Servis Şoförünün, Diyaliz Hastası Kadını Küfür Ederek Servisten İndirdiği İddiası

Servis Şoförünün, Diyaliz Hastası Kadını Küfür Ederek Servisten İndirdiği İddiası

Servis şoförünün, diyaliz hastası kadını küfür ederek servisten indirdiği iddiası Diyaliz hastası Elvan Özdağ'ın servis isyanıKARABÜK - Karabük'te diyaliz hastası olan Elvan Özdağ, iddiaya göre diyaliz merkezinden çıktıktan sonra eve gitmek için bindiği servisin şoförü tarafından yarı yolda...

Servis şoförünün, diyaliz hastası kadını küfür ederek servisten indirdiği iddiası
Diyaliz hastası Elvan Özdağ'ın servis isyanı

KARABÜK - Karabük'te diyaliz hastası olan Elvan Özdağ, iddiaya göre diyaliz merkezinden çıktıktan sonra eve gitmek için bindiği servisin şoförü tarafından yarı yolda küfürlü bir şekilde indirildi.
Ovacık ilçesinde yaşayan ve 4 yıldır diyaliz hastası olan 36 yaşındaki Elvan Özdağ, diyaliz merkezinden çıkarak evine gitmek için bindiği servisin şoförü ile yol güzergahı nedeniyle tartışmaya başladı. Servis şoförünün hastanenin belirlediği güzergaha uymadığını söyleyen Özdağ kendisinin mezarlık yakınında küfür edilerek indirildiğini ifade etti. Köpeklerin saldırısına uğrayan Özdağ'ın yardımına jandarma ekipleri yetişti. Jandarmaların yanına geldiğinde baygınlık geçiren Özdağ 112 sağlık ekiplerince Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı.
Küfür ederek servisten indirdi
Özdağ, diyaliz merkezinden çıktıktan sonra servise bindiğini belirterek, "Önce Atatürk Mahallesinde bir hastayı bıraktık. Sonra Hacılar Obasını, Karaköl, Tandır ve Ovacık bırakılacaktı. Sabah servis en son beni aldı. Hastanenin belirlediği yol bu değil. Bugün akşam çıkışında yine en son beni aldı. Buna ben sabahta itiraz ettim. Beni akşam en son bırakırsanız böyle olmaz dedim. Ovacık yoluna sapıp 5 kilometre gittikten sonra orada köprübaşının yukarısında bir mezarlık var. Oraya geldik, bize haberiniz olsun sabah ki güzergah olacak dedi. Bende itiraz ettim, beni en son bırakamazsınız dedim. 4 yıldır bunun savaşını veriyorum, hastanenin belirlemiş olduğu güzergah var. Bu güzergahın dışına hiçbir şoför çıkamaz ama bana servis şoförü kendi istediği güzergahı belirleyeceğini, istediği güzergahtan gideceğini buna hiçbirimizin itiraz edemeyeceğini söyledi. Böyle bir şey yapamayacağını söyleyip, yaptığı takdirde bu servisle gitmeyeceğimi söyledim. Gitmiyorsan s. git in aşağı dedi. Bunu söyledi ve açtı kapıyı bende indim. Mezarlığın oraya bıraktı beni gitti. Firma sahibini arıyorum açmıyor, bir daha arıyorum başkası ile görüşüyor. Mesaj atıyorum şoförünüz beni arabadan attı diyorum bana dönüş yapmıyor" dedi.
Mezarlıkta indirilen Elvan, gelen iki köpekten korktuğunu ifade ederek, "İki tane köpek koşmaya başladı arkamdan. Bende yukarı doğru koşarken jandarma arabası denk geldi . Olayı onlara anlattım ve kısa süreli baygınlık geçirmişim. Sanırım tansiyonum düştü ekmek ve su verdiler. Sonra 112'yi aramışlar, onlarla hastaneye geldim" dedi.
"Söz ve elle taciz etti"
Daha öncede başka bir şoför ile yol güzergah sorununu yine yaşadığını dile getiren Özdağ "Bu gibi olayların yaşanmaması için alınan şoförlerin eğitim düzeyine bakılmasına, caydıracak cezalar istiyorum. Bundan önceki şoför beni söz ve elle taciz etti. Bu belgeleri de sundum ben mahkemeye. Davalarımız daha açılmadı. Servislere ses kaydı istiyorum" diye konuştu.
Özdağ derdini anlatamadığını birileri sesini artık duyması gerektiğini kendisinin nefes almak için 16 saat diyalize girdiğini söyleyerek böyle bir şeyin olmaması için yetkililerden yardım istedi.