Şenol Güneş'ten Futbolculara Önce Kutlama, Sonra Sitem

Avrupa Liginde play-off turuna kalan oyuncularını tebrik eden Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, sahadaki kötü oyun nedeniyle futbolcularını eleştirdi. Güneş'in futbolcularına, "Turu geçtik ama artık daha dikkatli olmalıyız." dediği ortaya çıktı.

LASK Linz karşısında kaybetmesine rağmen son dakika golüyle turu geçen fakat oynanan futbol nedeniyle taraftarın tepikisini çeken Beşiktaşlı futbolculara, maçın ardından teknik direktör Şenol Güneş de adeta sitem etti.

Önce tur ardından da 2. yarıdaki mücadele nedeniyle oyuncularını tebrik eden deneyimli teknik adamın, özellikle ilk devredeki futbolun kötü olduğunu söylediği öğrenildi.

"BİZE YAKIŞMAYAN BİR FUTBOLDU"

Maçın ardından Negredo'yu da attığı gol nedeniyle kutlayan Güneş'in, soyunma odasında, "Kabul edelim ki çok kötü oynadık. Bize yakışmayan bir futboldu. Oyun ve taktik disiplini açısından rakibimiz bizden daha iyiydi. Sürekli top kaptırdık. Hep söylüyorum, top size geldiğinde vakit kaybetmeden paslaşın. Tüm bu olumsuzluklara rağmen kalitemizi göstererek turu geçtik ama bundan sonrası için daha dikkatli oynamalıyız" ifadelerini kullandığı ortaya çıktı.

KART İSYANI

Öte yandan Beşiktaşlı futbolcuların, LASK Linzli oyuncuların sert fauller yaptığı ve futbol oynattırmamaya çalıştığı yönünde şikayetleri olduğu öğrenildi. Hakemin birçok pozisyonda sarı kart göstermediğinin altını çizen bazı siyah-beyazlı oyuncuların, sakatlanmadıkları için şanslı olduklarını söyledikleri belirtildi.