SERDAR AKAR HABERLERİ

Serdar Akar haber, Serdar Akar son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Serdar Akar - 17.10.2011
"Mor Menekşeler" 1950'lerde 3 Kabadayı
Yönetmenliğini Serdar Akar'ın, senaryosunu Levent Cantek'in kaleme aldığı dizide, 1950-1971 yılları arasında Ankara'da geçen Mor Menekşeler, yakın arkadaş olan, henüz yirmili yaşlarının başındaki üç delikanlının hikâyesi anlatılıyor.
Serdar Akar - 14.10.2011
'mor Menekşeler', Odunpazarı'nda Çekiliyor
Yapımcılığını Tarkan Karlıdağ/Adam Film'in üstlendiği, yönetmenliğini Serdar Akar'ın yaptığı 'Mor Menekşeler' dizisinin gala gösterimi 17 Ekim 2011 Pazartesi günü saat 19.
Serdar Akar - 14.10.2011
"Mor Menekşeler" Dizisinin Galası Yapılacak
Yapımcılığını Tarkan Karlıdağ, yönetmenliğini Serdar Akar'ın yaptığı "Mor Menekşeler" dizisinin gala gösterimi 17 Ekim'de Eskişehir'de yapılacak.
Serdar Akar - 13.10.2011
Çanakkale 2015 Yılında 5 Milyon Turist Bekliyor
Çanakkale'yle ilgili çekilen ve çekilecek filmlerin yönetmen ve yapımcılarıyla zaman zaman görüştüklerini de belirten Vali Güngör Azim Tuna, bunların galalarının şehirde yapılmasını istedi. Tuna, "Sinan Çetin'in yönetmenliğini yaptığı 'Çanakkale Çocukları' filminin galası, 18 Mart 2012'de. Serdar Akar'ın yönetmeni olduğu 'Çanakkale Savaşı' ve Mahsun Kırmızıgül'ün yönettiği 'Çanakkale Zaferi' filmlerinin galalarının da yine Çanakkale'de yapılması yönünde girişimlerimiz bulunmaktadır.
Serdar Akar - 11.10.2011
Antalya Festivaline Sahip Çıkıyor
Film gösteriminin ardından, söyleşiye geçildi. Gösterimde olduğu gibi söyleşi kısmında da, film ekibi sinemaseverlerin yoğun ilgisiyle karşılandı. Özge Özgüden'in moderatörlüğünde yapılan söyleşiye; yönetmen Serdar Akar, senarist Emrah Serbes, oyuncular Erdal Beşikçioğlu, Cansu Dere, İnanç Koyuncu, Seda Bakan, Eray Eserol, Hakan Hatipoğlu, Tardu Flordun, Hakan Boyav, Canan Ergüder, Fatih Artman, Berkan Şal, Berke Üzerek ve Tolga Tekin katıldı.
Serdar Akar - 11.10.2011
Altın Portakal Film Festivali
11.10.2011 - 48.Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali - Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması filmlerinden "Behzat Ç.48."40'ında 40 Kadın" konulu fotoğraf sergisi açıldı.
Serdar Akar - 10.10.2011
"Behzat Ç. Seni Kalbime Gömdüm" Söyleşisi
48.Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde gala gösterimi yapılan "Behzat Ç.Seni Kalbime Gömdüm"ün Yönetmeni Serdar Akar, oyuncularla birlikte izlediği filmini çok beğendiğini söyledi.
Serdar Akar - 10.10.2011
"Behzat Ç. Seni Kalbime Gömdüm" Filminin Galası Yapıldı
Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde ilk gösterimini yapan "Behzat Ç.Seni Kalbime Gömdüm" filminin yönetmeni Serdar Akar, 28 Ekim'de gösterime girmesi beklenen filmine 18 yaş sınırı getirildiğine yönelik iddialara "Nasıl yav!" diye karşılık verdi.
Serdar Akar - 10.10.2011
'behzat Ç Seni Kalbime Gömdüm' Filminin Galası Yapıldı
'Behzat Ç.Seni Kalbime Gömdüm' filminin yönetmeni Serdar Akar, 28 Ekim'de gösterime girmesi beklenen filmime 18 yaş sınırı getirildiğine yönelik iddialara 'Nasıl yav!' diye karşılık verdi.
Serdar Akar - 10.10.2011
48. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali
48.Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde gala gösterimi yapılan "Behzat Ç.Seni Kalbime Gömdüm"ün Yönetmeni Serdar Akar, oyuncularla birlikte izlediği filmini çok beğendiğini söyledi.
Serdar Akar - 10.10.2011
"Behzat Ç. Seni Kalbime Gömdüm"Ün Galası Yapıldı
48.Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde gala gösterimi yapılan "Behzat Ç.Seni Kalbime Gömdüm"ün Yönetmeni Serdar Akar, oyuncularla birlikte izlediği filmini çok beğendiğini söyledi.
Serdar Akar - 06.10.2011
Antalya'da Kültür Sanat
-Ödül töreni- Bu yılki Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması'nda Serdar Akar'ın yönettiği "Behzat Ç.
Serdar Akar - 04.10.2011
Cansu ile Behzat Ç. Arasında Yakınlaşma
DEVAMI GELEBİLİR Senaryosunu Emrah Serbes'in yazdığı, Serdar Akar'ın yönettiği filmde; Cansu Dere, bir olay yeri inceleme polisini canlandırıyor.
Serdar Akar - 03.10.2011
Behzat Ç.'de Cansu Sürprizi
Serdar Akar'ın yönettiği "Behzat Ç: Seni Kalbime Gömdüm"ün merakla beklenen fragmanı yayınlandı.
Serdar Akar - 01.10.2011
Yeni Türk Filmleri Haftası Başladı
Bodrum Belediyesi ve Bodrum Cinemarine Sinemaları tarafından düzenlenen, film yönetmenlerini ve sinema severleri buluşturmayı hedefleyen Yeni Türk Filmleri Haftası, başladı. Etkinliklere katılan yönetmenlerin ve sinema sanatçılarının katılımıyla Belediye Meydanı'ndan başlayan yaklaşık 3 kilometrelik mesafede kortej geçişi yapıldı. Üzeri açık ciplere binen sanatçılar ve yönetmenler halka şeker dağıttı. Aralarında yönetmen Yüksel Aksu, Serdar Akar, eski manken Merve İldeniz, sinema sanatçısı Deniz Erkanat ve Gülnihal Demir'in de bulunduğu 150 kişilik grup, 25 araçlık konvoyla Bodrum Cinemarine Sinemaları'na kadar geldi.
Serdar Akar - 22.09.2011
Tarihi Odunpazarı Bölgesi "Çekim Merkezi" Oldu
Yapımcılığını Tarkan Karlıdağ Adam Film'in üstlendiği "Mor Menekşeler"in senaryosunu Levent Cantek kaleme aldı. Yönetmenliğini Serdar Akar'ın yaptığı, Sarp Levendoğlu, Umut Kurt, Sinan Tuzcu, Nilay Deniz, Güven Kıraç, Zafer Algöz, Ömür Arpacı, Ayçin İnci'nin rol aldığı dizinin çekimleri Odunpazarı'nda yapılıyor.
Serdar Akar - 21.09.2011
"Behzat Ç." Beyaz Perde İçin Gün Sayıyor
Serdar Akar'ın yönettiği filmde, Erdal Beşikçioğlu (Behzat Ç.
Serdar Akar - 20.09.2011
Eskişehir "Mor Menekşeler"E Ev Sahipliği Yapıyor
Senaryosunu Levent Cantek'in yazdığı, yönetmenliğini Serdar Akar'ın üstlendiği dizinin konusu, 1950-1971 yıllarında Ankara'da geçiyor.
Serdar Akar - 19.09.2011
Bakanlıktan Sinemaya Destek
Bakanlığın 2011 yılında düzenlediği 2. değerlendirme toplantısında, Türk sinemasının usta yönetmenlerinden Erden Kıral, Safa Önal, Derviş Zaim, Zeki Demirkubuz, Reha Erdem, Abdullah Oğuz, Biket İlhan, Serdar Akar, Aydın Sayman, Cemal Şan'ın yapım projeleri destek alırken, Ali Özgentürk, Selim Evci'nin yönetmenlik yaptığı filmler yapım sonrası destek alan projeler içinde yer aldı.
Serdar Akar - 15.09.2011
Eskişehir "Plato Şehirler" Kapsamında İncelendi
Eskişehir'in film çekimleri için kullanılacak "Plato Şehirler" kapsamında üretim merkezi haline gelmesi için incelemelerde bulunmak üzere kente gelen Kültür ve Turizm Bakanlığı Telif Hakları ve Sinema Genel Müdürü Abdurrahman Çelik, Genel Müdür Yardımcısı Mesut Cem Erkul ile Tiyatro ve Sinema Sanatçısı Fadik Sevin Atasoy, Vali Kadir Koçdemir'i ziyaret etti. Eskişehir Valiliğinden yapılan yazılı açıklamaya göre, ziyarette, kültür sanat alanında Türkiye'nin en kentlerinden biri olan Eskişehir'in başta korunan, yenilenen, restore edilen tarihi dokusu olmak üzere film çekimleri için uygun platosu, Anadolu Üniversitesi'nde (AÜ) sinema ve reklam üzerine stüdyoları, teknik altyapısı ve Türkiye'nin en üst seviyesini temsil eden insan gücü varlığıyla uyumlu bir medya kenti olmasıyla ilgili konular görüşüldü. Daha sonra, Koçdemir ve beraberindeki Çelik, Erkul ve Atasoy, AÜ Rektörü Prof. Dr. Davut Aydın'ı ziyaret etti. Çelik tarafından yeterli bulunan şartların serbest bölge ya da medyakent biçiminde hukuki bir statüye kavuşturulması yolunda yapılması gerekenler belirlendi. Koçdemir ve beraberindekilere Prof. Dr. Aydın, tarafından üniversiteyle ilgili bilgi verildi. Koçdemir, Çelik, Prof. Dr. Aydın, Atasoy, Açıköğretim Fakültesi Stüdyoları, AÜ Öğrenci Merkezi'ndeki Çocuk Üniversitesi faaliyetleri sergisini, İletişim Bilimleri Fakültesi'ni ve sinema ve fotoğrafçılık stüdyolarını gezdi. Tarihi Odunpazarı Evleri'ni gezerek Odunpazarı Belediye Başkanı Burhan Sakallı'dan bilgi alan Koçdemir, Çelik ve beraberindekiler Atlıhan El Sanatları Çarşısı ve Kurşunlu Külliyesi'ni de ziyaret etti. Daha sonra heyet, çekimleri devam eden ve TRT tarafından yayınlanacak "Mor Menekşeler" dizisinin ekibini ziyaret ederek dizinin yapımcısı ve yönetmeni Serdar Akar'dan bilgi aldı.
Serdar Akar - 13.09.2011
Yepyeni Bir Dönem Dizisi "Mor Menekşeler"
Yönetmenliğini Serdar Akar'ın, senaryosunu Levent Cantek'in kaleme aldığı dizide, 1950-1971 yılları arasında Ankara'da geçen Mor Menekşeler, yakın arkadaş olan, henüz yirmili yaşlarının başındaki üç delikanlının hikâyesi anlatılıyor.
Serdar Akar - 09.09.2011
Altın Portakal'da 13 Filmin 9'u İlk Film
Portakal'ın bu yılki yarışmacıları Başkan Mustafa Akaydın; 8 Eylül Perşembe günü Türker İnanoğlu Vakfı Sinema-Tiyatro Müzesi'nde (TÜRVAK) toplanan Mahinur Ergun (yönetmen), Fide Motan (yönetmen), İlksen Başarır (yönetmen), Selda Çiçek (yönetmen-sanat yönetmeni), Prof. Dr. Ruken Öztürk (akademisyen), Ayşegül Çetin (yapımcı), Tuba Büyüküstün (oyuncu), Beste Bereket (Oyuncu) ve Nil Kural'dan (sinema yazarı) oluşan Ön Jüri değerlendirmesi sonunda: Serdar Akar'ın yönettiği "Behzat Ç.
Serdar Akar - 08.09.2011
48. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali
Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Antalya Kültür Sanat Vakfı (AKSAV) işbirliğiyle düzenlenen 48. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması'nda yarışacak filmler açıklandı. Bu yıl 8-14 Ekim tarihlerinde gerçekleştirilecek 48. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali'nin hazırlıkları sürüyor. AKSAV'dan yapılan açıklamaya göre, Türker İnanoğlu Vakfı Sinema Müzesi'nde (TÜRVAK), bugün toplanan yönetmenler Mahinur Ergun, Fide Motan, İlksen Başarır, Selda Çiçek, Akademisyen Prof. Dr. Ruken Öztürk, Yapımcı Ayşegül Çetin, oyuncular Tuba Büyüküstün, Beste Bereket ve sinema yazarı Nil Kural'dan oluşan ön jüri, değerlendirmesini yaptı. Buna göre festivale başvuran 45 film arasından 13'ü, Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması'na katılmaya hak kazandı. Yarışacak 13 filmden 9'unun yönetmenlerinin ilk filmi olduğu bildirildi. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın da yaptığı yazılı açıklamada, son dönem Türk sinemasındaki gençleşme eğilimine dikkati çekerek, Türk sinemasını ulusal ve uluslararası alanda zirveye taşıyacak usta yönetmenlerin, bu gençler arasından çıkacağını kaydetti. -YARIŞMA FİLMLERİ- Bu yılki yarışmada Altın Portakal heykelciğini almak için mücadele edecek filmler şöyle: Serdar Akar'ın yönettiği "Behzat Ç.
Serdar Akar - 08.09.2011
Kadınların Behzat Ç. ile İmtihanı
Televizyon'da bir fenomen haline gelen, diliyle fazla erkek egemen bulunan Behzat Ç. 'nin sinema versiyonu 'Behzat Ç. Seni Kalbime Gömdüm' bu yıl 48'incisi düzenlenecek Uluslararası Antalya Altınportakal Film Festivali'nde yarışmaya hak kazandı. Serdar Akar'ın yönettiği ve Erdal Beşikcioğlu'nun başrolü oynadığı film Müjde Ar başkanlığında tamamı kadınlardan oluşan jürinin karşısına çıkacak.
Serdar Akar - 08.09.2011
Altın Portakal'da 13 Film Yarışacak
Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Antalya Kültür Sanat Vakfı (AKSAV) işbirliğiyle düzenlenen 48. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması'nda festivale başvuran 45 film arasından 13'ü, Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması'na katılmaya hak kazandı. Yarışacak 13 filmden 9'unun yönetmenlerinin ilk filmi olduğu bildirildi. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın da yaptığı yazılı açıklamada, son dönem Türk sinemasındaki gençleşme eğilimine dikkati çekerek, Türk sinemasını ulusal ve uluslararası alanda zirveye taşıyacak usta yönetmenlerin, bu gençler arasından çıkacağını kaydetti. Bu yılki yarışmada Altın Portakal heykelciğini almak için mücadele edecek filmler şöyle: Serdar Akar'ın yönettiği "Behzat Ç.
Serdar Akar - 08.09.2011
'behzat Ç' Altın Portakal'da Yarışacak
Televizyon dizisi olarak büyük ilgiyle takip edilen Behzat Ç. 'nin sinema versiyonu 'Behzat Ç. Seni Kalbime Gömdüm', bu yıl 48'incisi düzenlenecek Uluslararası Antalya Altınportakal Film Festivali'nde yarışmaya hak kazandı. Serdar Akar'ın yönettiği ve Erdal Beşikcioğlu'nun başrolü oynadığı, kullanılan diliyle fazla 'erkek egemen' bulunan film, Müjde Ar başkanlığında tamamı kadınlardan oluşan jürinin karşısına çıkacak.
Serdar Akar - 08.09.2011
'behzat Ç. ', Altın Portakal'da Yarışacak
Televizyon dizisi olarak büyük ilgiyle takip edilen Behzat Ç. 'nin sinema versiyonu 'Behzat Ç. Seni Kalbime Gömdüm', bu yıl 48'incisi düzenlenecek Uluslararası Antalya Altınportakal Film Festivali'nde yarışmaya hak kazandı. Serdar Akar'ın yönettiği ve Erdal Beşikcioğlu'nun başrolü oynadığı, kullanılan diliyle fazla 'erkek egemen' bulunan film, Müjde Ar başkanlığında tamamı kadınlardan oluşan jürinin karşısına çıkacak.
Serdar Akar - 23.08.2011
Odunpazarı Belediyesi'nden Somali'ye 30 Ton Gıda Yardımı
Eskişehir Odunpazarı Belediyesi hayırsever vatandaşların destekleriyle hazırladığı 30 ton gıda ve ihtiyaç malzemesini Somali'ye gönderdi. Odunpazarı Belediyesi önünden hareket eden yardım TIR'ı, Mersin limanından hareket ederek gemi ile yardımları Somali'ye ulaştıracak. Odunpazarı Belediye Başkanı Burhan Sakallı, yaklaşık 60 bin TL'lik 30 ton yardım paketinin çaresiz bir şekilde hayatta kalma mücadelesi veren insanların acısına azda olsa son vereceğini ümit ettiklerini ifade ederek tüm hayırsever kişi ve kurumlara teşekkür etti. Bu arada çekimleri Eskişehir'in tarihi Odunpazarı bölgesinde başlayan 'Mor Menekşeler' isimli dizi ekibine Odunpazarı Belediye Başkanı Burhan Sakallı iftar verdi. TRT'de yayınlanacak olan dizinin oyuncuları ile Atlıhan El Sanatları Çarşısı'nda bir araya gelen Sakallı, dizinin Eskişehir ve Odunpazarı'nın tanıtımına önemli katkılar sağlayacağını belirtti. Dizinin yönetmenliğini yapan Serdar Akar ise Türkiye'deki tarihi ve turistik yerlere önem gösterilmesi gerektiğini söyleyerek katkı veren Belediye Başkanı Sakallı'ya teşekkür etti.
Serdar Akar - 23.08.2011
Başkan Sakallı'dan Dizi Oyuncularına İftar Yemeği
Odunpazarı Belediye Başkanı Burhan Sakallı, çekimi Eskişehir'de yapılacak "Mor Menekşeler" adlı dizinin oyuncularına iftar yemeği verdi. Sakallı, Adam Film'in çekimini yaptığı, TRT'de yayınlanacak "Mor Menekşeler" adlı dizinin oyuncuları ile Atlıhan El Sanatları Çarşısı'nda bir araya geldi. Dizi yönetmeni Serdar Akar, iftar programının ardından yaptığı konuşmada, hazırlıklarını tamamladıkları dizinin konusunun 1950'li yılları içerdiği için çekimi tarihi Odunpazarı bölgesinde yapmaya karar verdiklerini söyledi.
Serdar Akar - 02.08.2011
Behzat Ç.: Seni Kalbime Gömdüm Filmi
Yönetmen: Serdar Akar Senaryo: Emrah Serbes Oyuncular: Tardu Flordun, Berkan Şal, İnanç Konukçu, Fatih Artman, Erdal Beşikçioğlu Filmin Türü: Polisiye, Drama Orijinal Adı: Behzat Ç.
Serdar Akar - 15.07.2011
"Bir Zamanlar Anadolu'da" Ekimde Vizyonda
Yılın ilk 6 ayında 45 yerli yapımın vizyona girdiği Türkiye'de, yıl sonuna kadar da 25 filmin seyirciyle buluşması bekleniyor. Türkiye'de 2005 yılında 29 yerli film vizyona girerken, bu sayı her geçen yıl artış gösterdi. Son yıllarda sinema seyircisinin rotası da başarılı Türk filmlerine kaydı. 2005 yılında 11 milyon 457 bin 34 kişi yerli yapımları izlemeyi tercih ederken, bu sayı 2011 yılının sadece ilk 6 ayında 13 milyon 582 bin 764'e yükseldi. Türkiye'de 2006 yılında 34, 2007 yılında 43, 2008 yılında 51, ekonomik krizin yaşandığı 2009 yılında 70, 2010 yılında 66 ve 2011 yılının ilk 6 ayında 45 Türk filmi vizyona girdi. Yıl sonuna kadar 25 yeni yerli yapımın sinemaseverlerle buluşması bekleniyor. Bunlar arasında Yılmaz Okumuş'un kaleme aldığı, Adem Kılıç'ın yönetmenliğinde çekilen "Sümela'nın Şifresi" adlı komedi filmi de bulunuyor. Film, Ekim ayında vizyona girecek. Ulusal ve uluslararası pek çok festivalden ödülle dönen "Takva" filminin yönetmeni Özer Kızıltan, yeni filmi "Beni Unutma"nın çekimlerine başladı. Film, Kasım ayında sinemaseverlerle buluşacak. Yönetmen Ömer Vargı imzası taşıyan "Anadolu Kartalları" adlı filmde, Engin Altan Düzyatan, Çağatay Ulusoy, Ekin Türkmen, Özge Özpirinçci, Hande Subaşı da rol aldı. Hava Kuvvetleri Komutanlığının desteği ile çekilen ve 29 Ekim haftasında vizyona girecek filmde, mezun olmaya hazırlanan bir grup Harbiyeli öğrencinin maceraları anlatılıyor. Yönetmen Murat Derman'ın çekimleri Trabzon'da yapılan "Kara Murat-Moranın Ateşi" Aralık ayında gösterime girecek. Yönetmenliğini Serdar Akar'ın yaptığı, baş rollerini Erdal Beşikçioğlu, Fatih Artman, İnanç Konukçu, Canan Ergüder, Ege Aydan'ın paylaştığı ve ekranların sevilen dizisi Behzat Ç'nin sinema filmi "Behzat Ç.
Serdar Akar - 15.07.2011
Behzat Ç. Filmi
Yönetmen: Zekeriya Kurtuluş, Doğan Ümit Karaca, Serdar Akar Senaryo: Birol Tezcan, İlke Yeşilay, Faruk Emre Özünlü Oyuncular: Ege Aydan, Seda Bakan, Ayça Eren, Ayça Varlıer, Erdal Beşikçioğlu Filmin Türü: Dizi, Polisiye, Macera, Orijinal Adı: Behzat Ç.
Serdar Akar - 13.07.2011
Gemide Filmi
Yönetmen: Serdar Akar Senaryo: Önder Çakar, Serdar Akar Oyuncular: Ella Manea, Naci Taşdöğen, Yıldıray Şahinler, Haldun Boysan, Erkan Can Filmin Türü: Suç, Drama, Orijinal Adı: Gemide Yapımcı Firma: AA Productions Yapım Yılı: 1998 Yapım Ülkesi: Türkiye Orijinal Dili: Türkçe Filmin Süresi: 102 dk.
Serdar Akar - 12.07.2011
Gecenin Kanatları Filmi
Gecenin Kanatları filminin fragmanı, oyuncuları, resimleri ve tim bilgileri. Gecenin Kanatları filminin oynadığı sinemalar ve seanslar.
Serdar Akar - 08.07.2011
Laleli'de Bir Azize Filmi
Yönetmen: Kudret Sabanci Senaryo: Kudret Sabanci, Onder Cakar, Serdar Akar Oyuncular: Bahtiyar Engin, Ella Manea, Cengiz Küçükayvaz, Istar Göksever, Güven Kiraç Filmin Türü: Drama Orijinal Adı: Laleli'de Bir Azize Yapımcı Firma: Yeni Sinemacılar Yapım Yılı: 1998 Yapım Ülkesi: Türkiye Orijinal Dili: Türkçe Filmin Süresi: 85 dk.
Serdar Akar - 06.07.2011
Barda Filmi
Yönetmen: Serdar Akar Senaryo: Serdar Akar Oyuncular: Meltem Parlak, Burak Altay, Melis Birkan, Doğu Alpan, Nejat İşler Filmin Türü: 0 Orijinal Adı: Barda Yapımcı Firma: Kenda Film Yapım Yılı: 2006 Yapım Ülkesi: Türkiye Orijinal Dili: Türkçe Resmi Sitesi: http://www.
Serdar Akar - 01.07.2011
Film Çekimini Gerçek Zannedince
FİLM ÇEKİMİNİ GERÇEK ZANNEDİNCE Başkentte çekilen bir film için caddeye konulan ters dönmüş otomobili gören bazı vatandaşlar polise kaza ihbarında bulundu. Olay yerine gelen polis ekipleri film çekildiğini görünce setin olduğu caddeden ayrıldı Ankara - Yönetmenliğini Serdar Akar'ın yaptığı, Erdal Beşikçioğlu, Fatih Artman, İnanç Konukçu, Canan Ergüder, Ege Aydan'ın oynadığı "Behzat Ç.
Serdar Akar - 01.07.2011
Film Çekimini Gerçek Zannedince...
Başkentte çekilen bir film için caddeye konulan ters dönmüş otomobili gören bazı vatandaşlar polise kaza ihbarında bulundu. Olay yerine gelen polis ekipleri film çekildiğini görünce setin olduğu caddeden ayrıldı. Yönetmenliğini Serdar Akar'ın yaptığı, Erdal Beşikçioğlu, Fatih Artman, İnanç Konukçu, Canan Ergüder, Ege Aydan'ın oynadığı "Behzat Ç.
Serdar Akar - 01.07.2011
Maruf Filmi
Yönetmen: Serdar Akar Senaryo: Önder Çakar, Serdar Akar Oyuncular: Arzu Oş, Emine Şans Umar, Nihat İleri, Ruhi Sarı, Meltem Cumbul Filmin Türü: Drama Orijinal Adı: Maruf Yapım Yılı: 2001 Yapım Ülkesi: Türkiye Orijinal Dili: Türkçe Filmin Süresi: 117 dk.
Serdar Akar - 01.07.2011
Dar Alanda Kısa Paslaşmalar Filmi
Dar Alanda Kısa Paslaşmalar filminin fragmanı, oyuncuları, resimleri ve tüm bilgileri. Dar Alanda Kısa Paslaşmalar filminin oynadığı sinemalar ve seanslar.
Serdar Akar - 29.04.2011
Üniversitemizde Ortadoğu'daki Gelişmeler Konulu Konferans Gerçekleştirildi
Konferansa; Dış Ticaret Müsteşarlığı Ortadoğu Daire Başkanı Orhan Çakıroğlu, Türkmenistan Ticaret Baş Müşaviri Serdar Akar, Ürdün Amman Ticaret Müsteşarı Hüseyin Demir, Suriye Ticaret Müsteşarı Kadir Yazıhan, Irak Ticaret Müsteşarı Ercan Atak konuşmacı olarak katıldı.
Serdar Akar - 29.04.2011
Orhan Çakıroğlu: Irak'taki Bütün Hadise Petrol ve Doğalgaz
Dış Ticaret Müsteşarlığı Ortadoğu Daire Başkanı Orhan Çakıroğlu, Irak'taki bütün hadisenin petrol ve doğalgaz olduğunu söyledi. Çakıroğlu, Gaziantep Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Konferans Salonunda, Dış Ticaret Müsteşarlığı tarafından "Ortadoğu'daki Gelişmeler" konulu konferansa katıldı. Çakıroğlu, Irak'la ilgili yanlış bilinen bir şey olduğunu vurgulayarak, "Evet, Irak'taki bütün hadise petrol ve doğalgaz. Irak'taki petrolün Kuzey Irak'ta yani Kürdistan bölgesel yönetiminin bulunduğu bölgede ve onun uzantısının Kerkük'te olduğu zannedilir. Halbuki bu petrol Irak'taki petrolün toplam yüzde 10'udur sadece. Irak'taki petrol esas Basra'nın Bağdat'ın civarındadır. Bu petrolün ciddi bir bölümü İkinci Körfez Savaşı'ndan sonra Amerikan firmaları tarafından bir şekilde uzun vadeli anlaşmalarla bloke edilmiştir. " bilgisini aktardı. 'Ortadoğu'daki Gelişmeler' konulu konferansa Türkmenistan Ticaret Baş Müşaviri Serdar Akar, Ürdün Amman Ticaret Müsteşarı Hüseyin Demir, Suriye Ticaret Müsteşarı Kadir Yazıhan, Irak Ticaret Müsteşarı Ercan Atak konuşmacı olarak katıldı.
Serdar Akar - 27.04.2011
Başkent Film Setine Döndü...
İstanbul'daki yoğun trafik ve yüksek maliyetler nedeniyle Anadolu'ya yönelen film yapımcılarının son gözdesi Ankara oldu. "Siyah beyaz', "Aşk tesadüfleri sever", "Yeraltı" ve "Bizim büyük çaresizliğimiz"in de aralarında olduğu sinema filmlerine ev sahipliği yapan Başkent'te, halen dört tv dizisi çekiliyor. Düzenlenen kültürel ve sanatsal etkinliklerle "memur şehri" olma imajını biraz olsun kırmayı başaran Ankara, son dönemde önemli sinema ve tv yapımlarına ev sahipliği yaparak da bu değişimini sürdürüyor. Yoğun trafik, yüksek maliyetler ve mekan sıkıntısı nedeniyle İstanbul'da istedikleri çalışma ortamını bulamayan yapımcılar, projelerini hayata geçirmek için artık Ankara'yı tercih eder oldu. Son iki yılda Ahmet Boyacıoğlu'nun "Siyah beyaz', Ömer Faruk Sorak'ın "Aşk Tesadüfleri Sever", Seyfi Teoman'ın "Bizim büyük çaresizliğimiz" ve Zeki Demirkubuz'un "Yeraltı" filmlerinin çekildiği başkent, "Behzat Ç. " adlı dizi dolayısıyla da günlük yaşamını televizyon ekranlarına taşıyor. "Behzat Ç. " dışında "Deniz Yıldızı, "Unutma Beni" ve "Yeniden Başla" dizilerinin de çekimlerinin sürdüğü Ankara'da, İstanbul'dan gelen birçok yapımcı da yeni projeleri için mekan araştırmasında bulunuyor. Son projesi "Yeraltı"nın çekimleri için Ankara'yı tercih eden Yönetmen Zeki Demirkubuz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Ankara'nın farklı sinematografiye sahip olduğunu, bunun da yeni yeni keşfedilmeye başladığını söyledi. "İtiraf" filmini de Ankara'da çektiğini anımsatan Demirkubuz, "Ankara'nın yaşam biçimi sokak ve caddelerine, sokak ve caddeleri de günlük yaşamına sinmiş. Bu bir yönetmen olarak bana cazip geliyor ve filmlerimde burayı tercih ediyorum" dedi. Ankara'nın filmciler için saklı görsellikler barındırdığını ifade eden Demirkubuz, kadrajdan bakıldığında kentin bir başka göründüğünü, bunun da Behzat Ç'de başarılı bir biçimde yansıtıldığını söyledi. "Yeniden başla" dizisinin Yönetmeni Umut Gelgör de İstanbul'da film setlerinin artık günlük yaşamın bir parçası olması dolayısıyla bir doygunluğun yaşandığını aktararak, bu hissin yapımcıları yeni arayışlara ittiğini belirtti. Bu arayışlar içinde bazı yapımcıların Ankara'daki uygun ortamı fark ettiğini dile getiren Gelgör, şunları kaydetti: "İstanbul'da artık kimse kendi mahallesinde çekim yapılsın istemiyor. Çünkü film seti demek kalabalık demek, film seti demek günlük hayatın aksaması demek. O mahallede hayat durmalı ki dizi ya da filmdeki kurmaca hayat başlayabilsin. Ama Ankara'da durum tam tersi. Yerel yönetimler ve kamu kurumları projelerin hayata geçmesi için desteklerini esirgemiyor. Bu da yapımcıların tam istediği şey." Yapılanların ticari bir iş olmasından ötürü yapımcıların maliyet hesabının da göz önünde bulundurduğunu ifade eden Gelgör, "Ankara maliyet anlamında da yapımcılar için uygun yer ama bana sorarsanız tüm avantajlarının yanında Ankara'yı cazip kılan oyuncu zengini bir kent olması. Çünkü Devlet Tiyatroları ile özel tiyatrolarda görev alan çok sayıda oyuncu hem çok deneyimli hem de yeni bir yüz. İşte tüm bu avantajlar bir araya geldiğinde Ankara fark edilmeye başladı. Bu ortam devam ettikçe Ankara ileride daha çok dizi ve filme ev sahipliği yapacaktır" diye konuştu. -İŞTE ANKARA'NIN DİZİLERİ- BEHZAT Ç. : Senaryosunu Emrah Serbes ve Ercan Mehmet Erdem'in kaleme aldığı, yönetmenliğini Serdar Akar ve Doğan Ümit Karaca'nın yaptığı "Behzat Ç.
Serdar Akar - 07.04.2011
2. Antalya Televizyon Ödülleri
Açıklamaya göre, kategoriler ve yarışacak diziler şöyle: "Dramatik Televizyon Yapımları" dalı "En İyi Drama Dizisi" kategorisi: "Adını Feriha Koydum", "Ezel", "Fatmagül'ün Suçu Ne?", "Muhteşem Yüzyıl", "Öyle Bir Geçer Zamanki" "En iyi Gençlik Dizisi" kategorisinde: "Arka Sıradakiler", "Deniz Yıldızı", "Elde Var Hayat", "Kavak Yelleri", "Küçük Sırlar" "En İyi Polisiye Dizi" kategorisinde: "Arka Sokaklar", "Behzat Ç.", "Kızım Nerede?" "En İyi Dönem Dönem Dizisi" kategorisinde: "Karadağlar", "Muhteşem Yüzyıl", "Türkan" "En İyi Komedi Dizisi" kategorisinde: "Geniş Aile", "Yahşi Cazibe", "Yerden Yüksek", "Kadınları Anlama Kılavuzu" "En İyi Dizi Yönetmeni" kategorisinde: Serdar Akar (Behzat Ç.
Serdar Akar - 06.04.2011
Gazililerden Behzat Ç'ye Ödül
Behzat Ç.dizisinin yönetmeni Serdar Akar, "Film çekmeyi düşünüyoruz, en kısa zamanda çekeceğiz" dedi.
Serdar Akar - 06.04.2011
Antalya Televizyon Ödülleri'nin Adayları Belli Oldu
Ön jüri elemeleri sonucunda en iyi dram kategorisinde yarışan; Muhteşem Yüzyıl 12, Öyle Bir Geçer zaman ki 10, Ezel 9, Fatmagül'un Suçu Ne 7, Adını Feriha Koydum 4 dalda ana jüri tarafından değerlendirilecek. Tekin Akmansoy'un onur ödülü alacağı gecede "Öyle Bir Geçer Zaman Ki" dizisinin 'küçük Osman'ı Emir Berke Zincidi'ne Jüri Özel Ödülü'nü alacak. Adaylar şunlar: Dramatik televizyon yapımları En İyi Drama Dizisi: Adını Feriha Koydum, Ezel, Fatmagül'ün Suçu Ne?, Muhteşem Yüzyıl, Öyle Bir Geçer Zaman ki En İyi Gençlik Dizisi: Arka Sıradakiler, Deniz Yıldızı, Elde Var Hayat, Kavak Yelleri, Küçük Sırlar En İyi Polisiye Dizi: Arka Sokaklar, Behzat Ç., Kızım Nerede? En İyi Dönem Dizisi: Karadağlar, Muhteşem Yüzyıl, Türkan En İyi Komedi Dizisi: Geniş Aile, Yahşi Cazibe, Yerden Yüksek, Kadınları Anlama Kılavuzu En İyi Dizi Yönetmeni: Serdar Akar- Behzat Ç.
Serdar Akar - 06.04.2011
Antalya Tv Ödülleri Adayları Belli Oldu
Kızım Nerede? EN İYİ DÖNEM DİZİSİ Karadağlar Muhteşem Yüzyıl Türkan EN İYİ KOMEDİ DİZİSİ Geniş Aile Yahşi Cazibe Yerden Yüksek Kadınları Anlama Kılavuzu EN İYİ DİZİ YÖNETMENİ Serdar Akar- Behzat Ç.
Serdar Akar - 25.03.2011
Festival'de Ödüller Sahiplerini Buluyor
Toplam 16 dalda ödül verilecek Ulusal Uzun Film Yarışması'nın jürisi; Ayla Kanbur, Fadik Sevin Atasoy, Erdal Beşikçioğlu, Murat Özer ve Serdar Akar'dan oluşuyor.
Serdar Akar - 21.03.2011
30. İstanbul Film Festivali’ne Geri Sayım Başladı
"30. İstanbul Film Festivali'nin 30 Yılından 20 Yönetmen" Fotoğraf Sergisi, Festival Sonuna Dek Atlas Pasajı'nda İstanbul Film Festivali'nin 30. yılı vesilesiyle bu yıl arşiv niteliği taşıyan özel bir kitap yayımlanacak. 2 Nisan Cumartesi gününden itibaren satışta olacak "30: İstanbul Film Festivali'nin 30 Yılından 20 Yönetmen" adlı kitapta, festivalin kişisel tarihimizde oynadığı rol, festivalle büyümüş, sinemayı bu festival sayesinde keşfetmiş 20 yönetmenin gözünden anlatılıyor. Kitapta, bu 20 yönetmenin, fotoğrafçı Muhsin Akgün tarafından Beyoğlu'ndaki Emek, Atlas, Beyoğlu, Sinepop ve Yeşilçam sinemalarında çekilen özel fotoğrafları da yer alıyor. Muhsin Akgün tarafından çekilen yönetmen fotoğrafları ayrıca, festival sonuna kadar Atlas Pasajı'nın girişinde sergilenecek. Muhsin Akgün'ün özel olarak fotoğraflarını çektiği yönetmenler: Zeki Demirkubuz, Yeşim Ustaoğlu, Pelin Esmer, Durul ve Yağmur Taylan, Çağan Irmak, Uğur Yücel, Ümit Ünal, Handan İpekçi, Kazım Öz, Aslı Özge, Mahmut Fazıl Coşkun, Tayfun Pirselimoğlu, Seyfi Teoman, Reis Çelik, Derviş Zaim, Reha Erdem, Serdar Akar, Hüseyin Karabey, Semih Kaplanoğlu ve Nuri Bilge Ceylan.
Serdar Akar - 21.03.2011
Erbil Ishik Üniversitesi Rektörü'nden Zirve Üniversitesine Ziyaret
Erbil Ishik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Serdar Akar, Zirve Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adnan Kısa'yı Ziyaret Etti.
Serdar Akar - 15.03.2011
22. Ankara Uluslararası Film Festivali Başlıyor
Filmler aralarında Erdal Beşikçioğlu, Murat Özer, Serdar Akar, Fadik Sevin Atasoy ve Ayla Kanbur'un da bulunduğu jüri tarafından değerlendirilecek.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Serdar Akar Haberleri | Serdar Akar Kimdir - Haberler - Sayfa 9 - Serdar Akar haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Serdar Akar kimdir, hayatı ve biyografisi. 6. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 23.9.2021 12:12:41. #1.16#

title