Şevket Yılmaz Devlet Hastanesi'nde Değişim...

Şevket Yılmaz Devlet Hastanesi'nde Değişim...

Sağlıkta Yapılan Reformlar, Devlet Hastanelerinde de Değişime Sebep Oldu. Bursa'daki Şevket Yılmaz Devlet Hastanesi, "Kuyruksuz Hizmet" Sloganı Kapsamında Hasta Kayıt İşlemindeki Personel Sayısını 2'den 8'e Çıkarırken, 10 Adet Oturma Grubu ile Hastanenin İç Görüntüsü Değiştirildi.

Şevket Yılmaz Devlet Hastanesi'nde Değişim...

Sağlıkta yapılan reformlar, devlet hastanelerinde de değişime sebep oldu. Bursa'daki Şevket Yılmaz Devlet Hastanesi, "kuyruksuz hizmet" sloganı kapsamında hasta kayıt işlemindeki personel sayısını 2'den 8'e çıkarırken, 10 adet oturma grubu ile hastanenin iç görüntüsü değiştirildi.

Şevket Yılmaz Hastanesi içindeki geniş boşluklara konulan hasta kayıt masaları ile modern bir görüntü ortaya çıktı. Tedavi için hastaneye gelen vatandaşların oturması için konulan birbirinde renkli ve lüks oturma grupları vatandaşın memnuniyetiyle karşılandı.

Şevket Yılmaz Hastanesi Başhekimi, Op. Dr. Bülent Hakan Tekin, amaçlarının hem görüntü hem de işlev olarak özel hastanelerle yarışır hale gelmek olduğunu söyledi.

Daha önce hastaların oturması için alınan koltukların devlet mantığı ile alındığın ve hepsinin bir tip olduğunu hatırlatan Tekin," Bunu değiştirip hastalarımıza alternatif sunduk. Hastanenin geniş boşluklarına ve koridorlarına 10 takım oturma grubu koyduk" dedi.

Şevket Yılmaz Devlet Hastanesi olarak günde 4 bin kişiye hizmet verdiklerini ifade eden Tekin,"Günde 600-700 kişi hastanemize ilk kez müracaat ediyor. Bunların kayıt işlemlerinin 2 kişi tarafından yapılması ise uzun kuyrukların oluşmasına sebep oluyordu. Bunu da hastanenin girişlerinde bulunan geniş boşlukları değerlendirerek çözdük. Konulan modern hasta kabul masaları ile hasta ile yüzyüze hizmet vermeye başladık"diye konuştu.

Hastane'deki hosteslik hizmetlerini de geliştirdiklerini söyleyen Tekin,"Hastanemize gelen yaşlı ve özürlü vatandaşlara, işlemleri bitinceye kadar elemanlarımız yardımcı olacaklar. 105 doktoru bulunan hastanemizde, özel hastanelerden daha iye ve daha konforlu hizmet vermek için yarışacağız" şeklinde konuştu.

(AOA-İHS)

20.06.2007 15:53 TSİ