"Şerefcan Davası" Ertelendi...

"Şerefcan Davası" Ertelendi...

Şerefcan'ın Biyolojik Babası Tarafından Kaçırıldığı İddiasıyla Görülen Dava Ertelendi. Kadıköy 1. Asliye Hukuk Mahkemesi'nde Görülen Duruşmaya Şerefcan'ın Annesi Yıldız Engin ve Eşi Tuncay Engin ile Şerefcan'ın Biyolojik Babası Ahmet Delican ile Eşi Nebahat Delican ve Babannesi Suna Engin ile Dedesi Ali Engin Katıldı.

Şerefcan'ın biyolojik babası tarafından kaçırıldığı iddiasıyla görülen dava ertelendi. Kadıköy 1. Asliye Hukuk Mahkemesi'nde görülen duruşmaya Şerefcan'ın annesi Yıldız Engin ve eşi Tuncay Engin ile Şerefcan'ın biyolojik babası Ahmet Delican ile eşi Nebahat Delican ve babannesi Suna Engin ile dedesi Ali Engin katıldı. Dava Ahmet Delican'ın avukatının gelmemesi nedeniyle 24 Mayıs 2007 tarihine ertelendi.

YILDIZ ENGİN İLE NEBAHAT DELİCAN'IN SAMİMİ TAVIRLARI DİKKAT ÇEKTİ...

Şerefcan'ın annesi Yıldız Engin ile biyolojik baba Ahmet Delican'ın eşi Nebahat Delican'ın eşinin adliyeye birlikte gelmesi ve samimi tavırları dikkat çekti. Duruşma öncesi ve sonrası üvey baba Tuncay Engin ile anne Yıldız Engin açıklama yapmazken Tuncay Engin'in annesi Suna Engin, gelini Yıldız'ın bugünden itibaren Engin ailesinin bir ferdi olmadığını söyledi. Duruşma sonunda tekrar gazetecilerin sorularını yanıtlayan babanne Suna Engin anne Yıldız Engin ile biyolojik baba Ahmet Delican'ın eşi Nebahat Delican arasındaki yakınlığı görünce hayrete düştüğünü dile getirdi. Suna Engin, "Bu kadar yakın olduklarını bilmiyordum, çok şaşırdım" dedi.

"TORUNUM BANA GÖSTERİLMİYOR"

Torunu Şerefcan'ın kendisine gösterilmediğini iddia eden babanne Suna Engin, "Okula gittim gösterilmedi, eve gittim gösterilmedi. Torunumu çok özledim. Şikayetçiyim" diye konuşurken duygulanarak gözyaşlarını tutamadı. Engin, torunu Şerefcan'ın fotoğraflarını basına gösterdi. Babanne Engin, gelini Yıldız Engin'in oğlu Tuncay Engin'i terkettiğini ve bir süredir oğlunun kendisi ile birlikte kaldığını belirtti. Suna Engin, "Yıldız Engin bugünden itibaren Engin ailesinin ferdi değildir. Olaydan sonra oğlumu terketti. Şu an oğlum benimle yaşıyor" dedi.

Babanne Suna Engin, Yıldız Engin'in Ahmet Delican tarafından tehdit edilip edilmediği yönündeki soruya ise "Tehdit edildiyse neden bugüne kadar söylemedi de şimdi söylüyor" cevabını verdi. Tuncay Engin'in babası Ali Engin ise oğlunun yaşanan olaylar nedeniyle çok acı çektiğini ve dolandırıcı durumuna düşürüldüğünü belirtti. Engin çifti Şerefcan'ın kaybolduğu günlerde toplanan paralardan haberdar olmadıklarını da ekledi.

DELİCAN, ŞEREFCAN'I KAÇIRDIĞI YÖNÜNDEKİ İDDİALARI KABUL ETMEDİĞİNİ SÖYLEDİ

Yağmaya teşebbüs suçuyla yargılanan Ahmet Delican ise duruşma çıkışında konuşmaktan çekindi. Basının ısrarlı soruları karşısında konuşan Ahmet Delican, anne Yıldız Engin'i tehdit etmediğini belirterek, Şerefcan'ı kaçırdığı yönündeki suçlamaları da kabul etmediğini söyledi. Şerefcan'ın üvey babası Tuncay Engin ile annesi Yıldız Engin ise duruşmanın ardından açıklama yapmayarak adliyeden ayrıldılar. Ahmet Delican'ın avukatının duruşmaya gelmemesi nedeniyle ertelenen dava 24 Mayıs'ta görülecek.

(KJ: HABER: Hilal YILMAZ/ İSTANBUL-DHA)