Seri Katil Zanlısı Adliye'de

Eskişehir'de 6 Kişiyi Öldüren Katil Zanlısı Adliyeye Sevk Edildi.

18.11.2010 16:13 | Son Güncelleme: 18.11.2010 16:13
Seri Katil Zanlısı Adliye'de

ESKİŞEHİR'de geçen Ramazan ayında 4, 12 Kasım 2010 tarihinde bir, son olarak da dün bir kişiyi öldüren katil zanlısı 55 yaşındaki İhsan Doğu, adliyeye sevk edildi.

Daha önce merkeze bağlı belde olan ve son değişiklikle mahalle statüsüne kavuşturulan Muttalip'in Koyunlar Mahallesi'nde 23 Ağustos 2010 tarihinde meydana gelen olayda İhsan Doğu, aralarında husumet bulunan 62 yaşındaki komşusu Yusuf Toprak, 59 yaşındaki eşi Fatma Toprak, 39 yaşındaki oğlu Selahattin Toprak ile 48 yaşındaki yeğeni Zeynep Ruhan Toprak'ı pompalı tüfekle öldürüp, diğer oğlu 35 yaşındaki Mehmet Sadık Toprak'ı da yaralayarak kaçmıştı. Doğu, 12 Kasım 2010 tarihinde de yaraladığı Mehmet Sadık Toprak'ı evinin penceresinden pompalı tüfekle ateş edip öldürmüştü. Katil zanlısı İhsan Doğu, dün de daha önce 5 kişiyi öldürdüğü Koyunlar Mahallesi Zafer Sokak'ta boş bir evin penceresinden evine gimekte olan daha önce öldürdüğü komşusu Yusuf Toprak'ın 71 yaşındaki eniştesi Ziya Akın'i öldürmüştü.

Kaçmak isterken jandarma ekipleri tarafından yanında taşıdığı bir adet pompalı tüfek ve bir adet ruhsatsız tabanca ile 12 adet fişekle yakalanarak gözaltına alınan İhsan Doğu, bugün jandarma ekipleri tarafından ilk olarak sağlık raporu alınmak üzere Eskişehir Devlet hastanesi'ne getirildi. Burada raporu alınan Doğu, tekrar cezaevi ring aracına bindirilerek Eskişehir Adliyesi'ne götürüldü. Araçla adliye binanın otoparkına alınan Doğu, daha sonra sonra savcılığa götürüldü. Adliye gelişinde gazeteciler Doğu'nun araç içerisinde olması nedeniyle görüntü alamadı.

Bu arada öldürülen Ziya Akın'ın Muttalip Mezarlığında ikindi namazının ardından düzenlenecek olan cenaze töreniyle toprağa verileceği belirtildi.

HABER-KAMERA:Kemal ATLAN-Hakan TÜRKTAN-Saadet KEFAL/ ESKİŞEHİR,(DHA)

GÖRÜNTÜ GEÇİLİYOR

DHA FEED

(Tür: Yurt)

Kaynak: DHA

Abone Ol:
Google'da Takip Et
Paylaş:
Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!
title