'Sevişme Sahneleri Hayal Ürünü'

'Sevişme Sahneleri Hayal Ürünü'

Yönetmen Görkem Turgut, 'Yağmurdan Sonra' Filmindeki İşkencelerin Gerçek, Pelin Batu'lu Sevişme Sahnelerinin İse Hayal Ürünü Olduğunu Söyledi ..

'Sevişme Sahneleri Hayal Ürünü'

YÖNETMEN GÖRKEM TURGUT, 'YAĞMURDAN SONRA' FİLMİNDEKİ İŞKENCELERİN GERÇEK, PELİN BATU'LU SEVİŞME SAHNELERİNİN İSE HAYAL ÜRÜNÜ OLDUĞUNU SÖYLEDİ ..

Yasadışı örgüt üyesi olduğu gerekçesiyle hapis yatan yönetmen Görkem Turgut, mahkumiyet sürecinde yaşadıklarını 'Yağmurdan Sonra' adlı sinema filmine aktardı.

Benzer yaşamlar

1996'da hakkında 2 yıl 6 ay hapis cezası kararı verilen Görkem Turgut, filmde Serhan Yavaş tarafından canlandırılan 'Nuri İlker' karakterinin başına gelenlerin kendi yaşamıyla paralellik gösterdiğini söyledi. Turgut, 'Filmdeki hapishane müdürünün eşiyle olan sevişme sahneleri de sizin yaşadıklarınızla paralellik gösteriyor mu?' sorusuna ise şu yanıtı verdi:

Hapiste ilişkim olmadı

'Yok daha neler! Filmde hapishanede yaşadıklarımın çoğunu senaryolaştırdım. İzleyici benim gerçekte yaşadıklarımın çoğuna tanık olacak. Ne var ki filmdeki sevişme sahneleri tamamen hayal ürünüdür. Ben sadece işkence gördüm, hapis sürecinde herhangi bir kadınla ilişkim olmadı. Filmdeki hikayenin o kısmı benim üretimim.' 12 Eylül'den sonra fikirlerinden ötürü tutuklanan Nuri İlker'in yaşadıklarını konu alan 'Yağmurdan Sonra' filmini yönetmenin ötesinde senaryosunu da yazan Görkem Turgut, filmde; Serhan Yavaş, Pelin Batu, Turan Özdemir, Demir Karahan, Nilgün Bengün ve Umut Temizaş'la çalıştı. İşkence ve sevişme sahneleriyle gündeme gelmesi beklenen 'Yağmurdan Sonra', 26 Aralık'ta vizyona girecek.