Sesob, Yeni Hizmet Binası İçin İlk Adımı Attı

Sesob, Yeni Hizmet Binası İçin İlk Adımı Attı

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (Sesob) Başkanı Beşir Köksal, Yeni Hizmet Binası İçin İlk Adımı Attıklarını Belirtti.

Sesob, Yeni Hizmet Binası İçin İlk Adımı Attı

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Beşir Köksal, yeni hizmet binası için ilk adımı attıklarını belirtti.

Sivas merkezde 16, ilçelerde ise 20 olmak üzere toplam 36 odası bulunan bir sivil toplum örgütü olduklarını ve yaklaşık 40 bin üyesi bulunan SESOB'un küçük bir mekanda hizmet vermesini doğru bulmadıklarını da sözlerine ekleyen Köksal, Sivas ve ilçelerde bulunan odalara ve esnafımıza daha iyi hizmet verebilmek için gayret gösteriyoruz. Ancak hizmet binamızın yetersiz olması nedeniyle esnaf ve sanatkarımıza yeterince hizmet vermekte zorlanıyoruz. Bir misafir geldiği zaman dahi odamızdaki fiziki şartlar

nedeniyle sıkıntı yaşıyoruz. Bu nedenle göreve geldikten sona ilk olarak Sivas esnaf ve sanatkarına yakışır bir şekilde modern ve büyük bir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği hizmet binası yapılması yönünde çalışma başlattık. Değişik bölgelerde bulunan arsa ve kamu binalarını talep ettik, girişimlerde bulunmamıza rağmen bir sonuca ulaşamadık" dedi.

Yetkililerden yeterince destek göremeyince kendi imkanlarıyla bazı arayışlar içerisine girerek bir hizmet binası kazandırılması noktasında çalışmalar yaptıklarının altını çizen Köksal, "Bu doğrultuda şu anda Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi'nin bulunduğu yerde karara vararak buraya yeni bir bina yapılması için girişimlerde bulunduk. Kooperatif yönetim kurulu, kendilerine sunmuş olduğumuz yüzde 50'lik teklifi kabul etti. Biz de kooperatifle SESOB olarak kooperatifin yeri ile ilgili yüzde

50'lik oranla anlaşma sağladık. 6 kat olarak yaptıracağımız binanın 3 katı kooperatifin, diğer 3 katı ise SESOB'un mülkiyeti olacaktır. Son katta ise çok amaçlı olarak konferans salonu yer alacak ve esnaf ve sanatkarımızın hizmetinde kullanılacaktır. Duyarlı davranışlarından dolayı Kooperatif Başkanı Yüksel Demirgil ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ediyorum" dedi. Köksal, söz konusu bina inşaatına en kısa sürede başlanarak tamamlanmasının hedeflendiğini de sözlerine ekledi.

(İG-GS-Y)

Kaynak: İHA