Serena Ezdi Geçti

Serena Ezdi Geçti

Bu Yıl 95'incisi Düzenlenen ve Toplam 22.5 Milyon YTL Para Ödüllü Avustralya Açık'ta, ABD'li Raket Serena Wıllıams, 1 Numaralı Seribaşı Rus Marıa Sharapova'yı 6-1 ve 6-2'lik Setlerle 2-0 Yenerek Şampiyon Oldu.

Serena Ezdi Geçti

BU YIL 95'İNCİSİ DÜZENLENEN VE TOPLAM 22.5 MİLYON YTL PARA ÖDÜLLÜ AVUSTRALYA AÇIK'TA, ABD'Lİ RAKET SERENA WILLIAMS, 1 NUMARALI SERİBAŞI RUS MARIA SHARAPOVA'YI 6-1 VE 6-2'LİK SETLERLE 2-0 YENEREK ŞAMPİYON OLDU.

Melbourne Park'ta yapılan ve 1 saat 3 dakika süren zorlu mücadelenin ardından, kariyerindeki 8. 'grand slam' şampiyonluğunu elde eden Williams, Avustralya Açık'ta 2003 ve 2005 yıllarından sonra 3. kez mutlu sona ulaştı.

Turnuvaya dünya klasmanının 81 numaralı tenisçisi olarak katılan 25 yaşındaki Williams, kazandığı bu şampiyonlukla 29 yıl aradan sonra Avustralya Açık'ta seri başı olmadan birincilik kupasını kaldıran ilk bayan tenisçi oldu.

Kariyerinde toplam 27 şampiyonluğu bulunan ünlü raket, Rus rakibiyle mücadelesi sırasında 7 kez servisten direkt sayı (ace) kazanırken, 2 kez çift hata, 11 kez basit hata yaptı. Maria Sharapova ise 3 kez servisten direkt sayı kazandığı maç boyunca, 6 kez çift hata, 13 kez de basit hata yapmaktan kurtulamadı.

Final maçında Williams'ın en hızlı servisi saatte 197 kilometreye ulaşırken, Sharapova'nın en sert servisi ise saatte 183 kilometre hızda kaldı.

Turnuvada yarın, tek erkekler finalinde İsviçreli Roger Federer ile Şilili Fernando Gonzales karşı karşıya gelecek.