Şeref Bey Ödülleri Sahiplerini Buldu

Serencebey Gazetesi'nin Beşiktaş Futbol Şubesi'nin Kurucusu Ahmet Şerafettin Bey'in Anısını Yaşatmak Amacıyla Bu Yıl İkincisini Düzenlediği 'Şeref Bey Ödülleri', Törenle Sahiplerine Verildi.

Şeref Bey Ödülleri Sahiplerini Buldu

Serencebey Gazetesi'nin Beşiktaş Futbol Şubesi'nin kurucusu Ahmet Şerafettin Bey'in anısını yaşatmak amacıyla bu yıl ikincisini düzenlediği 'Şeref Bey Ödülleri', törenle sahiplerine verildi.

Yıldız Teknik Üniversitesi Oditoryumu'nda düzenlenen ve Serencebey Gazetesi'nin kuruluş yıldönümü kutlamasının da yapıldığı geceye Beşiktaş Kulübü Onursal Başkanı Süleyman Seba, Genel Sekreter Kenan Öner, yönetim kurulu üyeleri Ertuğrul Kumcuoğlu, Gülnaz Arsel, Emir Tamer, Şeref Yalçın, Hakan Aksoy ile Beşiktaş Kulübü Divan Kurulu Başkanı Yalçın Karadeniz katıldı.

Beşiktaş Kulübü Onursal Başkanı Süleyman Seba, Şeref Bey Onur Ödülü'nü geçen yıllarda hayatını kaybeden eski yöneticilerden Şan Ökten'in kızı Bige Ökten'e verirken, Beşiktaş Kulübü Divan Kurulu Başkanı Yalçın Karadeniz de Beşiktaş Bayan Basketbol Takımı'na 'En Başarılı Takım' ödülünü verdi. Gecede en başarılı futbolcu ödülünü alan Brezilyalı yıldız Ricardinho, bu ödülü kendi adına değil, takım arkadaşları adına aldığını söyledi.

Gecede Beşiktaş Cola Turka Bayan Basketbol Takımı'ndan Eda Erdem, 'Şeref Bey Gelecek Vaat Eden Genç Yetenek Ödülü', Satranç Takımı'ndan Kübra Öztürk 'Şeref Bey En Başarılı Sporcu Ödülü', Beşiktaş Erkek Basketbol Takımı'ndan Barış Güney ile Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı 'Şeref Bey Özel Ödülü'ne layık görüldü.

Gece sonrası basın mensuplarının sorularını cevaplayan Brezilyalı yıldız Ricardinho, Avrupa Şampiyonası Eleme Grubu maçlarında Norveç ve Yunanistan ile karşılaşacak Türk Milli Takımı'na başarılar dileyerek, "Türk Milli Takımı'nın maçlarını izleyeceğim. Türk Milli Takımı'nın son 2 maçını izlemedim. Rakipleri de izlemedim. Onun için fazla bir yorumda bulunamayacağım. Ancak her zaman kalbim Türkiye ile, Türkiye'nin bir üst tura çıkmasını diliyorum" ifadelerini kullandı.

Başkan Yıldırım Demirören'in Kayseri Erciyesspor maçı sonrası yaptığı 'Bu tarihi yazın, Beşiktaş sezon sonunda şampiyon olacak' şeklindeki sözlerinin hatırlatılması üzerine Ricardinho, "Başkanımızın takımına güvenmesi bizim için çok önemli, çok güzel bir şey. Gençlerbirliği maçına hazırlanmamız için önümüzde birkaç günlük bir süre var. Bu süreyi iyi değerlendireceğiz" dedi.

Şampiyonluk şansının sorulması üzerine Brezilyalı oyuncu, "Maç maç değerlendiriyoruz. Önümüzde 9 maç var, bu da 27 puan demek. Her şey olabilir" diye cevap verdi.

(KÇ-İY-OK-S)

Kaynak: İHA