Sermaye Piyasası Kurulu Haberleri

Sermaye Piyasası Kurulu haber, Sermaye Piyasası Kurulu son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Sermaye Piyasası Kurulu - 03.12.2020
SPK haftalık bülteni
Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Bantaş Bandırma Ambalaj Sanayi ve Ticaret AŞ'nin 16 milyon 125 bin lira tutarındaki bedelli sermaye artırımı başvurusunu onayladı.
Sermaye Piyasası Kurulu - 02.12.2020
Son dakika! Borsa'daki küçük yatırımcıyı koruma rehberi
SOSYAL MEDYADA TEHLİKE KOL GEZİYOR Son dönemde artan kötü niyetli sosyal medya hesaplarının çevirimiçi kapalı grupların varlığının hisse senedi yatırımcıları için ikinci büyük tehlikeyi oluşturduğunu kaydeden Saim Kılıç, "Kısa sürede büyük kazançlar peşinde koşan, daha önce borsada yatırım deneyimi olmayan, tüyolara bel bağlayan ve finansal okur-yazarlık düzeyi sınırlı, dolayısıyla da kolay yönlendirilebilen yeni bireysel yatırımcıların piyasaya girmesi, bu sosyal medya hesaplarını ve çevirim içi gruplarını yöneten kötü niyetli kişilerin işini maalesef kolaylaştırıyor. Bireysel yatırımcılar bu tehlikelerin farkında olarak yatırım yapmalıdırlar" ifadelerini kullandı.   KÜÇÜK YATIRIMCI NELERE DİKKAT ETMELİ?  Yatırımcıları potansiyel risklere karşı uyaran Prof. Dr. Saim Kılıç, dikkat edilmesi gereken hususları şöyle aktardı: "Birincisi, piyasaya yeni gelen küçük yatırımcılar hisse senedine yatırım yapmak istiyorlarsa yatırıma büyük meblağlarla başlamamalı. İkincisi, ellerindeki paranın tamamıyla veya borç alarak veya ailenin varlıklarını satarak yatırım yapmaktan kesinlikle kaçınmalılar. Üçüncüsü, yumurtaları aynı sepete koymayıp portföy çeşitlendirmesine gitmeliler. Yani paralarını tek bir hisse senedine yatırmak yerine, farklı sektörlerde faaliyet gösteren şirketlerin hisselerinden bir yatırım sepeti oluşturmalılar. Dördüncüsü, şirketlerle ilgili temel bilgileri, haber ve duyuruları resmi bilgilendirme platformu olan KAP'tan takip etmeliler. Başka kaynaklardan gelen bilgilere itibar etmemeliler. Beşincisi, sözde 'tüyo'lara göre yatırım kararı almamalı, aracı kurumların detaylı analizlere dayanan raporlarından ve önerilerinden yararlanmalılar. Son olarak, sosyal medya hesapları ile Whatsapp, Telegram gibi üyelik bazlı çevirim içi kapalı gruplardan yayılan söylentilere itibar etmemeli, hatta bu gruplara üye bile olmamalılar. Tüyo vermek, benzetme yapmak gerekirse, makinelerle oynanan oyunlarda 'bu makine iyi veriyor' demeye benzer. Verilen tüyonun gerçek dışı olabileceği, tüyo verenin bu işten çıkar sağlayabileceği unutulmamalıdır." HAK KAYBI YAŞADIĞINI DÜŞÜNEN NE YAPMALI? Prof. Dr. Saim Kılıç'ın, Borsa İstanbul'da herhangi bir hak kaybına uğradığını düşünenlerin nasıl hareket etmesi gerektiğine dair, "Hak kaybının sebebine ve konunun ilgisine göre Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği'ne, Borsa İstanbul'a ve Sermaye Piyasası Kurulu'na başvurabilirler.
Sermaye Piyasası Kurulu - 26.11.2020
Son dakika haber | SPK haftalık bülteni
Son dakika haberi... Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası AŞ'nin 750 milyon lira tutarındaki bedelli sermaye artırımı başvurusunu onayladı.
Sermaye Piyasası Kurulu - 25.11.2020
SPK haftalık bülteni
Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Kurutulmuş Gıda ve Tarım Ürünleri AŞ (AVOD), Martı Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı AŞ (MRGYO) ve Adese Alışveriş Merkezleri Ticaret AŞ (ADESE) pay piyasalarında meydana gelen fiyat ve miktar hareketlerine ilişkin olarak, 10 kişiye borsalarda 6 ay geçici işlem...
Sermaye Piyasası Kurulu - 25.11.2020
Bankacılık dışı finans sektörü 9 aylık dönemde büyümeyi sürdürdü
Finansal Kurumlar Birliği (FKB) Başkanı Aynur Eke, finansal piyasalardaki dalgalanmalara ve pandemiye rağmen, Birlik üyesi şirketlerin reel sektörü desteklemeye devam ettiğini ve ekonomiye sundukları katkıyı artırarak büyümeyi sürdürdüklerini söyledi.
Sermaye Piyasası Kurulu - 20.11.2020
Yönetim kurullarında kadın üye sayısı artışını sürdürüyor
Uluslararası Para Fonu (IMF) Strateji, Politika ve İnceleme Dairesi Başkanı Ceyla Pazarbaşıoğlu, "2019 yılında, dünyada kadınların iş gücüne katılımı erkeklerden yüzde 20 daha azdı.
Sermaye Piyasası Kurulu - 19.11.2020
Bimeks işçileri: Boğaziçi Üniversitesi'nde eylemlerine devam eden işçiler ne istiyor?
Vedat Akgiray, 2009'da Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) Başkanı olarak atanmadan önce Bimeks'teki hisselerini kardeşlerine devretmişti.
Sermaye Piyasası Kurulu - 19.11.2020
SPK haftalık bülteni
Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Kervan Gıda Sanayi ve Ticaret AŞ'nin pay başına 8-9 lira aralığından halka arzını onayladı.
Sermaye Piyasası Kurulu - 17.11.2020
Son dakika haber! 2021 Yılı Bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda
Son dakika haberi... Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) Başkanı Ali Fuat Taşkesenlioğlu, "Mevcut durumda hisse senedi, tahvil, bono, yatırım fonu, otomatik Bireysel Emeklilik Sistemi (BES), gönüllü BES ve benzeri araçlar yoluyla yaklaşık 18 milyon vatandaşımız doğrudan veya dolaylı olarak sermaye piyasalarımız...
Sermaye Piyasası Kurulu - 16.11.2020
Dünya Yatırımcı Haftası online etkinliği
Selçuk, Sermaye Piyasası Kurulu, Borsa İstanbul ve Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği iş birliğiyle düzenlenen Dünya Yatırımcı Haftası online etkinliğinin "Sürdürülebilirlik Fonlarının Ülkemize Çekilmesi İçin Neler yapılabileceğini Uzmanına Sor" başlıklı panelinde konuştu.
Sermaye Piyasası Kurulu - 16.11.2020
Son Dakika | Borsa İstanbul'da gong yatırımcılar için çaldı
Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Borsa İstanbul ve Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği (TSPB) iş birliğiyle düzenlenen Dünya Yatırımcı Haftası'nın açılışında konuşan Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi Başkanı Aşan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ofise verdiği ilk talimatlardan birinin "bankacılık dışı kesimin payının büyütülmesi ve artırılması" olduğunu söyledi.
Sermaye Piyasası Kurulu - 12.11.2020
SPK haftalık bülteni
Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Carrefoursa Carrefour Sabancı Ticaret'in 700 milyon lira olan çıkarılmış sermayesinin eş zamanlı olarak 104 milyon 244 bin 353,96 liraya indirilmesini ve bu sermayenin bedelli sermaye artırımı ile 127 milyon 773 bin 765,72 liraya çıkartılmasını onayladı.
Sermaye Piyasası Kurulu - 11.11.2020
SPK haftalık bülteni
Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Marka Yatırım Holding AŞ pay piyasasında gerçekleştirilen işlemlerden dolayı 10 kişi hakkında borsalarda 6 ay süreyle geçici işlem yasağı uygulanmasına karar verdi.
Sermaye Piyasası Kurulu - 06.11.2020
Atılım Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cansızlar: "Gerektiğinde faizleri arttıracaksınız, gerektiğinde düşüreceksiniz"
Sermaye Piyasası Kurulu eski başkanlarından Prof. Dr. Doğan Cansızlar, "Hiç müdahale etmeden aynı politikaları devam ettirdiğimiz sürece döviz kuru seviyesinin yılsonuna kadar daha yüksek seviyelere ulaşacağını tahmin ediyorum" dedi.
Sermaye Piyasası Kurulu - 05.11.2020
SPK haftalık bülteni
Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Kiler Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı'nın 496 milyon lira tutarındaki bedelli sermaye artırımı başvurusunu onayladı.
Sermaye Piyasası Kurulu - 04.11.2020
GÜNDEM / 4 Kasım 2020
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Toplantısı'na başkanlık edecek, Özel Hastaneler ve Sağlık Kuruluşları Derneği Yönetim Kurulu Üyelerini kabul edecek.
Sermaye Piyasası Kurulu - 03.11.2020
Son dakika haberleri | SPK haftalık bülteni
Son dakika haber: Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Euro Menkul Kıymet Yatırım Ortaklığı AŞ pay piyasasında yapılan incelemeler sonucunda 8 kişi hakkında borsalarda 6 ay süreyle geçici işlem yasağı uygulanmasına karar verdi.
Sermaye Piyasası Kurulu - 02.11.2020
Son dakika haberi: Dünya Yatırımcı Haftası 16-21 Kasım'da İstanbul'da kutlanacak
Uluslararası Menkul Kıymetler Komisyonları Örgütü (IOSCO) tarafından organize edilen Dünya Yatırımcı Haftası, bu yıl 16-21 Kasım tarihlerinde İstanbul'da bir dizi online etkinlikle kutlanacak. Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, aralarında Türkiye'nin de olduğu 87 ülkede kutlanan Dünya Yatırımcı Haftası, bu yıl dördüncü kez gerçekleşecek. Her yıl ekim ayının ilk haftası kutlanan Dünya Yatırımcı Haftası, bu yıl pandemi nedeniyle ekim ve kasım ayları boyunca her ülkede farklı zamanlarda kutlanıyor. Türkiye'de ise 16 Kasım'da Borsa İstanbul'da yapılacak gong töreniyle başlayacak olan Dünya Yatırımcı Haftası, yatırımcılar, üniversite öğrencileri ve reel sektör temsilcilerinden oluşan farklı yatırımcı gruplarına yönelik bir dizi panel ve etkinliklerle kutlanacak. Ana temanın önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da yatırımcı eğitimi-bilgilendirilmesi, yatırımcının korunması olacağı panellerde, bilinçli ve doğru yatırımın önemine dikkat çekilecek. Açıklamaya göre, Sermaye Piyasası Kurulu, Borsa İstanbul AŞ ve Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği iş birliğinde kutlanacak Dünya Yatırımcı Haftası, altı gün boyunca sabah ve öğleden sonra olmak üzere her gün online olarak dört panel gerçekleştirilecek.
Sermaye Piyasası Kurulu - 01.11.2020
KARDEMİR'de yönetim kurulu adayları belirlendi
Karabük Demir ve Çelik Fabrikaları A.Ş. (KARDEMİR) Genel Kurulu'nda yönetim kurulu adayları belirlendi.
Sermaye Piyasası Kurulu - 31.10.2020
Son dakika! Naturelgaz, SOCAR Türkiye'nin LNG ve CNG dağıtım operasyonlarını devraldı
Son dakika haberi... Naturelgaz'ın, SOCAR Türkiye'nin sıvılaştırılmış doğal gaz (LNG) ve sıkıştırılmış doğal gaz (CNG) dağıtım operasyonlarını devralma sürecini tamamladığı bildirildi.
Sermaye Piyasası Kurulu - 28.10.2020
SPK haftalık bülteni
Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Şekerbank'ın 702 milyon lira tutarındaki bedelli sermaye artırımını onayladı.
Sermaye Piyasası Kurulu - 27.10.2020
Son Dakika | Şişecam'dan 9 ayda 1,1 milyar lira yatırım ve 500 milyon dolar ihracat
Şişecam 85'inci yılında tüm faaliyetlerini tek çatı altında birleştirdi Şişecam Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdürü Prof. Dr. Kırman, Şişecam'ın tüm faaliyetlerini tek çatı altında bileştirmek üzere bu yılın başında yola çıktıklarını hatırlatarak, şunları kaydetti: "Şişecam'ın 85'inci yılını kutladığımız ve tüm faaliyetlerimizi tek çatı altında birleştirdiğimiz 2020 bizler için ayrıca bir önem sahip. Sermaye Piyasası Kurulu'na yaptığımız birleşme işlemine ilişkin başvurunun temmuz ayında onaylanmasının akabinde Şişecam'ın küresel rekabette gücüne güç katacak olan birleşme işlemine ilişkin genel kurul toplantılarını da ağustos ayında gerçekleştirdik.
Sermaye Piyasası Kurulu - 22.10.2020
SPK haftalık bülteni
Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), İş Bankası'nın 5 milyar lira tutarındaki borçlanma aracı ihracı başvurusunu onayladı.
Sermaye Piyasası Kurulu - 22.10.2020
Ford Otosan'dan yatırım haberlerine ilişkin açıklama geldi!
Bu kapsamda haberde yatırım hakkında yer verilen detay bilgiler de gerçeği yansıtmamaktadır. Habere kaynak gösterilen Kocaeli Sanayi Odası, haberde bahsedilen içerikte resmi ya da gayriresmi bir açıklamaları olmadığını da kamuoyu ile paylaşmıştır. Görüşmelerin sonuçlanarak konuyla ilgili Yönetim Kurulu kararı alınması halinde Sermaye Piyasası Kurulu'nun Özel Durumlar Tebliği'ne uygun olarak gerekli açıklamalar yapılacaktır.
Sermaye Piyasası Kurulu - 21.10.2020
SPK haftalık bülteni
Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Niğbaş Niğde Beton Sanayi ve Ticaret pay piyasasında gerçekleştirilen işlemlerde 6362 sayılı Sermaye Piyasası Kanunu'nun 107/1 maddesinde sayılan fiilin işlendiğine dair makul şüphe bulunması nedeniyle 16 kişi hakkında borsalarda 6 ay süreyle geçici işlem...
Sermaye Piyasası Kurulu - 21.10.2020
Ford Otosan'dan Volkswagen ile ortak ticari araç üretim açıklaması Açıklaması
Bu kapsamda söz konusu haberlerde yatırım hakkında yer verilen detay bilgilerin de gerçeği yansıtamadığı aktarılan açıklamada, "Habere kaynak gösterilen Kocaeli Sanayi Odası, haberde bahsedilen içerikte resmi ya da gayri resmi bir açıklamaları olmadığını da kamuoyu ile paylaşmıştır. Görüşmelerin sonuçlanarak konuyla ilgili yönetim kurulu kararı alınması halinde Sermaye Piyasası Kurulu'nun Özel Durumlar Tebliği'ne uygun olarak gerekli açıklamalar yapılacaktır.
Sermaye Piyasası Kurulu - 15.10.2020
İSEDAK Sermaye Piyasası Düzenleyicileri Forumu yıllık toplantısı gerçekleştirildi
Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) açıklamasına göre, İSEDAK'a üye ülkelerin sermaye piyasası kurumlarına yönelik düzenlenen foruma Azerbaycan, Birleşik Arap Emirlikleri, Filistin, İran, Kuveyt, Lübnan, Malezya, Maldivler, Pakistan, Tunus, Türkiye ve Ürdün'den yetkili otoritelerin temsilcileri katıldı.
Sermaye Piyasası Kurulu - 14.10.2020
Arzum, halka arz için SPK'ya başvuru yaptı
Arzum Elektrikli Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş, şirket paylarının halka arzı kapsamında izahname onayı için Sermaye Piyasası Kurulu'na (SPK) başvurdu.
Sermaye Piyasası Kurulu - 14.10.2020
Son dakika haberi: "Startup Girişim Sermayesi Yatırım Fonu" nitelikli yatırımcılar pazarına dahil oldu
Son dakika haber... Albaraka Türk'ün yüzde yüz iştiraki olan Albaraka Portföy Yönetimi A.Ş. tarafından kurulan Startup Girişim Sermayesi Yatırım Fonu (Startup GSYF), Borsa İstanbul'da gerçekleşen gong töreniyle, nitelikli yatırımcılar pazarına dahil oldu.
Sermaye Piyasası Kurulu - 13.10.2020
TKYD'den SPK'nın adımlarına destek
Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından son dönemde yayınlanan kurumsal yönetim konulu rapor ve tebliğlere Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği'nden (TKYD) destek geldi.
Sermaye Piyasası Kurulu - 09.10.2020
Son dakika haberleri | SPK'dan girişim sermayesi yatırım fonlarına ilişkin düzenleme
Son dakika haberlerine göre Sermaye Piyasası Kurulu'nun (SPK), Girişim Sermayesi Yatırım Fonlarına İlişkin Esaslar Tebliği'nde yaptığı değişiklikler, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi.
Sermaye Piyasası Kurulu - 09.10.2020
SPK'dan gayrimenkul yatırım ortaklıklarına ilişkin düzenleme
Sermaye Piyasası Kurulu'nun (SPK), Gayrimenkul Yatırım Ortaklıklarına İlişkin Esaslar Tebliği'nde yaptığı değişiklikler, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi.
Sermaye Piyasası Kurulu - 09.10.2020
SPK'dan yatırım fonlarının finansal raporlama esaslarında değişiklik
Sermaye Piyasası Kurulu'nun (SPK), Yatırım Fonlarının Finansal Raporlama Esaslarına İlişkin Tebliğ'de yaptığı değişiklikler, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Sermaye Piyasası Kurulu Haberleri | Sermaye Piyasası Kurulu Haber - Haberler - Sayfa 9 - Sermaye Piyasası Kurulu haberleri, son dakika sermaye piyasası kurulu haber ve gelişmeleri burada. Bitcoin yeniden 19,000 doları aştı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 27.11.2021 17:57:58. #1.14#

title