Servet ve Gökhan'ın Durumu

Portekiz Maçında Sakatlanrak Oyundan Çıkan Gökhan Zan ile Maçı Sakat Sakat Tamamlayan Servet Çetin'in Son Durumu.

Servet ve Gökhan'ın Durumu

ıÜüEuro 2008 finallerine 2-0'lık Portekiz yenilgisiyle başlayan A Milli Takım'da mücadeleyi sakat sakat tamamlayan Servet Çetin'in oynayıp oynamayacağı İsviçre maçı öncesinde belli olacak. Portekiz maçında sakatlanarak oyundan çıkmak zorunda kalan Gökhan Zan'ın ise İsviçre maçında oynamasının zor olduğu, Çek Cumhuriyeti maçına yetiştirilmeye çalışıldığı belirtildi.

Futbol Federasyonu'nun resmi internet sitesinden konuyla ilgili yapılan açıklamada şu görüşlere yer verildi;

''A Milli Takımımızın, Portekiz'le oynadığı karşılaşmada sakatlanan Servet Çetin ve Gökhan Zan'ın Cenevre'de bulunan bir klinikte MR'ları çekildi ve ileri tetkikleri yapıldı.

Yapılan tetkikler sonucunda Milli Takım oyuncularımızdan Servet Çetin'in sol diz iç yan bağlarında birinci derece esneme tespit edildi. Futbolcumuzun tedavisi yoğun bir şekilde devam ediyor ve İsviçre maçına yetiştirilmesine çalışılıyor. Servet hakkında nihai karar, 72 saatin ardından yapılacak tıbbi değerlendirme sonucunda verilecek. Servet'in ayrıca maçta aldığı darbeyle kırılan ön dişi için de tedaviye başlandı.

İlk maçı sakatlanarak terk eden savunma oyuncumuz Gökhan Zan'ın ise, sol diz iç yan bölgesinde darbeye bağlı ödem ve iç yan bağında zorlanma tespit edildi. Şu an yürümekte bile zorluk çeken Zan'ın, bir süre antrenmanlara katılamayacağı ve İsviçre maçında oynayamayacağı anlaşıldı. Gökhan'ın Çek Cumhuriyeti maçına yetişebilmesi için uğraşılıyor.''

Kaynak: CHA