Sevda Kuşun Kanadında' TRT Ekranlarında Başlıyor

Sevda Kuşun Kanadında' TRT Ekranlarında Başlıyor

29.04.2016 15:23 | Son Güncelleme: 29.04.2016 15:27
Sevda Kuşun Kanadında' TRT Ekranlarında Başlıyor

TRT'nin merakla beklenen dönem dizisi 'Sevda Kuşun Kanadında'nın İstanbul galası, sanat ve siyaset camiasının da katılımı yapıldı.

TRT'nin merakla beklenen dönem dizisi 'Sevda Kuşun Kanadında'nın İstanbul galası, sanat ve siyaset camiasının da katılımı yapıldı. Ankara'dan sonra İstanbul'da TRT Tepebaşı Stüdyoları'nda kısa bir ön gösterimi yapılan proje, 2 yıllık detaylı hazırlık sürecinde sonra 29 Nisan Cuma izleyici ile buluşacak.

İlk bölümü 29 Nisan Cuma akşamı olacak dizi, bahsedilen süreçte inançlarının getirdiği barış mesajı ışığında sağduyulu duruşlarından taviz vermeyen bir avuç gencin hikayesini anlatıyor. İzleyenlerine bir dönemin gençlik hareketlerini etkileyen koşulları daha soğukkanlı ve hakkaniyet temelinde bir değerlendirme imkanı da sunuyor.

Başrollerini Murat Ünalmış, Deniz Baysal, Ufuk Bayraktar, Müge Boz, İlker Kızmaz ve Yavuz Bingöl'ün paylaştığı TRT'nin yeni dizisi 'Sevda Kuşun Kanadında', 2 yıllık çok titiz bir çalışmanın ürünü.

TRT Tepebaşı Stüdyoları'nda düzenlenen galaya TRT Genel Müdür Yardımcısı İbrahim Eren, TRT Dizi Koordinatörü Kurtuluş Zeydan, Cihan Haber Ajansı Genel Koordinatörü Seran Sargur, Akit Yayın Grubu Genel Yayın Yönetmeni Bülent Sarıdiken ile iş ve sanat dünyasının önemli isimleri ile gazeteciler katıldı.

Oyuncuların tam kadro katıldığı galada dizi hakkında görüşlerini belirten oyuncular. Çok özel bir yapımın içerisinde yer aldıklarını ifade etti.

'OLAYLARI TARAFSIZ GÖZLE ANLATTIK'

Dizinin yönetmeni Mesut Uçakan ise dizinin dönem filmi olarak kurgulandığını ve dizide o dönem içerisinde yaşanan olayları tarafsız bir şekilde dile getirmeye çalıştıklarını ifade etti. Galada davetlilere özel gösterim de yapıldı. Davetliler için hazırlanan yarım saatlik özel bölüm büyük beğeni ile izlenildi.

Diziyi başarılı bulduğunu belirten Akit Yayın Grubu Genel Yayın Yön Bülent Sarıdiken her aşaması ile özel hazırlanmış çok özel bir yapım izleyici ile buluşturulduğunu söyledi.

TRT Yayın Koordinatörü Kurutluş Zeydan ise TRT'nin yine iddialı bir dizi ile izleyicinin karşısına çıktığını belirterek, diğer yapımlarda olduğu gibi yine toplumu anlatan bir yapım ortaya koyduklarını ifade etti.

'Sevda Kuşun Kanadında', 29 Nisan'dan itibaren her Cuma saat 20: 00'da TRT 1 ekranlarında izleyici ile buluşacak.

Kaynak: Cİhlas Haber AjansıN

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet

Haberler

title