Serena Wıllıams Tek Bayanlarda Şampiyon

Serena Wıllıams Tek Bayanlarda Şampiyon

Teniste Yılın İlk 'Grand Slam' Mücadelesi Avustralya Açık Turnuvası'nda, Tek Bayanlar Finalini ABD'li Serena Williams Kazandı.

Serena Wıllıams Tek Bayanlarda Şampiyon

Teniste yılın ilk ''Grand Slam'' mücadelesi Avustralya Açık Turnuvası'nda, tek bayanlar finalini ABD'li Serena Williams kazandı.

Bu yıl 95'incisi düzenlenen ve toplam 22.5 milyon YTL para ödüllü Avustralya Açık'ta, tek bayanlar finalinde, uzun süredir sakatlığı nedeniyle kortlardan uzak kalan ve turnuvaya seri başı olmadan katılan ABD'li raket Serena Williams, 1 numaralı seribaşı Rus Maria Sharapova'yı 6-1 ve 6-2'lik setlerle 2-0 yenerek şampiyon oldu.

Melbourne Park'ta yapılan ve 1 saat 3 dakika süren zorlu mücadelenin ardından, kariyerindeki 8. 'grand slam' şampiyonluğunu elde eden Williams, Avustralya Açık'ta 2003 ve 2005 yıllarından sonra 3. kez mutlu sona ulaştı.

Turnuvaya dünya klasmanının 81 numaralı tenisçisi olarak katılan 25 yaşındaki Williams, kazandığı bu şampiyonlukla 29 yıl aradan sonra Avustralya Açık'ta seri başı olmadan birincilik kupasını kaldıran ilk bayan tenisçi oldu.

Kariyerinde toplam 27 şampiyonluğu bulunan ünlü raket, Rus rakibiyle mücadelesi sırasında 7 kez servisten direkt sayı (ace) kazanırken, 2 kez çift hata, 11 kez basit hata yaptı. Maria Sharapova ise 3 kez servisten direkt sayı kazandığı maç boyunca, 6 kez çift hata, 13 kez de basit hata yapmaktan kurtulamadı.

Turnuvada yarın, tek erkekler finalinde İsviçreli Roger Federer ile Şilili Fernando Gonzales karşı karşıya gelecek.