Sertavul Geçidinde Mahsur Kalan 17 İşçi Kurtarıldı - Haberler
Haberi Paylaş

Sertavul Geçidinde Mahsur Kalan 17 İşçi Kurtarıldı

Demirören Haber Ajansı - Haberler | Güncel
Sertavul Geçidinde Mahsur Kalan 17 İşçi Kurtarıldı

Mersin'in Mut ilçesindeki Sertavul Geçidi, yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle ulaşıma kapandı.

Geçidin kapanamasıyla bölgedeki rüzgar enerji santrali inşaatının şantiyesinden ayrılamayan 17 işçiye 16 saatlik bir çalışmanın ardından ulaşılabildi. Kayıp olan 1 işçi ise ekipler tarafından bulundu.

Mut İlçesi'nde etkili olan yoğun kar yağışı dün akşam saatlerinde ilçeyi Karaman'a bağlayan Sertavul Geçidi'ni kapattı. Rüzgar santrali inşaatında çalışan 17 işçi, geçidin kapanması nedeniyle şantiyeden ayrılamadıklarını belirtip yardım istedi. İşçiler ayrıca, Sertavul Yaylası'na gitmek üzere şantiyeden ayrılan arkadaşları Mahir Ayduran'dan da haber alamadıklarını söyledi.

Bunun üzerine harekete geçen AKUT ve Karayolları ekipleri, 16 saatlik bir çalışmanın ardından işçilere ulaşabildi. Ekipler ayrıca, otomobiliyle şantiyeden ayrılan ve yoğun kar nedeniyle mahsur kalan Mahir Ayduran'ı da bulup Sertavul Yaylası'na götürdü.

SAĞLIK DURUMLARI İYİ

Çalışmalarla ilgili bilgi veren Mut Kaymakamı Mehmet Ali Akyüz, şantiyede kalan 17 işçiyle sürekli iletişim halinde olduklarını belirterek, "Şantiyede bulunan işçilerin herhangi bir problemleri yok. Yeterli yiyecek ve içecekleri bulunuyor. Zaten o bölgede çalışmaları nedeniyle kendileri şantiyede kalıyorlardı. Sürekli telefonla irtibat halindeyiz. Sağlıkları da yerindedir. Karayolları ve AKUT ekipleri tarafından 16 saat aradan sonra kurtarılan Mahir Ayduran'ın da herhangi bir sıkıntısı da yok" diye konuştu.

Sertavul Geçidi'nin kapalı olması nedeniyle Karaman yönüne araç geçişine izin verilmiyor. Bunun üzerine sürücüler yol üğzerindeki petrol istasyonları ve dinlenme tesislerine girerek geçidin açılmasını beklemeye başladı. Karayolları ekiplerinin geçidi açmak için çalışmalarına aralıksız devam ettiği bildirildi.

7 OKUL TATİL EDİLDİ

Öte yandan Mut İlçesi'nde kar ve soğuk hava nedeniyle 7 mahalle okulu 1 gün süreyle tatil edildi. İlçe Milli Eğitim Müdürü Harun Gergin, ilçeye bağlı Ere Dağpazarı, Yalnızcabağ, Işıklar Şehit Bilal Konya, Diştaş 75'inci Yıl, Göksu, Bayır ve Köprübaşı Mahalleleri'nde bulunan ve taşımalı eğitim veren okullar kar ve soğuk hava nedeniyle 1 gün süreyle tatil edildiğini, bu okullarda 700 civarında öğrencinin eğitim gördüğünü söyledi.

Sertavul Geçidinde Mahsur Kalan 17 İşçi Kurtarıldı

Sertavul Geçidinde Mahsur Kalan 17 İşçi Kurtarıldı

Demirören Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım