Seracettin Çom; "Olayın Şahsımızla Alakası Olmadığı İçin Şu An Ayrılıyoruz"
Haberler » Güncel » Haber

Seracettin Çom; "Olayın Şahsımızla Alakası Olmadığı İçin Şu An Ayrılıyoruz"

Sağlık Bakanlığı Temel Sağlık Hizmetleri Genel Müdür Vekili Dr. Seracettin Çom, Cumhuriyet Savcılığının Talimatıyla Başlatılan Operasyon Kapsamında Bilgisine Başvurmak Amacıyla Gözaltına Alındığını Söyledi.

Seracettin Çom;

Sağlık Bakanlığı Temel Sağlık Hizmetleri Genel Müdür Vekili Dr. Seracettin Çom, cumhuriyet savcılığının talimatıyla başlatılan operasyon kapsamında bilgisine başvurmak amacıyla gözaltına alındığını söyledi.

Savcı tarafından ifadesi alındıktan sonra serbest bırakılan Çom, adliye çıkışında gazetecilerin konuya ilişkin açıklamalarda bulundu. Seracettin Çom, cumhuriyet savcısının Eskişehir'deki bazı hastanelerde yaşanan değişik olaylarla ilgili inceleme başlattığını ve kendisinin de bu kapsamda tanık sıfatıyla gözaltına alındığını belirterek, "Gözaltına alınma olayı yanlış anlaşıldı. Ben suçlu olarak değil, tanık olarak çağrıldım." dedi.

İncelemenin konusu hakkında tam bir bilgisinin olmadığını ve dava süreci devam ettiği içinde bir şey söylemesinin mümkün olmadığını vurgulayan Çom, "Eskişehir'deki görevimden sonra burada meydana gelen gelişmelerden dolayı bilgime başvurdular. Polis Ankara'da evime gelerek beni alıp buraya getirdi. Burada konuyla alakalı bilgime başvurdular. İstenen bilgileri verdim ve şu anda geri dönüyorum." ifadesini kullandı.

Olayın basına yanlış yansıdığını ve içerde olduğu içinde takip edemediğini dile getiren Çom, "Yaşadıklarım, tutuklu, ya da gözaltında alındım gibi algılandı. Ama benim olaylarla bir ilgim yok. Daha önce burada görev yaptığımdan dolayı, burada yaşanan söz konusu olaylarla alakalı şahsımdan tanık sıfatıyla bilgi aldılar." şeklinde konuştu.

Konuyla ilgili incelemenin sürdüğünü, adaletin işlediğini ve suçluların da mutlaka gereken cezayı alacağını ifade eden Çom, "Tabi bu tür olaylarda davet usulleri vardır. Konu, adli bir olay olduğu için şahsımın buraya getirilmesi, yakalama emriyle oldu. Savcı, gerekli incelemeyi yaptı ve konuyla ilgimin olmadığını gördü. Bunun sonucunda da gözaltı emri kaldırıldı. Hâkim de gözaltı kararımı iptal etti." şeklinde konuştu.

Çom, tekrardan görevinin başına döneceğini, ancak kesin kararın, Sağlık Bakanı'nın taktirine kalmış bir şey olduğunu kaydetti.

(CİHAN)