Sevgi Ne Araba İster, Ne De Ev

Sevgi Ne Araba İster, Ne De Ev

Esenler Belediyesi Özürlü Maaşından Başka Geliri Olmayan 46 Yıllık Evli Olan Görme Engelli Miktat Sarıkaya Ve Eşi Selâtin Sarıkaya Çiftine Sevgililer Günü Sürprizi Yaptı.

Sevgi Ne Araba İster, Ne De Ev
14.02.2011 22:37 | Son Güncelleme: 14.02.2011 22:39

Esenler Belediyesi özürlü maaşından başka geliri olmayan 46 yıllık evli olan görme engelli Miktat Sarıkaya ve eşi Selâtin Sarıkaya çiftine Sevgililer Günü sürprizi yaptı. Yaşlı çiftin gözlerindeki ışıltı aradan geçen yıllara rağmen sevgilerinin hala bitmediğinin göstergesi oldu.

46 yıldır aynı yastığa baş koyan Miktat ve Selâtin Sarıkaya çiftine Sevgililer Günü nedeniyle özel bir program hazırlayan Esenler Belediyesi çifte ömür boyu unutmayacakları bir anı yaşattı. Birbirlerine hediye vererek Sevgililer gününü kutlayan çift ise, herkese mutlu bir evlilik için sevgi ve hoşgörünün ne kadar önemli olduğunu bir kez daha göstermiş oldu.

Esenler Belediyesi Sosyal Tesislerinde düzenlenen programda; Sarıkaya çifti önceden hazırlanan kırmızı gül yaprakları ve mumlarla süslenmiş masada karşılıklı oturarak yemek yedi. Samimi bir ortamda gerçekleşen yemekte, 70 yaşındaki görme engelli Miktat Sarıkaya, 58 yaşındaki eşi Selâtin Sarıkaya'ya bir buket çiçek vererek eşinin Sevgililer Gününü kutladı. Yemekte karşılıklı sohbet eden Sarıkaya çifti, yeni evli çiftlere tavsiyeler de bulundu.

"Sevgi ne araba ister, ne de ev"

Görücü usulüyle evlendiklerini anlatan Miktat amca, "Sevgi her şeyin başında geliyor. Sevgi bambaşka bir şey. Ne araba ister, ne ev ister ne de para" dedi. 1985 yılında rahatsızlığı nedeniyle tek gözünü kaybettikten sonra eşinin kendisinin gözü olduğunu belirten Miktat amca, 46 yıldır aynı yastığa baş koyduğu Selâtin teyzeyi tanıştığı ilk günkü gibi sevdiğini söyledi.

Mutlu bir evliliğin sırlarını anlatan Miktat amca, yeni evlenen çiftlere; "Birbirlerini kırmasınlar, incitmesinler. Evlilikte zenginlik ya da fakirliğin hiç önemi yok. Yeter ki karı – koca arasında sevgi, saygı ve hoşgörü olsun. Evlilik çok güzel bir şey" diye konuştu.

Sarıkaya çifti, yemek sonrasında Esenler Belediyesi'ne kendileri için düzenlemiş olduğu organizasyondan dolayı teşekkür ederek, mutluluklarını dile getirdi.

Kaynak: Bültenler

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title