Seydişehir Yurt-kur'dan Yıl Sonu Şenliği

Seydişehir Yurt-kur'dan Yıl Sonu Şenliği

Konya'nın Seydişehir İlçesi Kredi ve Yurtlar Kurumu (Yurt-kur) Tarafından Yurtta Kalan Öğrenciler İçin Yıl Sonu Şenliği Düzenlendi. Şenlikte Yurt-kur'un Çevre Düzenlemesi Yapılan Dinlenme Parkının Açılışı Yapıldı.

Seydişehir Yurt-kur'dan Yıl Sonu Şenliği

Konya'nın Seydişehir ilçesi Kredi ve Yurtlar Kurumu (Yurt-Kur) tarafından yurtta kalan öğrenciler için yıl sonu şenliği düzenlendi. Şenlikte Yurt-Kur'un çevre düzenlemesi yapılan dinlenme parkının açılışı yapıldı.

Açılışa Yurt-Kur Bölge Müdürü Osman Yaşar Adet, Seydişehir Kaymakamı Necdet Türker, Seydişehir Belediye Başkanı İbrahim Halıcı, davetliler ve öğrenciler katıldı. Yurt-Kur Bölge Müdürü Osman Yaşar Adet, kredi yurtlarının birer bacasız fabrika olduğunu belirterek, "Bu yurtlara verilen destekler boşa gitmeyecek. Dışardan gelen öğrenciler burada belirli oranda harcamalar yapmaktadır. Aynı zamanda bulundukları çevredeki güzel izlenimlerini kendi ortamlarına taşıyorlar. Yurdun sosyal aktiviteleri ve fiziki yapıları güzel olursa bu yurdun bulunduğu yer için o kadar önemlidir" dedi.

Konuşmaların ardından Yurt-Kur Bölge Müdürü Adet çevre düzenlemesine katkıda bulunanlara plaket verilirken, açık havada düzenlenen şenlikte öğrencilerin söylediği şarkılar eşliğinde eğlence programı yapıldı.

(ML-İP)

09.06.2007 16:43 TSİ