Şeyh Sabah Haberleri

Şeyh Sabah haber, Şeyh Sabah son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Şeyh Sabah - 7.10.2020
Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan Kuveyt?te
Edinilen son dakika haberine göre ? Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kuveyt Emiri Şeyh Sabah'ın hayatını kaybetmesinin ardından görevi devralan Emir Şeyh Nawaf Al-Ahmad Al-Jaber Al-Sabah'a taziyelerini iletmek, ikili ilişkiler ve bölgesel meseleler hakkında konuşmak üzere Kuveyt'e geldi.
Şeyh Sabah - 6.10.2020
Kuveyt Hükümeti istifasını sundu
Kuveyt Başbakanı Şeyh Sabah Halid el-Hamad es-Sabah'ın başkanlığındaki hükümetin ülkenin yeni Emiri Nevvaf el-Ahmed el-Cabir es-Sabah'a istifasını sunduğu bildirildi.
Şeyh Sabah - 5.10.2020
Son dakika haberi: Yemen Cumhurbaşkanı'ndan Kuveyt Emiri Şeyh Nevvaf'a taziye ziyareti
Bir son dakika haberine göre Yemen Cumhurbaşkanı Abdurabbu Mansur Hadi, Kuveyt Emiri Şeyh Sabah Al-Ahmed Al-Cabir es-Sabah'ın vefatı dolayısıyla yeni Emir Şeyh Nevvaf el-Ahmed el-Cabir es-Sabah'a taziye ziyaretinde bulundu.
Şeyh Sabah - 1.10.2020
Çavuşoğlu'ndan Kuveyt Emiri Şeyh Nawaf'a taziye ziyareti
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kuveyt Emiri Şeyh Sabah Al-Ahmed Al-Cabir Al-Sabah'ın vefatı dolayısıyla yeni Emir Şeyh Nawaf'a taziye ziyaretinde bulundu.
Şeyh Sabah - 1.10.2020
Kuveyt Emiri için Mescid-i Aksa'da gıyabi cenaze namazı kılındı
Şeyh Sabah'ın Kudüs, Mescid-i Aksa ve Filistin davasına ilişkin duruşunun Kudüs ve Filistin halkının hafızasında derin izler bıraktığı vurgulanan açıklamada, kılınan gıyabi cenaze namazının Kuveyt halkına taziye mesajı taşıdığı aktarıldı.
Şeyh Sabah - 1.10.2020
Suudi Arabistan Veliaht Prensi'nden Kuveyt yeni Emiri 'ne başsağlığı mektubu
Bin Selman gönderdiği mektupta, "Şeyh Sabah el-Ahmed el-Cabir es-Sabah'ın ölüm haberini büyük üzüntüyle aldım.
Şeyh Sabah - 30.9.2020
Kuveyt Emiri'nin vefatı dolayısıyla Irak ve Libya'da yas ilan edildi
Irak Başbakanlık Basın Ofisinden yapılan yazılı açıklamada, "Irak hükümeti ve halkı, kardeş ülke Kuveyt'teki kardeşlerinin Emiri Şeyh Sabah el-Ahmed el-Cabir es-Sabah'ın vefatından duyduğu üzüntüyü paylaşıyor.
Şeyh Sabah - 30.9.2020
Kuveyt'in yeni Emiri Veliaht Prens Nevvaf oldu
18 Temmuz'da Şeyh Sabah, Amerika Birleşik Devletleri'nde bir hastaneye kaldırıldığında, Veliaht Prens ülke işlerini yönetmede bazı anayasal haklarını kullanıldı.
Şeyh Sabah - 29.9.2020
Son dakika! Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'ndan Kuveyt Emiri için başsağlığı mesajı
Bakan Çavuşoğlu twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Kuveyt'in barış, uzlaşı ve sağduyuyu önceleyen dış politikasının mimarı" Kuveyt Emiri Şeyh Sabah el-Ahmed el-Cabir el-Sabah'a Allah'tan rahmet dileyerek, "Dost ve kardeş Kuveyt halkına en içten taziyelerimi sunuyorum.
Şeyh Sabah - 18.9.2020
Trump, Kuveyt Emiri'nin oğlu ile görüştü
Trump'tan Kuveyt Emiri'ne "Liyakat Madalyası" Ayrıca Beyaz Saray'dan yapılan yazılı açıklamada, Şeyh Sabah'ın Trump'ın, Kuveyt Emiri Sabah el-Ahmed el-Cabir es-Sabah'a verdiği Başkomutanlık Mertebesinde Liyakat Madalyası'nı da teslim aldığı belirtildi.
Şeyh Sabah - 23.8.2020
Kuveyt Veliaht Prensi: "Hanedan üyeleri hukukun üstünde değildir"
Veliaht Prens Sabah, "Malezya fonu" davasında soruşturmayı yürüten savcılarla davada yargılanan eski Başbakan'ın oğlu Şeyh Sabah Cabir el-Mubarek es-Sabah arasında iş birliği yapıldığına dair sosyal medyaya sızan görüntülerle ilgili açıklamada bulundu.
Şeyh Sabah - 18.7.2020
Kuveyt Emiri tıbbi kontrol için hastaneye kaldırıldı
Kuveyt Emiri Şeyh Sabah el-Ahmed el-Cabir es-Sabah bazı tıbbi kontroller için hastaneye kaldırıldı.
Şeyh Sabah - 16.7.2020
Kuveyt'te dün gözaltına alınan eski milletvekili serbest bırakıldı
Eski milletvekili Duveyle, katıldığı bir televizyon programında ise Kuveyt Emiri Şeyh Sabah el-Ahmed el-Cabir es-Sabah'ı ve o dönem Riyad Emiri olan Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz'i görüşmenin içeriğiyle ilgili bilgilendirdiğini söylemiş ancak her iki taraf bu durumu yalanlamıştı.
Şeyh Sabah - 15.7.2020
Son dakika haber! Kuveyt'te eski milletvekili "Kaddafi'nin çadırı" davası kapsamında gözaltına alındı
Milletvekili Duveyle, katıldığı bir televizyon programında ise Kuveyt Emiri Şeyh Sabah el-Ahmed el-Cabir es-Sabah'ı ve o dönem Riyad Emiri olan Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz'i görüşmenin içeriğiyle ilgili bilgilendirdiğini söylemiş ancak her iki taraf bu durumu yalanlamıştı.
Şeyh Sabah - 9.7.2020
Eski Kuveyt Başbakanı'nın oğlu "yolsuzluktan" gözaltına alındı
Eski Kuveyt Başbakanı Cabir el-Mubarek es-Sabah'ın oğlu Şeyh Sabah Cabir el-Mubarek es-Sabah, yolsuzluk yaptığı gerekçesiyle gözaltına alındı.
Şeyh Sabah - 7.7.2020
"Osmanlı belgelerindeki Kuveyt" kitap haline getirildi
Kuveyt Emiri Şeyh Sabah El-Ahmed El-Cabir El-Sabah'a takdim edilmek üzere, hazırlanan kitabın özel nüshası, yapılan etkinlikle IRCICA Genel Direktörü Halit Eren tarafından Kuveyt'in Ankara Büyükelçisi Ghassan Al-Zawawi'ye teslim edildi.
Şeyh Sabah - 3.6.2020
Kuveyt Başbakanı Halid'den Körfez krizi açıklaması
Güvenilir kaynaklardan alınan bilgiye göre Kuveyt Başbakanı Halid, Kuveyt Emiri Eş-Şeyh Sabah el-Ahmed el-Cabir es-Sabah'ın ülkesinin her zaman tüm tarafları bir araya getiren bir ülke olmasına özen gösterdiğini belirtti.
Şeyh Sabah - 1.6.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 82 günde liderlerle "koronavirüs diplomasisi"
Çin Devlet Başkanı Şi Cinping ve Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile de görüşen Erdoğan'ın temas kurduğu bazı ülke liderleri şöyle: "Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodimir Zelenskiy, Bulgaristan Cumhurbaşkanı Rumen Radev, Moldova Cumhurbaşkanı Igor Dodon, Kuzey Makedonya Cumhurbaşkanı Stevo Pendarovski, Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic, Gürcistan Cumhurbaşkanı Salome Zurabişvili, Irak Cumhurbaşkanı Berham Salih, Ekvator Ginesi Cumhurbaşkanı Teodoro Obiang Nguema Mbasogo, Somali Cumhurbaşkanı Muhammed Abdullah Farmajo, İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, Pakistan Cumhurbaşkanı Arif Alvi, Türkmenistan Cumhurbaşkanı Gurbangulu Berdimuhamedov, Tunus Cumhurbaşkanı Kays Said, Tunus Meclis Başkanı Raşid el-Gannuşi, Cezayir Cumhurbaşkanı Abdülmecid Tebbun, Kazakistan Cumhurbaşkanı Kasım Cömert Tokayev ve Kazakistan'ın ilk Cumhurbaşkanı Elbaşı Nursultan Nazarbayev, Ürdün Kralı II. Abdullah, Umman Sultanı Heysem bin Tarık, Kuveyt Emiri Şeyh Sabah el-Ahmed el-Cabir es-Sabah.
Şeyh Sabah - 28.5.2020
Kuveyt Emiri'nden, Suudi Arabistan Kralı'na dostluk içerikli yazılı mesaj
Kuveyt Emiri Eş-Şeyh Sabah el-Ahmed el-Cabir es-Sabah, Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz'e dostane ikili ilişkiler ve ortak öneme haiz meselelere ilişkin yazılı bir mesaj gönderdi.
Şeyh Sabah - 23.5.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kuveyt Emiri ile telefonda görüştü
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kuveyt Emiri Şeyh Sabah el-Ahmed el-Cabir es-Sabah ile telefonda görüştü.
Şeyh Sabah - 23.5.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kuveyt Emiri Şeyh Sabah el-Ahmed el-Cabir es-Sabah ile görüştü
Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kuveyt Emiri Şeyh Sabah el-Ahmed el-Cabir es-Sabah ile telefonda görüştü.
Şeyh Sabah - 23.5.2020
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, KUVEYT EMİRİ İLE TELEFONDA GÖRÜŞTÜ
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kuveyt Emiri Şeyh Sabah el-Ahmed el-Cabir es-Sabah ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
Şeyh Sabah - 24.3.2020
Ürdün Kralı Kuveyt ve Katar liderleriyle "koronavirüsle mücadeleyi" görüştü
Ürdün Kralı 2. Abdullah, Kuveyt Emiri Şeyh Sabah el-Ahmed el-Cabir es-Sabah ve Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Sani ile yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadelenin yollarını görüştü.
Şeyh Sabah - 22.3.2020
Kuveyt ve Mısır liderlerinden vatandaşlarına "Kovid-19 tedbirlerine uyun" çağrısı
Kuveyt Emiri Şeyh Sabah el-Ahmed el-Cabir es-Sabah ile Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi vatandaşlarına, yeni tip koronavirüsten (Kovid-19) korunmak için alınan önlemlere uyma çağrısı yaptı.
Şeyh Sabah - 27.2.2020
Kuveyt'te bir anıta devrik Mısır Cumhurbaşkanı Mübarek'in adı verilecek
Kuveyt Emiri Şeyh Sabah el-Ahmed Cabir es-Sabah, Mısır'ın devrik Cumhurbaşkanı Hüsnü Mübarek'in adının ülkedeki önemli anıtlardan birine verilmesi talimatında bulundu.
Şeyh Sabah - 25.2.2020
Körfez ülkelerinden Mübarek için taziye mesajı
Mısır devlet televizyonunun haberine göre, Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz, Veliaht Prens Muhammed bin Selman, Umman Sultanı Heysem bin Tarık, Bahreyn Kralı Hamad bin İsa, Kuveyt Emiri Şeyh Sabah el-Ahmed ve BAE Devlet Başkanı Halife bin Zayid, Mübarek'in ölümü dolayısıyla Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi'ye başsağlığı mesajı yolladı.
Şeyh Sabah - 15.2.2020
Bakan Çavuşoğlu Münih'te mevkidaşlarıyla görüşmeler gerçekleştirdi
Bakan Çavuşoğlu, Çin Dışişleri Bakanı Wang Yi, Fransa Dışişleri Bakanı Jean-Yves Le Drian, Romanya Dışişleri Bakanı Miro Cerar, Kuveyt Dışişleri Bakanı Şeyh Sabah Halid El Hamad El Sabah, İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif, Ürdün Dışişleri Bakanı Naser Judeh ile ikili görüşmeler gerçekleştirdi.
Şeyh Sabah - 11.1.2020
Umman'ın yeni Sultanı bin Tarık'tan "iyi komşuluk politikası"na devam vurgusu
Altı Arap ülkesinden ulusal yas ilanı Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi, Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Sani, Ürdün Kralı 2. Abdullah, Birleşik Arap Emirlikleri Veliaht Prensi Muhammed bin Zayid Al Nahyan, Bahreyn Kralı Hamed Bin İsa ile Kuveyt Emiri Şeyh Sabah el-Ahmed Cabir es-Sabah, bin Said'in vefatı dolayısıyla taziye mesajı yayımlayarak ülkelerinde 3 günlük ulusal yas ilan etti.
Şeyh Sabah - 7.1.2020
Pompeo, İran konusunda diplomatik temaslarını sürdürüyor
ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Morgan Ortagus, Pompeo'nun, Suudi Arabistan Savunma Bakan Yardımcısı Halid bin Selman, Kuveyt Dışişleri Bakanı Şeyh Sabah Halid Al Hamad Al Sabah, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres, Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy ve Belarus Dışişleri Bakanı Vladimir Makey ile görüştüğünü açıkladı.
Şeyh Sabah - 17.12.2019
Kuveyt'te yeni hükümet kuruldu
Kuveyt Emiri Şeyh Sabah el-Ahmed Cabir es-Sabah, Başbakan ve yeni kabine üyelerinin yemin etmesinin ardından yaptığı konuşmada, yeni hükümetten halkın bakanlıklarda ve devlet dairelerinde karşılaştığı problemleri çözmesini istedi.
Şeyh Sabah - 10.12.2019
Körfez Zirvesi'nde, "Irak ve Lübnan'da sükunet vurgusu" öne çıktı
Kuveyt Emiri'nden KİK üye ülkeleri arasında bağlılık vurgusu Öte yandan Kuveyt Emiri Eş-Şeyh Sabah el-Ahmed el-Cabir es-Sabah ise 40.
Şeyh Sabah - 1.12.2019
Kuveyt: Körfez uzlaşısı için önemli KİK zirvesi 10 Aralık'ta yapılacak
Kuveyt'teki yerel gazetelerin genel yayın yönetmenleriyle bir araya gelen Başbakan Sabah, Kuveyt Emiri Şeyh Sabah el-Ahmed Cabir es-Sabah'ın çabalarıyla Körfez uzlaşısında bazı adımlar atıldığını, Katar'da düzenlenen 24.
Şeyh Sabah - 19.11.2019
Kuveyt Emiri'nden yeni Başbakan'a "yolsuzlukla mücadele" tavsiyesi
Kuveyt Emiri Şeyh Sabah el-Ahmed Cabir es-Sabah hükümeti kurmakla görevlendirdiği Halid el-Ahmed es-Sabah'a "yolsuzlukla mücadele" vurgusu yaptı.
Şeyh Sabah - 19.11.2019
Kuveyt Emiri hükümeti kurma görevini Dışişleri Bakanı'na verdi
Kuveyt Emiri Şeyh Sabah el-Ahmed Cabir es-Sabah, Dışişleri Bakanı'nı hükümeti kurmakla görevlendirdi.
Şeyh Sabah - 18.11.2019
Kuveyt'te hükümet krizi büyüyor
Kuveyt Emiri Şeyh Sabah el-Ahmed Cabir es-Sabah'ın yeniden hükümeti kurması için görevlendirdiği Kuveyt Başbakanı Cabir es-Sabah bu görevi kabul etmedi.
Şeyh Sabah - 14.11.2019
Kuveyt Emiri hükümetin istifasını kabul etti
Kuveyt Emiri Şeyh Sabah el-Ahmed el-Cabir es-Sabah, hükümetin istifasını kabul etti.
Şeyh Sabah - 14.11.2019
Kuveyt'te hükümet istifa etti
Muzarram, Kuveyt Başbakanı Cabir es-Sabah'ın istifasını Kuveyt Emiri Şeyh Sabah el-Ahmed el-Cabir es-Sabah'a sunduğunu belirtti.
Şeyh Sabah - 21.10.2019
Mısır ve Kuveyt, Körfezin güvenliğini görüştü
Sabah, Kuveyt Emiri Şeyh Sabah el-Ahmed el-Cabir es-Sabah'ın, çeşitli meselelerde Mısır'la istişare ve koordine isteğinin yer aldığı mektubu Sisi'ye iletti.
Şeyh Sabah - 16.10.2019
ABD'deki sağlık kontrollerinin ardından Kuveyt Emiri ülkesine döndü
Kuveyt Emiri Şeyh Sabah el-Ahmed Cabir es-Sabah'ın, ABD'de sağlık kontrollerinin tamamlanmasının ardından ülkesine döndüğü bildirildi.
Şeyh Sabah - 25.9.2019
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kuveyt Emiri El Sabah ile telefonda görüştü
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kuveyt Emiri Şeyh Sabah Ahmed Cabir el Sabah ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Şeyh Sabah Haberleri | Şeyh Sabah Kimdir - Haberler - Şeyh Sabah haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Şeyh Sabah kimdir, hayatı ve biyografisi. Suudi Arabistan da İsrail'le barış anlaşması imzalamaya yakın mı?.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 28.10.2020 14:00:17. #1.15#
title