Şereflikoçhisar'da Köpek Döğüşü

Şereflikoçhisar'da Köpek Döğüşü

Daha Önce Yaşanan Köpek Katliamıyla Gündeme Gelen Ankara'nın Şereflikoçhisar İlçesi'nde, Parayla Köpek Dövüşleri Yapıldı.

Şereflikoçhisar'da Köpek Döğüşü

Daha önce yaşanan köpek katliamıyla gündeme gelen Ankara'nın Şereflikoçhisar İlçesi'nde, parayla köpek dövüşleri yapıldı.

Onlarca insanın katıldığı, hatta dövüşen bir köpeğin "koçluğunu" 10 yaşında bir çocuğun yaptığı paralı köpek dövüşleri, Şereflikoçhisar-Aksaray arasındaki boş bir arazide yapıldı. 'Ankara.sendeyolla.com' sitesinde yeralan görüntülerde, dövüşe katılan bazı köpeklerin kulakları koparken, bazılarının dişleri kırıldı. 2006 yılı boyunca Şereflikoçhisar-Aksaray arasındaki boş bir arazide yapılan köpek dövüşleri, profesyonel kameralarla da görüntülendi. Çocukların da ilgi gösterdiği köpek dövüşleri ortalama 10-15 dakika sürüyor. Bir köpeğin koçluğunu yapan 10 yaşındaki çocuk, kendisini yerden yere atarak, "Kır oğlum boynunu, salla. Daha kulak kopmadı oğlum. Gırtlak delinmedi daha. Hadi oğlum Türkiye ses duysun" diyerek, köpeğine destek veriyor.

Dövüşlerin birinde ise bir köpek diğerini parçalarken, dövüştüren köpek sahibi bile dayanamıyor: "Tamam, yeter artık. Hayvanı öldürmeyin. Ayırın yeter" diyor. Köpek dövüşleri alkışlarla ve ıslıklarla sürüyor.

Konuyla ilgili konuyan Şereflikoçhisar Belediye Başkanı Ramazan Ceylan, "Dövüşleri, jandarmanın müdahale etmemesi için Şereflikoçhisar ile Aksaray arasında bir bölgede yapıyorlar" dedi. Şereflikoçhisar'daki köpek katliamını belediyenin yaptığını öne süren E.A.'nın da köpek dövüştürenler arasında olduğunu söyleyen Ceylan şöyle konuştu:

"İki şehir arasındaki boş araziyi seçmelerinin nedeni jandarmanın görmesini engellemek. Yollara da tedbir amaçlı insanlar koymuşlar. Jandarma geldiğinde telefonla haber veriyorlar. Dövüşlerde büyük bahisler döndüğünü öğrendik. Aynı adamlar horoz da dövüştürüyorlar. Biz tespit edebildiğimiz insanları savcılığa vereceğiz".

(TS-MAY-ÖK-Y)