Şereflikoçhisar'a 100 Kişilik Öğrenci Yurdunun Temeli Dualarla Atıldı

Şereflikoçhisar'a 100 Kişilik Öğrenci Yurdunun Temeli Dualarla Atıldı

Ankara'nın Şereflikoçhisar ilçesinde Karandere Eğitim Hizmetleri Limited Şirketi'nin 2 ay önce yapımına başladığı yurdun temeline ilk harç, dualar eşliğinde atıldı.

Şereflikoçhisar'a 100 Kişilik Öğrenci Yurdunun Temeli Dualarla Atıldı

Ankara'nın Şereflikoçhisar ilçesinde Karandere Eğitim Hizmetleri Limited Şirketi'nin 2 ay önce yapımına başladığı yurdun temeline ilk harç, dualar eşliğinde atıldı. Emekli imamlardan Mehmet Ünver'in yaptığı duayla yapılan temel atma törenine protokol başta olmak üzere çok sayıda hayırsever katıldı.

1 milyon 500 bin liraya mal olacak Özel Hüseyin Şahan Erkek Öğrenci Yurdu, binasının hafriyat çalışmaları yaklaşık 2 ayda tamamlandı. Temel atma aşamasına gelen yurt binası için bir araya gelen şirket yöneticileri ve hayırseverler, emekli İmam Mehmet Ünver'ın yaptığı duaya birlikte 'amin' dedi. Tamamlandığında ilçenin en büyük öğrenci yurtlarından biri olacağı belirtilen yurdun inşaatına, dua ve tekbirler eşliğinde kurban kesilerek başlandı.

Karandere Eğitim Hizmetleri Limited Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Selim Aydın, yurt inşaatı temeline ilk harcı kurban kesip dua ederek dökmek istediklerini söyledi. Aydın, inşaatın bir an önce tamamlanması için hayırsever vatandaşlarla insanüstü bir gayretle çalışmaya devam edeceklerini sözlerine ekledi.

Yurdun temel atma törenine katılan Atlantik Eğitim Kurumları Genel Müdürü İlhan Yerli ise temelin atılmasında emeği geçenlere teşekkür etti. Yerli, "Bu binada salih insanlar yetişecek. Şereflikoçhisar'a hayırlı uğurlu olsun." dedi.

Temel atma törenine Şereflikoçhisar Kaymakamı Hasan Kürklü, Belediye Başkanı Hakverdi Altuğ ve birçok hayırsever vatandaş katıldı.

100 öğrenci kapasiteli olacak yurdun, 25 odası olacağı ve her bir odada 2 ile 4 öğrencinin kalacağı belirtildi. Yurtta ayrıca kafeterya, bilgisayar odaları, spor salonu ve konferans salonu da olacak. 2 yıl içinde tamamlanması beklenen yurt, 3 bin 500 metrekarelik bir alan ve 504 metrekare barınma alanına sahip.