Sevda Erginci'li Paylaşımı Olay Olan Onur Tuna Kimdir?

Sevda Erginci'li Paylaşımı Olay Olan Onur Tuna Kimdir?

Yasak Elma dizisindeki rol arkadaşı Sevda Erginci'nin de yer aldığı fotoğrafı paylaşarak adından söz ettiren Onur Tuna kimdir?

Sevda Erginci'li Paylaşımı Olay Olan Onur Tuna Kimdir?

Şu sıralar Yasak Elma dizisiyle adından söz ettiren yakışıklı oyuncu Onur Tuna, sosyal medyada yaptığı paylaşımla magazin gündemine oturdu. Peki, Onur Tuna kimdir?

ONUR TUNA KİMDİR?

Onur Tuna, 2 Temmuz 1985 yılında Çanakkale'de dünyaya geldi. Dokuz Eylül Üniversitesi İktisat Fakültesi'nde lisans eğitimini tamamlayan oyuncu, ayrıca Ege Üniversitesi Konservatuarı'nda sanat müziği ses eğitimi de aldı. Gitar çalabilen Tuna'nın, ''Tıpkı Sen'' ve ''Acım Vardı'' adlı iki şarkısı da bulunuyor. Başarılı oyuncunun 70'e yakın şarkısı var.

LİSANSLI SPORCUYDU

Yakışıklılığının yanı sıra boyu ile de dikkatleri çeken Tuna, 1.95 boyunda. Ortaokul yıllarından beri lisanslı voleybol ve basketbol oynadı, tiyatro oyunlarında yer aldı.

HAYAT DEVAM EDİYOR DİZİSİNDE YER ALDI

İzmir'de öğrencilik yıllarında 4 yıl profesyonel olarak mankenlik de yaptı. İzmir Müjdat Gezen Sanat Merkezi'nde oyunculuk eğitimi alan Onur Tuna, senaryosunu Mahsun Kırmızıgül'ün yazdığı 2011 yapımı ATV'de yayınlanan ''Hayat Devam Ediyor'' adlı dizide 'Siraç' karakterine can verdi. 2014 yılında Engin Akyürek ve Farah Zeynep Abdullah'ın başrollerini paylaştığı ''Bir Küçük Eylül Meselesi'' adlı filmde oynadı. 23 Aralık 2014'de ''Filinta'' dizisinde yer alan Onur Tuna, şu sıralar ''Yasak Elma'' dizisinde boy gösteriyor.