El Sabah, Mısır'ın güvenliğini korumak için alacağı tedbirleri destekleyeceklerini söyleyerek saldırıyı kınadı.
Şeyh Sabah - 19.6.2019
Kuveyt Emiri Sabah Irak Cumhurbaşkanı Salih ile görüştü
Şeyh Sabah'ın Bağdat'ta ayrıca Irak Başbakanı Adil Abdulmehdi ve Meclis Başkanı Muhammed el-Halbusi ile görüşmesi bekleniyor.
Şeyh Sabah - 19.6.2019
Kuveyt Emiri Körfez Savaşı sonrası ikinci kez Irak'ta
Kuveyt Emiri Şeyh Sabah el-Ahmed el-Cabir es-Sabah, Birinci Körfez Savaşı sonrası ikinci kez geldiği Bağdat'ta Irak Cumhurbaşkanı Berhem Salih tarafından resmi törenle karşılandı.
Şeyh Sabah - 19.6.2019
Kuveyt Emiri El Sabah Irak'ta
Kuveyt Emiri Şeyh Sabah El Cabir El Sabah, temaslarda bulunmak üzere Irak'a geldi.
Şeyh Sabah - 11.6.2019
"Silahlı çatışmalarda alarm verici sayıda kişi kayboluyor"
Kuveyt Dışişleri Bakanı Şeyh Sabah el-Halid el-Hamed es-Sabah da BMGK'de yaptığı konuşmada, ülkesinin sunduğu karar tasarısının onaylanmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
Şeyh Sabah - 5.6.2019
"İran büyük güçlerle çatışmadan yana değildir"
-"İran ile Katar'ın bölgesel meselelere ilişkin tutumları birbirine çok yakındır" Katar Emiri Al Sani de Kuveyt Emiri Şeyh Sabah Ahmed Cabir el Sabah'ın bölgedeki gerginliğin düşürülmesi için gösterdiği çabaları desteklediklerini ifade ederek, "İran ile Katar'ın bölgesel meselelere ilişkin tutumları birbirine çok yakındır.
Şeyh Sabah - 4.6.2019
Cumhurbaşkanı Erdoğan dünya liderleriyle bayramlaştı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Sani, Özbekistan Cumhurbaşkanı Şavkat Mirziyoyev, Kuveyt Emiri Şeyh Sabah Ahmed Cabir el Sabah, Kazakistan eski Cumhurbaşkanı, Halklar Asamblesi ve Ulusal Güvenlik Konseyi Başkanı Nursultan Nazarbayev ile Ramazan Bayramı dolayısıyla bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
Şeyh Sabah - 4.6.2019
Cumhurbaşkanı Erdoğan, liderler ile bayramlaştı
CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, dünya liderleriyle bayramlaştıCumhurbaşkanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Sani, Özbekistan Cumhurbaşkanı Şavkat Mirziyoyev, Kuveyt Emiri Şeyh Sabah...
Şeyh Sabah - 4.6.2019
Cumhurbaşkanı Erdoğan, liderler ile bayramlaştı
CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, dünya liderleriyle bayramlaştıCumhurbaşkanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Sani, Özbekistan Cumhurbaşkanı Şavkat Mirziyoyev, Kuveyt Emiri Şeyh Sabah...
Şeyh Sabah - 4.6.2019
Erdoğan, dünya liderleriyle bayramlaştı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Sani, Özbekistan Cumhurbaşkanı Şavkat Mirziyoyev, Kuveyt Emiri Şeyh Sabah Ahmed Cabir el Sabah, Kazakistan Eski Cumhurbaşkanı, Halklar Asamblesi ve Ulusal Güvenlik Konseyi Başkanı Nursultan Nazarbayev ile Ramazan Bayramı dolayısıyla telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
Şeyh Sabah - 4.6.2019
Cumhurbaşkanı Erdoğan, dünya liderleriyle bayramlaştı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Sani, Özbekistan Cumhurbaşkanı Şavkat Mirziyoyev, Kuveyt Emiri Şeyh Sabah Ahmed Cabir el Sabah, Kazakistan Eski Cumhurbaşkanı, Halklar Asamblesi ve Ulusal Güvenlik Konseyi Başkanı Nursultan Nazarbayev ile Ramazan Bayramı dolayısıyla bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
Şeyh Sabah - 4.6.2019
Cumhurbaşkanı Erdoğan liderlerle bayramlaştı
CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, bazı ülke liderleriyle bayramlaştı. Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Sani, Özbekistan Cumhurbaşkanı Şavkat Mirziyoyev, Kuveyt Emiri Şeyh Sabah Ahmed Cabir el Sabah, Kazakistan Eski Cumhurbaşkanı, Halklar Asamblesi ve Ulusal Güvenlik Konseyi Başkanı Nursultan Nazarbayev ile Ramazan Bayramı dolayısıyla bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
Şeyh Sabah - 4.6.2019
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN LİDERLERLE BAYRAMLAŞTI
CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, bazı ülke liderleriyle bayramlaştı. Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Sani, Özbekistan Cumhurbaşkanı Şavkat Mirziyoyev, Kuveyt Emiri Şeyh Sabah Ahmed Cabir el Sabah, Kazakistan Eski Cumhurbaşkanı, Halklar Asamblesi ve Ulusal Güvenlik Konseyi Başkanı Nursultan Nazarbayev ile Ramazan Bayramı dolayısıyla bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
Şeyh Sabah - 3.6.2019
ABD Dışişleri Bakanı Pompeo'dan Barzani'ye tebrik telefonu
Kuveytli mevkidaşı ile İran görüşmesi Bununla beraber, Pompeo'nun, Kuveyt Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Şeyh Sabah el-Halid el-Hamed es-Sabah ile görüşerek İran'a karşı mücadelenin önemini vurguladığı belirtildi.
Şeyh Sabah - 31.5.2019
Suudi Arabistan'da olağanüstü KİK zirvesi başladı
Zirveye Katar Başbakan Abdullah bin Nasır Al Sani, Kuveyt Emiri Şeyh Sabah el-Ahmed el-Cabir es-Sabah, Umman Sultanı Kabus bin Said'in danışmanı Şihab Bin Tarık, Bahreyn Kralı Hamad bin İsa Al Halife ve Abu Dabi Veliahtı Muhammed bin Zayid katıldı.
Şeyh Sabah - 27.5.2019
Kuveyt Emiri'nden bölgedeki gelişmelere karşı uyarı
Kuveyt Emiri Şeyh Sabah el-Ahmed el-Cabir es-Sabah, ülkenin güvenliğini korumak için bölgede yaşanan gelişmelerle yüzleşmek ve bunların yansımalarına karşı tedbirli olmak gerektiğini belirtti.
Şeyh Sabah - 23.5.2019
Kuveyt'le Sorunlarımızın Sıfırlanması Aşamasındayız"
Irak Başbakanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, Abdulmehdi'nin Kuveyt ziyareti çerçevesinde Kuveyt Emiri Şeyh Sabah el-Ahmed el-Cabir es-Sabah'la gerçekleştirdiği görüşmede, kardeş ve komşu halklar arasındaki ortak işbirliği ile ikili ilişkilerin güçlendirilmesinin yanı sıra bölgedeki son gelişmelere ilişkin meseleler ele alındı.
Şeyh Sabah - 23.5.2019
Kuveyt ile Iraklı Yetkililer Bölgesel Meseleleri Görüştü
Kuveyt Emiri Şeyh Sabah el-Ahmed el-Cabir es-Sabah, Irak Başbakanı Adil Abdulmehdi ile bölgesel ve uluslararası meseleleri görüştü.
Şeyh Sabah - 22.5.2019
Kuveyt Emiri'nden "Bölgede Gittikçe Tansiyon Yükseliyor" Uyarısı
Kuveyt Emiri Şeyh Sabah el-Ahmed el-Cabir es-Sabah, Körfez bölgesinde son dönem yaşanan gelişmelere işaret ederek, "bölgede son derece tehlikeli şartlar içerisinde yaşadıklarını ve gittikçe tansiyonun yükseldiğini" söyledi.
Şeyh Sabah - 14.5.2019
Kuveyt Emiri'nden Ulusal Muhafız Kuvvetlerine "Dikkatli Olun" Çağrısı
Kuveyt Emiri Şeyh Sabah el-Ahmed Cabir es-Sabah, Ulusal Muhafız Kuvvetlerine bölgede yaşanan tehlikeli gelişmelerden dolayı dikkatli olmaları çağrısında bulundu.
Şeyh Sabah - 1.5.2019
Kuveyt Körfez Krizinde Gerginliği Azaltma Çabalarını Sürdürüyor
Carallah, Kuveyt'in, Emir Şeyh Sabah el-Ahmed el-Cabir es-Sabah'ın çabalarıyla Körfez krizinde gerginliğin azalması yönünde büyük umutlar beslediğini kaydetti.
Şeyh Sabah - 27.4.2019
Güncelleme - Diriliş Ertuğrul Dizisinin Yıldızına Kuveyt'te Yoğun İlgi
Kuveyt Emiri Şeyh Sabah el-Ahmed Cabir es-Sabah'ın kuzeni ünlü bir parfüm grubunun sahibi iş adamı Şeyh Macid es-Sabah'la yaptığı anlaşmada üretilen parfüm Kuveyt'te Al Hamra Tower'da seçkin misafirlere tanıtıldı.
Şeyh Sabah - 10.4.2019
Fas ve Kuveyt'ten Libya'daki Krizin Çözümü İçin "Suheyrat Anlaşması" Vurgusu
İmza töreninde Fas Dışişleri Bakanı Nasır Burita ve Kuveyt Dışişleri Bakanı Şeyh Sabah el-Halid el-Hamed es-Sabah hazır bulundu.
Şeyh Sabah - 20.3.2019
Körfez Krizi Bölgenin ve Dünyanın Çıkarına Değil"
ABD Dışişleri Bakanı, Kuveyt Emiri Şeyh Sabah el-Ahmed el-Cabir es-Sabah'ın krizi çözmek için gösterdiği çabadan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
Şeyh Sabah - 12.3.2019
Kuveyt'te En Sevilen Dünya Lideri, Cumhurbaşkanı Erdoğan
Son yıllarda iki ülke arasındaki üst düzey ziyaretlerle gelişen ikili ilişkiler, yönetimlerin yanı sıra halk üzerinde de olumlu sonuçlara neden oluyor. Kuveyt Emiri Şeyh Sabah el-Ahmed el-Cabir, 2017'de Türkiye'ye iki ziyaret gerçekleştirmiş, Cumhurbaşkanı Erdoğan da Kuveyt'i aynı yıl üç kez ziyaret etmişti.
Şeyh Sabah - 27.2.2019
Arap Ülkelerinden Mısır'a Taziye Mesajları
Mısır resmi ajansı MENA'nın haberine göre, Kuveyt Emiri Şeyh Sabah el-Ahmed el-Cabir, tren kazası dolayısıyla Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi'ye bir telgraf göndererek taziyelerini bildirirken, ölenlere Allah'tan rahmet, yaralılara da acil şifa diledi.
Şeyh Sabah - 25.2.2019
Suudi Arabistan ve Kuveyt Tarafsız Bölgede Petrol Üretebilir
Suudi Arabistan Enerji Bakanı Halid el-Falih, Kuveyt ile birlikte petrol üretimine geçilebileceğini söyledi. Suudi Arabistan Enerji Bakanı Halid el-Falih, Suudi Arabistan’ın Kuveyt ile olan tarafsız bölgede petrol üretimine başlama noktasında anlaşmaya varmaya yakın olduğunu söyleyerek, “Bunu 2019’da çözmeyi umuyoruz” dedi. Suudi Enerji Bakanı, Salı günü Kuveyt Emiri Şeyh Sabah el-Ahmed el-Cabir es-Sabah ile bir araya […]The post Suudi Arabistan ve Kuveyt tarafsız bölgede petrol üretebilir appeared first on Enerji Enstitüsü.
Şeyh Sabah - 25.2.2019
Bölgedeki Gerginlik Filistin'in Göz Ardı Edilmesinden"
Kuveyt Emiri Şeyh Sabah El-Ahmed El-Cabir Es-Sabah, Avrupa Birliği (AB)-Arap Birliği Zirvesi'nde, bölgedeki sorunun nedeninin "Filistin'in göz ardı edilmesi" olduğunu belirtti.
Şeyh Sabah - 24.2.2019
Arap Liderlerinin Yarısının Katılmadığı Ab-Arap Birliği Zirvesi Başladı
Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi, Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz, Kuveyt Emiri Şeyh Sabah el-Ahmed el-Cabir es-Sabah, Bahreyn Kralı Hamed bin İsa, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, Irak Cumhurbaşkanı Berham Salih, Tunus Cumhurbaşkanı El-Baci Kaid es-Sibsi, Yemen Cumhurbaşkanı Abdurabbu Mansur Hadi, Libya Ulusal Mutabakat Hükümeti (UMH) Başkanlık Konseyi Başkanı Faiz es-Serrac, Somali Devlet Başkanı Muhammed Abdullah ve Cibuti Devlet Başkanı İsmail Ömer Guelleh katılıyor.
Şeyh Sabah - 17.2.2019
Kuveyt'te Borçların Silinmesi Talebiyle Gösteri
Gösteride konuşma yapan avukat Yusuf el-Garbeli, Kuveyt Emiri Şeyh Sabah el-Ahmed el-Cabir es-Sabah'a taleplerine kulak verilmesi çağrısı yaptı.
Şeyh Sabah - 11.2.2019
Ürdün ve Kuveyt 15 Anlaşma ve Mutabakat Zaptı İmzaladı
Kuveyt Başbakanı Sabah, Kral 2. Abdullah'a, Kuveyt Emiri Eş-Şeyh Sabah el-Ahmed el-Cabir es-Sabah'ın "iki ülke arasındaki tarihi ilişkilerin derinliğini vurguladığı" mektubunu teslim etti.
Şeyh Sabah - 5.2.2019
Kuveyt Emiri'nden Suudi Arabistan Veliaht Prensi Bin Selman'a Mesaj
Kuveyt Emiri Şeyh Sabah el-Ahmed Cabir es-Sabah, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'a yazılı bir mesaj gönderdi.
Şeyh Sabah - 4.2.2019
Şeyh Temim Kuveyt Emiri'ne Milli Takım Forması Hediye Etti
Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Sani, Katar Milli Takımı'nın şampiyon olduğu 2019 Asya Kupası'nda giydiği formayı Kuveyt Emiri Şeyh Sabah el-Ahmed Cabir es-Sabah'a hediye etti.
Şeyh Sabah - 4.2.2019
Katar Emiri Al Sani Kuveyt'te
Kuveyt Emiri Şeyh Sabah el-Ahmed Cabir es-Sabah, Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Sani'yi kabul etti.
Şeyh Sabah - 2.2.2019
Arap Ülkelerinden Katar'a Kutlamalar Yapılıyor
Kuveyt Emiri Şeyh Sabah, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ve Hamas Lideri İsmail Heniye, milli takımın Asya Kupası'nı kazanmasından dolayı Katar Emiri Şeyh Temim'i tebrik etti.
Şeyh Sabah - 27.1.2019
BM Genel Sekreteri'nden Hudeyde Vaadi
Yemani, cuma ve cumartesi günlerinde New York'ta gerçekleştirdiği bir dizi görüşmede, BM Genel Sekreteri Gutteres, Kuveyt Dışişleri Bakanı Şeyh Sabah Halid el-Hamed es-Sabah ve BM Siyasi İşlerden Sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı Rosemary DiCarlo ile bir araya gelmişti.
Şeyh Sabah - 20.1.2019
Lübnan'daki Arap Birliği Ekonomik Zirvesi Sona Erdi
Kuveyt Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Şeyh Sabah Halid Al Hamad Al Sabah, zirvedeki konuşmasında, Arapların ortak çalışmasında bir gerilemenin söz konusu olduğunu, bu nedenle bölge ülkelerinin ciddi tehlikelerle karşı karşıya kaldığını söylemişti.
Şeyh Sabah - 20.1.2019
Güncelleme - Arap Birliği Ekonomik Zirvesi Lübnan'da Başladı
- Kuveyt'ten teknoloji yatırım fonu girişimi Kuveyt Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Şeyh Sabah Halid Al Hamad Al Sabah, zirvedeki konuşmasında Arapların ortak çalışmasının gerilemede olduğunu bu nedenle bölge ülkelerinin ciddi tehlikelerle karşı karşıya kaldığını söyledi.
Şeyh Sabah - 16.1.2019
Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Çetin Kuveyt'te
Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Çetin ve beraberindeki heyet, bugün Kuveyt Emiri Şeyh Sabah el-Ahmed el-Cabir es-Sabah ve Kuveyt Veliahtı Şeyh Nevvaf el-Ahmed el-Cabir es-Sabah ile ayrı ayrı görüşmüştü.
Şeyh Sabah - 7.1.2019
Tunus'tan Katar'a Arap Birliği Daveti
Öte yandan Cihinavi'nin önceki gün de Kuveyt'e giderek, Kuveyt Emiri Şeyh Sabah el-Ahmed el-Cabir es-Sabah'ı Arap Birliği zirvesine davet ettiği kaydedildi.
Şeyh Sabah - 20.12.2018
Brent Petrolün Varili 56,62 Dolar
Öte yandan, Kuveyt Dışişleri Bakanı Şeyh Sabah Halid el-Hamed es-Sabah, Körfez krizine çözüm bulmak için ülkesi ile Suudi Arabistan arasında görüşmelerin devam ettiğini belirtti.
Şeyh Sabah - 19.12.2018
Kuveyt ile Suudi Arabistan Körfez Krizinin Çözümü İçin Görüşmeleri Sürdürüyor
Kuveyt Dışişleri Bakanı Şeyh Sabah Halid el-Hamed es-Sabah, Körfez krizine çözüm bulmak için ülkesi ile Suudi Arabistan arasında görüşmelerin devam ettiğini belirtti.
Şeyh Sabah - 16.12.2018
Katar'dan BM'nin İnsani Yardım Kuruluşlarına Destek
"Abluka ülkelerinin tutumu inatçı" İmza töreninin ardından yaptığı açıklamada Körfez krizine değinen Katar Dışişleri Bakanı Muhammed bin Abdurrahman, Kuveyt Emiri Şeyh Sabah el-Ahmed el-Cabir es-Sabah'ın, yaptığı ara buluculuğun, abluka uygulayan ülkelerin "inatçı tutumu" sebebiyle şu ana kadar olumlu bir karşılık bulamadığını söyledi.
Şeyh Sabah - 13.12.2018
Kuveyt Emiri'nden Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Başsağlığı Mesajı
Kuveyt Emiri Şeyh Sabah el-Ahmed el-Cabir es-Sabah, Ankara'da meydana gelen tren kazasında hayatını kaybedenler için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a başsağlığı mesajı gönderdi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Şeyh Sabah Haberleri | Şeyh Sabah Kimdir - Haberler - Sayfa 2 - Şeyh Sabah haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Şeyh Sabah kimdir, hayatı ve biyografisi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kuveyt Emiri Sabah ile görüştü.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 23.10.2020 03:41:49. #1.15#
title